یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
زاپاتا زاپاتا! مکزیک یک آلمان صفر؛ برزیل ۱ سوئیس۱اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۷ خرداد ۱٣۹۷ -  ۱۷ ژوئن ۲۰۱٨برنامه روز پنجم
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ سوئد- کره جنوبی ورزشگاه نیژنی نووگورود
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ بلژیک- پاناما ورزشگاه سوچی
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ انگلیس- تونس ورزشگاه وولگوگارد

اخبار روز- بخش ورزشی: آلمان قهرمان دوره بیش و مدافع قهرمانی این دوره در دیداری که برابر مکزیک با قضاوت عالی علیرضا فغانی برگزار کرد یک بر صفر مغلوب حریفی شد که در این دیدار فوق العاده ظاهر شد و موجب شد تا بعد از آن بازی اسپانیا و پرتغال بهترین بازی جام این دوره را در روز چهارم تماشا کنند و به واقع هواداران هر دو تیم و میلیونها تماشاگر از کیفیت این بازی لذت ببرند. آوانتاژهای به موقع فغانی و هوشیاری کمک های ایرانی وی در سرعت بخشیدن به بازی دو تیم به این زیبائی کمک کرد. تیم مکزیک مثل چریک های ارتش انقلابی زاپاتا در هر دو نیمه در تمام نقاطی که توپ می رفت وجود داشتند و در نبردهای تک به تک نیز موفق تر از آلمانی ها بودند. رافائل مارکز ٣۹ ساله و کاپیتان قدیمی مکزیک با آمدن به بازی در دقیقه ۷۵ توانست رکورددار حضور در ۵ دوره جام جهانی شود. قبل از این دیدار صربستان تیم قدر این دوره یک بر صفر تیم کاستاریکا را مغلوب کرد و سه امتیاز ارزشمند کسب کرد. شرح هر دو دیدار را به نقل از خبرگزاری مهر بخوانیم:

شکست آلمان مدافع عنوان قهرمانی در دیدار نخست خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مقابل مکزیک شوک بزرگی را به این رقابت‌ها وارد کرد.
دیدار تیم های ملی فوتبال آلمان و مکزیک در ورزشگاه لوژنیکی روسیه آغاز شد. نیمه نخست این دیدار با پیروزی یک بر صفر مکزیک به اتمام رسید.
لوزانو (۳۵) تک گل بازی را در این دیدار برای تیم ملی مکزیک به ثمر رساند.
در این دیدار که تیم داوری از کشور ایران قضاوت آن را بر عهده داشت شاهد فوتبالی جذاب و تماشاگرپسند از سوی هر دو تیم بودیم. تیم ملی مکزیک بر خلاف انتظار، بازی رو به جلویی را در دستور کار قرار داد. آنها با بازیکنان تکنیکی و سرعتی خود بارها مدافعان آلمان را به دردسر انداختند تا در نهایت روی یک ضد حمله در دقیقه ۳۵ توسط لوزانو به گل برسند.
پس از این گل شاهد حملات ژرمن ها بودیم که خطرناکترین آن در دقیقه ۳۷ توسط تونی کروس به تیرک دروازه مکزیک برخورد کرد تا شاگردان یوآخیم لوو موفق به زدن گل تساوی در نیمه نخست نشوند.
در نیمه دوم دامنه حملات شاگردان یوآخیم لوو بیشتر شد تا فشار زیادی را روی دروازه تیم ملی مکزیک برای زدن گل وارد کنند. حملاتی که هیچ یک نتیجه ای در بر نداشت و اوچوآ دروازه بان مکزیک بارها و بارها موفق به مهار ضربات مهلک آلمانی ها شد.
تعویض های کادرفنی مدافع عنوان قهرمانی نیز حاصلی در بر نداشت تا قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ اولین شکست خود را در نخستین دیدارش از رقابت های جام جهانی روسیه دریافت کند.

کاستاریکا مقابل صربستان شکست خورد
تیم ملی فوتبال صربستان در نخستین دیدار خود در جام جهانی روسیه مقابل کاستاریکا به پیروزی رسید.
تیم ملی فوتبال صربستان در نخستین بازی خود در مرحله گروهی (گروه E) جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف تیم ملی فوتبال کاستاریکا رفت. این دیدار که در ورزشگاه کامادو برگزار شد، با پیروزی یک بر صفر به سود صربستان به اتمام رسید.
الکساندر کولاروف (۵۶) تک گل این دیدار را به ثمر رساند.
دو تیم در نیمه نخست بیشتر یکدیگر را محک زدند و نتوانستند موقعیت های خود را به گل تبدیل کنند تا با تساوی بدون گل به رختکن بروند.
هرچند بازی در نیمه دوم چنگی به دل نزد اما این بازیکنان صربستان بودند که فشار بیشتری را روی دروازه حریف خود وارد کردند. آنها در نهایت موفق شدند توسط الکساندر کولاروف در دقیقه ۵۶ از روی ضربه ایستگاهی به گل برسند.
پس از این گل نیز کادرفنی کاستاریکا تغییراتی را در ترکیب این تیم ایجاد کرد تا نتیجه را جبران کند اما موفق به گلزنی نشد تا در بازی نخست مقابل نماینده اروپا شکست بخورد.
در دقایق تلف شده این بازی هم اعضای کادر فنی تیم کاستاریکا با یکی از بازیکنان صربستان درگیری پیدا کردند و لحظاتی جو بازی متشنج شد.

برزیل با توقف برابر سوئیس راه آرژانتین را رفت
تقابل یکشنبه شب تیم‌های ملی فوتبال برزیل و سوئیس در گروه E جام‌جهانی ۲۰۱٨ با تساوی یک-یک پایان یافت. در این دیدار که در ورزشگاه روستوف آرنا به قضاوت سزار راموس مکزیکی انجام شد، برزیل ابتدا با گل دقیقه ۲۰ کوتینیو از حریف اروپایی خود پیش افتاد، اما در ادامه این زوبر بود که در دقیقه ۵۰ نتیجه را به تساوی کشاند.
لیشتشاینر در دقیقه ٣۱، فابین شار در دقیقه ۶۵ و والون بهرامی در دقیقه ۶٨ از سوئیس و کاسمیرو از برزیل در دقیقه ۴۷ این بازی کارت زرد گرفتند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست