یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ایران یک بر صفر باخت
اسپانیا به پرتغال رسید، مراکش و عربستان در راه خانه!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٣۰ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۰ ژوئن ۲۰۱٨روز هشتم
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ فرانسه- پرو ورزشگاه اکاترینبورگ
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ استرالیا- دانمارک ورزشگاه سامارا
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ آرژانتین- کرواسی ورزشگاه نیژنی نووگورود

اخبار روز-بخش ورزشی: می توان گمانه زنی کرد که داور آمریکائی دیدار مراکش و پرتغال یکی از کاندیداهای فینال این دوره از جام خواهد بود. مراکش مثل عربستان در یک بازی پایاپای مغلوب پرتغال و اوروگوئه شدند. رونالدو از پرتغال و سوارز از اوروگوئه دو بازیکن رئال و بارسا بودند که سه امتیاز مهم و حساس را برای تیم های شان کسب کردند. در بازی سوم ایران طبق شیوه همیشگی اش با ساختار دفاعی وارد زمین شد و توانست نتیجه مساوی بدون گل را در نیمه نخست از حریف خود بگیرد. در نیمه دوم اسپانیا تغییر تاکتیک داد و عمق دفاع ایران را نشانه گرفت و برخلاف نیمه نخست با حرکات تک ضرب اما رو به جلو خط هافبکها و دفاع ایران را زیر فشار بیشتر گذاشت که حاصل آن تک گل بازی بود. بعد از این گل هر وقت ایران به زمین حریف می آمد می توانست دفاع اسپانیا را که با فاصله بازی می کردند تحت فشار بگذارد و یک ضربه سر خطرناک و یک گل مردود حاصل چنین حملاتی از جانب ایران بود. ترکیب تیم ملی برای این بازی نسبت به بازی با مراکش سه تغییر داشت و مجید حسینی به جای روزبه چشمی که مصدوم شده در خط دفاعی ایستاد و به جای شجاعی و جهانبخش در ابتدا مهدی طارمی و سعید عزت‌اللهی در ترکیب قرار گرفته‌ بودند. داور این بازی قضاوت معمولی داشت و عجیب بود که در حالی تعدادی از داوران سرشناس هنوز قضاوتی نداشته اند این داور دومین قضاوت خود را انجام می داد. گل مردود شده ایران توسط سیستم ویدئوئی بدرستی اعلام شد.
دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان با اسپانیا با برتری شاگردان هیرو خاتمه یافت.
تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود از گروه B مسابقات جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه از ساعت ۲۲:٣۰ در ورزشگاه کازان آره‌نا شهر کازان روسیه با قضاوت «کُنها» داور اروگوئه‌ای به مصاف اسپانیا رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد. دیگو کاستا در دقیقه ۵۴ تک گل ماتادورها را زد تا شاگردان هیرو در شبی که زجر زیادی برای پیروزی کشیدند با سه امتیاز میدان را ترک کنند.
داور در این دیدار به وحید امیری و امید ابراهیمی از ایران کارت زرد نشان داد.
ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، سید مجید حسینی، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی (۶۹- میلاد محمدی)، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، کریم انصاری‌فرد (۷۴- علیرضا جهانبخش)، وحید امیری (٨۶- سامان قدوس)، مهدی طارمی و سردار آزمون.
ترکیب اسپانیا: داوید دخه‌آ، سرخیو راموس، پیکه، آلبا، کارواخال، بوسکتس، سیلوا، اینیستا (۷۱- کوکه)، ایسکو، واسکس و کاستا (٨۹- مورنو).
نیمه اول
دقیقه ٣: پاس در عمق و بلند ایسکو با مشت بیرانوند از محوطه جریمه ایران دفع شد.
دقیقه ۷: ضربه ایستگاهی اعلام شده به نفع تیم ملی کشورمان توسط احسان حاج‌صفی روی دروازه اسپانیا ارسال شد که پیکه توپ را دفع کرد و در ادامه هم شوت وحید امیری با اختلاف از روی دروازه دخه‌آ به بیرون رفت.
دقیقه ۹: داوید سیلوا توپ را از جناح راست دروازه ایران به محوطه جریمه فرستاد که توپ از روی سر همه بازیکنان حاضر در محوطه جریمه عبور کرد و به بیرون رفت.
دقیقه ۱۲: فشار اسپانیایی‌ها و ارسال‌های متعدد بازیکنان این تیم از سمت چپ و راست دروازه ایران با دفع توپ خوب مدافعان ایران همراه شد.
دقیقه ۱۵: شوت کریم انصاری‌فرد از کنار دروازه اسپانیا به بیرون رفت.
دقیقه ۱۷: پاس در عمق امید ابراهیمی پشت مدافعان اسپانیا به مهدی طارمی رسید که پاس در عرض این بازیکن از مقابل دروازه دخه‌آ رد شد.
دقیقه ۲۵: ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود اسپانیا، از فاصله حدود ۲۵ متری توسط داوید سیلوا به سمت دروازه ایران زده شد که بیرانوند این توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ٣۰: نفوذ بازیکنان اسپانیا و پاسکاری خوب آنها در محوطه جریمه توسط رامین رضاییان به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ٣۱: ارسال آندرس اینیستا با تأثیر پیکه در محوطه جریمه ایران توپ را در منطقه شش قدم ایران به داوید سیلوا رساند که ضربه این بازیکن به صورت خطرناک از روی دروازه بیرانوند عبور کرد.
دقیقه ٣۲: شوت ایسکو از پشت محوطه ایران با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ٣۶: با کار خوب مهدی طارمی و وحید امیری، توپ در جناح راست به رامین رضاییان رسید که ارسال این بازیکن با ضربه سر راموس راهی کرنر شد.
دقیقه ۴۲: پاسکاری متعدد بازیکنان اسپانیا توپ را در سمت چپ محوطه جریمه ایران به ایسکو رساند. پاس در عرض این بازیکن در محوطه شش قدم به داوید سیلوا رسید که شوت این بازیکن با تکل خوب مدافعان ایران دور شد.
دقیقه ٣+۴۵: بازهم تیکی‌تاکای بازیکنان اسپانیا پشت محوطه جریمه و یک و دوی سیلوا با ایسکو این بازیکن را در موقعیت شوت قرار داد که مدافعان ایران برای چندمین بار به خوبی خود را در راه توپ قرار دادند و شوت بازیکن اسپانیا را دفع کردند.
نیمه دوم
دقیقه ۴۹: کرنر ارسالی توسط ایسکو با ضربه سر پیکه همراه شد که توپ از روی خط دروازه ایران توسط احسان حاج‌صفی دور شد.
دقیقه ۵۰: شوت زیبایی بوسکتس به زیبایی توسط علیرضا بیرانوند راهی اوت شد.
دقیقه ۵۱: پاس در عرض زیبای ایسکو توسط پورعلی گنجی دور شد.
دقیقه ۵۲: کارواخال به زیبایی با دور زدن مدافعان ایران توپ را با یک پاس کات‌بک به ایسکو رساند که ضربه این بازیکن به بالای دروازه ایران رفت.
دقیقه ۵۴: پرتاب اوت احسان حاج‌صفی در شلوغی محوطه جریمه به کریم انصاری‌فرد رسید که ضربه سر ضرب این بازیکن با ختلاف خیلی کم و بسیار خطرناک از کنار دروازه اسپانیا به بیرون رفت.
دقیقه ۵۴: پاس در عمق اینیستا در بین مدافعان ایران به دیگو کاستا رسید که دفع توپ مدافعان ایران با برخورد به پای مهاجم اسپانیا وارد دروازه ایران شد و اولین گل بازی به نام اسپانیا ثبت شد.
دقیقه ۶۰: ارسال امید ابراهیمی روی دروازه اسپانیا با ضربه سر مهدی طارمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶۲: ارسال ضربه ایستگاهی تیم ملی توسط رضاییان در رفت و برگشت در محوطه جریمه با ضربه عزت‌اللهی وارد دروازه اسپانیا شد که داور این گل ایران را آفساید اعلام کرد. کمک داوران ویدئویی در این راه به کمک داور آمدند و به او گفتند که گل آفساید بوده است.
دقیقه ۶٨: نفوذ زیبای اینیستا و پاس کات بک این بازیکن در موقعیتی خطرناک توسط پورعلی‌گنجی دور شد.
دقیقه ۶۹: میلاد محمدی به جای احسان حاج‌صفی وارد زمین شد.
دقیقه ۷۰: کار تمرین شده بازیکنان اسپانیا در محوطه جریمه ایران با شوت راموس همراه شد که رامین رضاییان توپ را روی خط دروازه ایران با تکل مهار کرد و در ادامه داور خطای بازیکنان اسپانیا را اعلام کرد.
دقیقه ۷۱: کوکه به عنوان اولین تعویض اسپانیا به جای آندرس اینیستا وارد زمین شد.
دقیقه ۷۴: کریم انصاری‌فرد جای خود را به علیرضا جهانبخش داد و بازوبند کاپیتانی را که از حاج‌صفی گرفته بود به جهانبخش داد.
دقیقه ۷۵: سانتر زیبای وحید امیری از جناح چپ ایران با فاصله اندک از مقابل پای مهدی طارمی عبور کرد.
دقیقه ۷٨: وحید امیری به دلیل خطا روی کارواخال اولین کارت زرد بازی را از داور اروگوئه‌ای دریافت کرد.
دقیقه ٨٣: وحید امیری به زیبایی توپ را از بین پاهای پیکه عبور داد و سانتر زیبای او با ضربه سر مهدی طارمی در موقعیت بسیار خطرناک از روی دروازه دخه‌آ به بیرون رفت.
دقیقه ٨۶: وحید امیری جای خود را به سامان قدوس داد.
دقیقه ٨۹: رودریگو مورنو به جای دیگو کاستا به زمین آمد.
دقیقه ۲+۹۰: امید ابراهیمی به دلیل خطا روی رودریگو کارت زرد دوم بازی و تیم ملی کشورمان را از داور گرفت.
اسپانیا با این برد همراه پرتغال ۴ امتیازی شد و در صدر جدول قرار گرفت. ایران ٣ امتیازی سوم است و مراکش بدون امتیاز در رده چهارم ایستاده و حذف شده است. شاگردان کی‌روش دوشنبه ۴ تیر در آخرین بازی مرحله گروهی از ساعت ۲۲:٣۰ به مصاف پرتغال می‌روند.
دو تیم مراکش و پرتغال در ورزشگاه لوژنیکی به مصاف هم رفتند
به گزارش ایسنا، در دیداری حساس که برای فوتبال ایران نیز اهمیت خاصی داشت، دو تیم مراکش و پرتغال در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو برابر هم به میدان رفتند. در پایان، پرتغال با خوش‌اقبالی حریف خود را یک بر صفر شکست داد و با این نتیجه، مراکش نخستین حذف شده جام جهانی ۲۰۱۸ لقب گرفت. گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانیم:
در دقیقه ۲ اولین خطر جدی بازی را بوطیب ایجاد کرد و ضربه سر او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۴ کریستیانو رونالدو موفق شد با ضربه سر برای تیمش گلزنی کند و چهار گله شود و در صدر جدول گلزنان قرار گیرد. این بازیکن در دقیقه ۸ نیز می توانست خود و تیمش را دو گله کند که ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت.
در دقیقه ۱۰ ضربه سر بوصفا نیز با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت و یک دقیقه بعد نیز ضربه بن عطیه نزدیک بود وارد دروازه پرتغال شود که پاتریسیو این توپ را مهار کرد تا بازی دو تیم نیز آرام دنبال شود.
در دقیقه ۳۰ ضربه ایستگاهی رونالدو با برخورد به دیواره دفاعی دفع شد.
در دقیقه ۴۰ نیز ضربه گوئدس راهی به دروازه مراکش نداشت. در دقیقه پایانی بازی در نیمه اول مراکش با ضربه بلهندا می توانست به گل برسد که ناکام بود و در نهایت نیمه نخست این بازی با برتری یک بر صفر یاران رونالدو خاتمه یافت.
در شروع نیمه دوم پرتغال عملکرد بهتری داشت و یک بار روی ارسال موتینیو از روی کرنر خطرساز شد.
مراکشی ها در دقیقه ۵۵ صاحب یک موقعیت خوب شدند که ضربه بالهندا را پاتریسیو مهار کرد. چند ثانیه بعد بالهندا یک موقعیت دیگر را نیز از دست داد تا شانس با پرتغال یار باشد.
مراکش در دقیقه ۶۰ می توانست به گل برسد که اینبار نیز ضربه بن عطیه به بالای دروازه رفت. دقیقه ۷۷ ضربه این بازیکن با دخالت په په نیز وارد دروازه نشد.
در دقیقه ۸۳ رونالدو فرصت داشت تا از روی ضربه ایستگاهی برای دومین بار دروازه مراکش را باز کند اما ضربه‌اش به دیواره دفاعی برخورد کرد.
در دقیقه ۹۰ حکیم زیاش در داخل محوطه جریمه پرتغال دفاع این تیم را به هم ریخت تا در شرایط خوب گل‌زنی قرار گیرد اما ضربه محکم این بازیکن به مدافع پرتغال برخورد کرد و به کرنر رفت.
در دقیقه ۹۳ مهدی بن‌عطیه که موقعیت‌های خوبی در این بازی داشت، در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد اما شوت این بازیکن به آسمان زده شد.
دو تیم با این ترکیب برابر هم قرار گرفتند:
در ترکیب پرتغال روی پاتریسیو، سدریک، په‌په، خوسه فونته، رافائل گریرو، ژائو موتینیو، ویلیام، ژائو ماریو، گونسالو گدس، برناردو سیلوا و کریستیانو رونالدو حضور دارند.
برای مراکش نیز مونیرالکاجول، مانوئل دا کاستا، مهدی بن عطیه، اشرف حکیمی، کریم الاحمدی، حکیم ضیا، خالد بوطیب، امباراک بوسوفا، یونس بلهندا، نویل دیرار و نورالدین آمرابات به میدان می‌روند.
حذف عربستان در شب تعادل آماری با یاران سوارس
اولین نماینده حذف شده آسیا از جام‌جهانی ۲۰۱۸ در شرایطی مقابل اروگوئه مغلوب شد که بازی پایاپایی را با رقیب خود به نمایش گذاشت.
تیم ملی فوتبال اروگوئه در دومین دیدار خود از گروه B با تک گل سوارز مهاجم بارسلونائی خود و برتری یک بر صفر مقابل عربستان به همراه روسیه صعود خود را در این گروه قطعی کرد. برتری اروگوئه‌ای‌ها در شرایطی رقم خورد شاهد بازی متعادلی از سوی دو تیم بودیم.
آمار این دیدار به شرح زیر است:
شوت داخل چهارچوب:
اروگوئه: ۴
عربستان: ٣
شوت خارج از چهارچوب:
اروگوئه: ۶
عربستان: ٣
شوت بلوکه شده:
اروگوئه: ٣
عربستان: ۲
تیر دروازه:
اروگوئه: صفر
عربستان: صفر
کرنر:
اروگوئه: ٣
عربستان: ۴
آفساید:
اروگوئه: یک
عربستان: ۲
مالکیت توپ:
اروگوئه: ۴۷ درصد
عربستان: ۵٣ درصد
کارت زرد:
اروگوئه: صفر
عربستان: صفر
پاس:
اروگوئه: ۵۲٨
عربستان: ۶۰۵
موقعیت‌های گل:
اروگوئه: ۱٣
عربستان: ٨
کارت قرمز:
اروگوئه: صفر
عربستان: صفر.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست