یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

سقوط بی وقفه ی ارزش ریال


• در ساعت پایانی داد و ستدهای روز چهارشنبه بازار آزاد ارز تهران، هر دلار‌ آمریکا در برابر ۷۳ هزار ریال خرید و فروش شد و نرخ فروش هر یورو نیز با ثبت یک رکورد جدید از ۸۵ هزار ریال فراتر رفت ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٣۰ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۰ ژوئن ۲۰۱٨در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد ارز تهران، افت ارزش ریال ایران در برابر ارزهای عمده جهان ادامه یافت. به گزارش خبرگزاری ها، در ساعت پایانی داد و ستدهای روز چهارشنبه بازار آزاد ارز تهران، هر دلار‌ آمریکا در برابر ۷۳ هزار ریال خرید و فروش شد و نرخ فروش هر یورو نیز با ثبت یک رکورد جدید از ۸۵ هزار ریال فراتر رفت.

در جریان مبادلات روز چهارشنبه بازار آزاد ارز تهران، هر پوند بریتانیا در برابر ۹۶ هزار و ۸۰۰ ریال مبادله شد تا نصاب جدیدی برای نرخ معاملاتی پوند بریتانیا در مقابل ریال ایران ثبت شود.
در همین حال قیمت فروش درهم امارات به ۲۰ هزار ریال رسید و هر افغانی نیز در مقابل بیش از یکهزار ریال مبادله شد.

سال گذشته در چنین روزی هر دلار آمریکا ۳۷ هزار و ۳۶۰ ریال و هر یورو ۴۲ هزار و ۵۶۰ ریال در بازار آزاد ارز تهران مبادله شده بود.

نرخ ارز در ایران پس از طی ثبات نسبی در فاصله سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶، از دی ماه سال ۱۳۹۶ و در پی وقوع اعتراض‌های عمومی نسبت به رکود اقتصادی و افزایش بیکاری در ایران بار دیگر سیرصعودی به خود گرفت. این روند با افزایش محدودیت‌های ایران برای نقل و انتقال ارز که با حمایت آمریکا صورت گرفت، تشدید شد.

از یک ماه و نیم گذشته و با اعلام خروج یک جانبه آمریکا از برجام سیر نزولی ارزش ریال ایران در آستانه بازگشت تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده آمریکا علیه اقتصاد ایران، شیب تندتری به خود گرفته است.
با وجود این که دولت ایران از دو ماه و نیم گذشته اقدام به اجرای سیاست تک نرخی کردن ارز کرده ولی تاکنون در کنترل روند صعودی نرخ ارز در بازار آزاد ناموفق بوده است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست