یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بازداشت جمعی در برابر زندان اوین


• رضا خندان، کنشگر اجتماعی که برای اعتراض به بازداشت همسرش نسرین ستوده به مقابل زندان اوین رفته بود، همراه با عده ی دیگری از معترضین روز یکشنبه در برابر این زندان دستگیر شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۷ خرداد ۱٣۹۷ -  ۱۷ ژوئن ۲۰۱٨رضا خندان، وکیل و کنشگر اجتماعی که برای اعتراض به بازداشت همسرش نسرین ستوده به مقابل زندان اوین رفته بود همراه با گروه دیگری از همراهانش، روز یکشنبه در برابر این زندان دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری ها، رضا خندان صبح یکشنبه ۲۷ خرداد برای درخواست آزادی همسرش نسرین ستوده، به همراه گروه کوچکی از وکلا و کنشگران سیاسی و اجتماعی و نیز شماری از مردم عادی در برابر زندان اوین تهران حضور یافته بود.

آزیتا پولادوند، یکی از وکلایی که در تجمع مقابل زندان اوین حضور داشته به یورونیوز گفت چند تن دیگر از همراهان آقای خندان نیز به دست نیروهای اطلاعاتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گفته این وکیل دادگستری، به جز رضا خندان، افراد دیگری از جمله پیام‌ درفشان، آرش کیخسروی، داود فرهاد، آقای بهروان و دکتر میثمی نیز دستگیر شدند.

نسرین ستوده، وکیل و کنشگر حقوق بشر روز چهارشنبه ۲۳ خرداد بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. روز پنج‌شنبه گذشته نیز شماری از کنشگران حقوق مدنی به همراه جعفر پناهی و محمد نوری‌زاد برای اعتراض به حبس خانم ستوده در برابر زندان اوین تجمع کرده بودند.

پیش از این گفته شده بود که خانم ستوده برای گذراندن محکومیت حبس ۵ ساله به زندان منتقل شده اما ظاهرا خود او در گفتکو با همسرش از درون زندان گفته که بازداشتش به خاطر پرونده «دختران خیابان انقلاب» است.

نسرین ستوده وکالت یکی از متهمان کارزار مبارزه با حجاب اجباری معروف به «دختران خیابان انقلاب» را بر عهده دارد.

در روزهای گذشته ۲۵ تن از کنشگران ایرانی با امضای نامه‌ای بازداشت نسرین ستوده را «غیر قانونی» خوانده و خواستار آزادی هر چه سریع‌تر او شده بودند.

چند نهاد بین‌المللی از جمله دیدبان حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل نیز خواستار آزادی خانم ستوده شده‌اند.

نسرین ستوده یک بار دیگر نیز در ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» دستگیر شده و تا ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ در بازداشتگاه اوین حبس شده بود. پس از آزادی، بنابر دستور دادگاه انتظامی وکلا، مجوز وکالت ستوده از تاریخ مهر ۱۳۹۳ به مدت ۳ سال باطل شد. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست