یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتصاب غذی خشک زینب طاهری در زندان قرچک


• بر طبق اعلام سایت تلگرام خانم زینب طاهری وکیل مدافع محمد ثلاث که یک روز بعد از اعدام وی در روز دوشنبه بازداشت شد، این وکیل مدافع در زندان دست به اعتصاب غذای خشک زده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٣۱ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۱ ژوئن ۲۰۱٨بر طبق اعلام سایت تلگرام خانم زینب طاهری وکیل مدافع محمد ثلاث که چند روز پیش اعدام شد، وی در زندان دست به اعتصاب غذای خشک زده است. این سایت تلگرامی اعلام کرده است:

برطبق اخبار موثق از منابع ما در زندان قرچک ورامین، سرکار خانم زینب طاهری از دیروز ساعت ۴ بعدازظهر به سلول انفرادی منتقل میشوند. خانم طاهری به محض بازداشت و درحضور بازپرس اعلام اعتصاب غذا کرده اند و دقایقی قبل بعلت اثرات ناشی از این اعتصاب غذای خشک به بهداری زندان منتقل شدند.
بر این اساس اکنون بیش از ۳۰ ساعت است که او در اعتصاب غذای خشک بسر میبرد و هرگونه عواقب ناشی ازین اقدام متوجه مرجع صادرکننده قراربازداشت و مسئولین زندان است.

زینب طاهری وکیل مدافع محمدرضا ثلاث، بعد از اعدام وی بازداشت شد. محمدرضا ثلاث که در پرونده ی ناآرامی‌های خیابان پاسداران در ارتباط با دروایش گنابادی به ارتکاب سه قتل متهم شده بود، روز دوشنبه ی گذشته اعدام شد.
روز چهارشنبه ٣٠ خرداد/٢٠ ژوئن، خبرگزاری فارس نوشت علت بازداشت زینب طاهری "دروغ پردازی وی در خصوص عدم مجرم بودن راننده ی جنایتکار" است.
رئیس کل دادگستری استان تهران گفته است: "خانم وکیلی که این روزها با ادعای وکالت از محکوم‌علیه (محمد ثلاث)، داد بیگناهی او را سر داده اصلاً در فرایند دادرسی در دادسرا و دادگاه و در مرحله ی فرجام خواهی در دیوان عالی کشور وکیل این فرد نبوده و پرونده را مطالعه نکرده و از جزئیات پرونده اطلاع ندارد و بعد از قطعیت دادنامه با محکوم‌علیه ملاقات کرده و از او وکالت گرفته و بر مبنای آن از دیوان عالی کشور تقاضای اعاده دادرسی کرده و دیوان نیز بعد از بررسی، قرار رد درخواست اعاده دادرسی را صادر کرده است".

قبلاً نام زینب طاهری در یکی از اطلاعیه‌های سازمان دیدبان حقوق بشر به عنوان وکیل ثلاث ذکر شده بود. وی طی یک ماه گذشته بارها با خبرگزاری‌های ایرانی به عنوان وکیل محمد ثلاث مصاحبه داشته و از جمله از امکان ملاقات متهم با خانواده‌اش خبر داده بود.

در روز اعدام ثلاث، یک پیام توئیتری که به اسم زینب طاهری است اعلام کرد که قصد دارد همه شواهد دال بر بیگناهی ثلاث را افشا کند. به دنبال خبر بازداشت خانم طاهری، در همین حساب توئیتر پیامی منتشر شد که بار دیگر بر بیگناه بودن ثلاث تأکید می‌کند. در شبکه‌های اجتماعی حتی گفته شده بود که خانم طاهری اسنادی در اختیار دارد "که نشان می‌دهد ثلاث راننده اتوبوس مرگ نبوده است".


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست