یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
صعود فرانسه و کرواسی، شکست سنگین آرژانتین، توئیت بازیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٣۱ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۱ ژوئن ۲۰۱٨اخبار روز - بخش ورزشی: شبی که آرژانتین بدون مسی در دیدار دوستانه شش بر صفر مغلوب اسپانیا شد همه دریافتند که آرژانتین با این مربی سطح ذو که خال کوبی های اش را دیشب دوربین به عمد نشان دادند راه به جائی نمی برد. اگر مسی را از این تیم حدا کنیم واقعیت آرژانتین مثل همان بازی دوستانه با اسپانیا بار دیگر آشکار می شود. دیشب روشن ایرماتوف داور ازبکستانی دیداری خشن و پر از حادثه را با تسلط قضاوت کرد و نام اش در لیست داوران فینال قرار گرفت. کرواسی اینک با شش امتیاز هم صدرنشین است و هم صعود کننده به مرحله یک هشتم.
فرانسه نیز خود را به جمع تیمهای صعود کننده رساند و دانمارک و استرالیا نیز با تساوی به کار خود پایان دادند.
تیم ملی فوتبال فرانسه با پیروزی مقابل پرو جواز حضور در یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را کسب کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال فرانسه از ساعت ۱۹:۳۰ امشب پنجشنبه در ورزشگاه اکاترینبورگ روسیه دومین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ را مقابل پرو انجام داد. این دیدار با برتری یک بر صفر فرانسه به اتمام رسید.
کیلیلن امباپه (۳۴) تک گل بازی را به سود فرانسه به ثمر رساند.
فرانسه که برای صعود زودهنگام به دور بعدی رقابت ها به سه امتیاز این دیدار نیاز داشت موفق شد بازی را در اختیار بگیرد و روی هنرنمایی کیلیان امباپه در همان نیمه نخست به گل رسید.
پس از گلی که فرانسوی ها به ثمر رساندند بازیکنان پرو دست به کار شدند و توانستند موقعیت هایی را روی دروازه هوگو لوریس ایجاد کنند.
اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد تا پرو که در بازی نخست خود مقابل دانمارک هم طعم شکست را تجربه کرده بود وداعی زودهنگام با جام جهانی ۲۰۱۸ داشته باشد.
تیم ملی فرانسه با این پیروزی شش امتیازی شد و در صدر جدول ایستاد.

تساوی استرالیا مقابل دانمارک
اشمایکل باز هم ناجی شد
دیدار تیم های فوتبال استرالیا و دانمارک در حالی با تساوی به اتمام رسید که دروازه بان تیم ملی دانمارک ستاره این میدان بود.
تیم ملی فوتبال استرالیا پنجشنبه دومین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را مقابل تیم ملی دانمارک انجام داد. این دیدار با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.
کریستین اریکسن (۷-برای دانمارک) و یدیناک (۳۸-پنالتی برای استرالیا) گلزنی کردند.
استرالیا که بازی نخستن خود را دو بر یک به فرانسه باخته بود برای حفظ امیدهای خود جهت صعود به مرحله یک هشتم نهایی نیاز مبرم به سه امتیاز این دیدار داشت با این حال این دانمارک بود که توانست در دقیقه ۷ روی هوش و ذکاوت اریکسن به گل برسد. پس از این گل تیم ملی استرالیا کاملا فاز تهاجمی گرفت تا بتواند نتیجه را جبران کند. تلاش آنها در دقیقه ۳۸ بالاخره جواب داد و به گل تساوی دست پیدا کردند.
نیمه دوم با وجود حملات پردامنه ای که استرالیا روی دروازه دانمارک انجام داد به لطف درخشش اشمایکل درون دروازه دانمارکی ها گلی را در برنداشت تا این تیم با یک امتیازی که به دست آورد شانس بسیار کمی را برای صعود داشته باشد.

شکست سنگین آرژانتیین برابر کرواسی
یاران مسی در آستانه حذف!
تیم ملی فوتبال کرواسی با پیروزی مقابل تیم ملی آرژانتین به مرحله بعدی رقابت ها صعود کرد تا مسی و هم تیمی هایش در آرژانتین نیز در آستانه حذف قرار بگیرند.
دیدار تیم های ملی فوتبال آرژانتین و کرواسی پنجشنبه شب در گروه D جام جهانی در ورزشگاه نیژنی نوگرود انجام شد که با برتری ۳ بر صفر کرواسی به اتمام رسید.
آنته ربیچ (۵۳) و لوکا مودریچ (۸۰) و راکیتیچ (۹۲) برای کرواسی گلزنی کردند.
آرژانتین که در بازی نخست خود مساوی کرده بود برای اینکه راه صعود را هموار کند نیاز مبرم به سه امتیاز این بازی داشت.
اما لوکا موردیچ و هم تیمی هایش در کرواسی موفق شدند با مدیریت روی بازی موقعیت های آرژانتین را به خوبی دفع کنند و با ارائه یک بازی نسبتا برابر مقابل این تیم نیمه نخست را بدون گل به پایان برسانند.
در نیمه دوم هم بازیکنان کرواسی موفق شدند با استفاده از تمام قسمت های زمین بازی رو به جلویی انجام داده و مزد زحمات خود را در دقیقه ۵۳ با گل ربیچ بگیرند.
پس ازاین گل نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ سراسر هجومی شد اما باز هم را به دروازه کرواسی پیدا نکرد تا لوکا مودریچ کاپیتان کروات ها بتواند گل دوم را برای تیمش در دقیقه ۸۰ به ثمر برساند.
کرواسی با سه گلی که در این بازی به ثمر رساند شش امتیازی شد و به مرحله بعدی صعود کرد تا کار برای صعوو آرژانتین به اما و اگر بکشد.
در واقع مسی و هم تیمی هایش باید منتظر نتیجه بازی فردای ایسلند و نیجریه باشند تا شرایط جدول اجازه صعود به این تیم را بدهد.

توییت‌بازی کاربران ایرانی درباره دیدار ایران _ اسپانیا
مردم ایران به نمایش تحسین برانگیز تیم ملی فوتبال ایران برابر اسپانیا و همچنین عملکرد سردار آزمون در دو بازی تیم ملی در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان دادند.
به‌ گزارش ‌ایسنا، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در دیداری نزدیک با یک گل مقابل اسپانیا شکست خورد. نمایش خوب تیم‌ ‌ملی مقابل ماتادورها باعث شد تا بسیاری از کاربران ایرانی در شبکه‌های مجازی به خصوص توییتر عملکرد شاگردان کارلوس کی‌روش را تحسین کنند. البته آنها با توییتر خود انتقاداتی را نسبت به تکنولوژی VAR و همچنین عملکرد سردار آزمون داشتند.
منتخبی از توییت های مردم را در پایین می خوانید:
* برای پیش بینی بازی ایران و اسپانیا زدم اسپانیا میبره که اگه ایران برد خوشحال بشم اگه اسپانیا برد بازم به خاطر پیش بینی خوشحال بشم قشنگ با یه تیر دو نشون زدم
* بابت گل ایران به اسپانیا اونقدر داد زدیم‌که آبرومون توی در و همسایه رفت. حقش نبود با این هزینه‌ای که دادیم مردود اعلامش کنید.
* همه بازی با اسپانیا یکطرف، اون صحنه‌ای که مدافعین و گلر تیممون روی خط در جدال با مهاجم رقیب نگذاشتن توپ از خط رد بشه یک‌طرف‌... فقط اون صحنه...
* اسپانیای عزیز همون لایی که وحید به پیکه زد هزار امتیااااااز بود.
* امید ابراهیمی لایی به سیلوا، سعید عزت‌اللهی لایی به دخه‌آ، وحید امیری لایی به پیکه؛ اسپانیا امشب تونل سازی بوده!
* اسپانیا ۱ لایی امیری به پیکه ۳
* گزارشگر تلویزیون آلمان گفت امیری می‌تونه داستان این لایی به پیکه رو برای نوه‌اش تعریف کنه.
* ایان رایت، ستاره سابق آرسنال: صحنه دفاع چند لایه ایران صحنه مورد علاقه من از مسابقه بود.
* ایشالا جواد خیابانی آخر گزارشش بگه "سلام یک هشتم نهایی. سلام ۱۶تیم برتر جام جهانی. ما اومدیم..."
* وقتی جناب خان تو کلیپ جام جهانیش از لایی زدن به پیکه میگفت کی باورش میشد این لایی زدن وحید امیری رو!؟
* ولی اون چند ثانیه ای که هنوز نمیدونستیم گلمون افسایده چه حس باشکوهی داشت لامصب... کاش جام جهانی همونجا متوقف شده بود... د.
* بازی ایران و اسپانیا منو یاد هشت سال دفاع مقدس میندازه!
* یه ویس از سردار آزمون شنیدم با بغض میگه من همه تلاشمو دارم میکنم ولی اگه مردم منو نمیخوان بعد جام جهانی خداحافظی میکنم دلم کباب شد، گناه داره بچه
* سایت رسمی جام جهانی نوشته سردار آزمون امید اول گلزنی برای ایرانه اینا منابع آماریشون کیان؟ خود ما امیدهای گل زنیمون به ترتیب بازیکنای حریف، بقیه بازیکنا غیر از آزمون، بیرانوند، یکی از تماشاگرا، تیم داوری، بعد سردار آزمونه
* تو این شرایط پرفشار بازی (دقیقه ۷۹) مادرم می پرسه آفساید ینی چی ...!
*تنها صنفی که موقع جام جهانی خوب کاسبی کردن آجیل فروش و تخمه فروشا بودن
* عظیم‌ترین و لوکس‌ترین اتوبوس جام جهانی رو داریم؛ چرخ‌هاش بچرخه.
* متوجه نمی‌شم چرا پا میشین میرین تو کافه بازی رو میبینین، تمام لذت جام جهانی به اینه که وسط بازی مامانت هی ازت بپرسه ایران کدومه؟ باباتم توپ فوتبال رو نشون بده بگه این چیه
* مجیدی حسینی متولد ۷۵ئه، باید کی روش باشی تا بتونی تو جام جهانی جلوی اسپانیا فیکسش کنی
* امسال که گذشت. جام جهانی بعدی بعد از قرعه کشی گروهی که ایران توش باشه رو بهش میگن گروه مرگ
* جام جهانی به مردم ایران فرصت داده تا از مشکلات روزمره زندگی فاصله بگیرن و باامیدواری به شگفتی‌سازی تیم‌ ‌ملی، رویاپردازی کنن صحبت‌های کارلوس کی‌روش و ملی‌پوش‌ها این امیدواری رو دوچندان کرده، خصوصا این جمله کی‌روش: صدرجدول نه فروشی است و نه اجاره داده می‌شود.
* شما ١٠ نفره هم جلوی اسپانیا بهتریییییین بودید شاید بپرسید ایران که ده نفره نبود، که باید بگم با وجود سردار آزمون هر تیمی ١٠ نفره ست.
* ایران اسپانیا از نظر من مظهر جنگندگی، شجاعت و از خود گذشتگی برای منافع تیم بود... تیم‌ ‌ملی باخت اما ملی‌پوشان ما مثل همیشه جان‌سخت برای موفقیت تلاش کردند... برای چنین نمایشی قدردان کارلوس کی‌روش باشیم و به مرد پرتغالی برای بازی برابر پرتغال اعتماد کنیم.
* سردار آزمون اکثر ضربات سر مخصوصا تو کرنر هارو میزنه و خطر رفع میشه اون جلو تا جایی که بتونه حفظ توپ می‌کنه... انقدر بی رحم نباشیم...


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست