یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

محمد ثلاث اعدام شد


• حکومت اسلامی روز دوشنبه محمدرضا ثلاث باباجانی را به اتهام زیرگرفتن ماموران انتظامی با اتوبوس، اعدام کرد. محمد ثلاث اتهامات خود را نپذیرفته و گفته بود آدم کش نیست ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲٨ خرداد ۱٣۹۷ -  ۱٨ ژوئن ۲۰۱٨دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد حکم قصاص محمدرضا ثلاث باباجانی سحرگاه دوشنبه ۱۳۹۷/۳/۲۸ اجرا شد. محمد ثلاث از دراویش گنابادی متهم بود روز ۳۰ بهمن سال گذشته با اتوبوس به میان ماموران انتظامی رفته و یک سرباز وظیفه و دو گروهبان نیروی انتظامی را به قتل رسانده است.

زینب طاهری، وکیل محمد ثلاث روز یکشنبه از علی خامنه‌ای، رهبر ایران خواسته بود که موکلش را عفو کرده و حکم اعدام او را لغو کند.
این درویش گنابادی در نخستین جلسه رسیدگی به حوادث بهمن ماه دراویش گنابادی گفته بود که هیچ کدام از اتهاماتش را قبول ندارد و ادعا کرده بود از سوی نیروی انتظامی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بوده است.

چندی پیش پایگاه خبری دراویش نعمت اللهی گنابادی، مجذوبان نور، فایلی صوتی منسوب به محمد ثلاث را منتشر کرده بود که در آن گفته بود: «من راننده اتوبوسی که آدم کشته است نیستم، من آدم کش نیستم.»
خانواده مقتولان این حادثه در جلسات دادگاه حاضر شده و از قاضی پرونده درخواست صدرو حکم قصاص کرده بودند.

دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی کشکولی پس از برگزاری سه جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده حکم قصاص محمد ثلاث را در اسفند ماه گذشته صادر کرد.
با انتشار خبر اعدام محمد ثلاث سازمان عفو بین الملل در حساب توئیتری ابراز تاسف و شوک کرد. این سازمان روز گذشته گزارشی را منتشر کرده بود که در آن به ناعادلانه بودن فرآیند دادرسی این درویش گنابادی اشاره و از مقامات ایرانی درخواست کرده بود تا هر چه زودتر حکم اعدام ثلاث را لغو کند.

روز گذشته ۲۷ خرداد وکیل مدافع محمد ثلاث اعلام کرده بود که با خانواده موکلش تماس گرفته‌اند تا برای آخرین ملاقات به زندان مراجعه کنند.
در روزهای اخیر موجی از درخواست‌ها برای توقف حکم اعدام محمد ثلاث از سوی فعالان سیاسی ایران، سازمان‌های حقوق بشر، گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا و کاربران شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده بود که خواهان اعاده دادرسی بودند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست