یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حاتم مرمضی در زندان اهواز کشته شد


• اداره ی اطلاعات اهواز روز سه شنبه از خانواده ی حاتم مرمضی جوان بیست ساله اهل سوسنگرد خواسته است برای تحویل جسد او به این اداره مراجعه کنند. مرمضی حدود یک سال پیش دستگیر شده بود ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۶ خرداد ۱٣۹۷ -  ۶ ژوئن ۲۰۱٨


بنابر گزارش ها، یک زندانی سیاسی در زندان هواز جان خود را از دست داده است. حاتم مرمضی جوان بیست ساله اهل سوسنگرد است که اداره ی اطلاعات اهواز از خانواده اش خواسته است برای تحویل جسد او به این اداره مراجعه کنند. این تماس روز پانزده خرداد (سه شنبه) صورت گرفته است.

به گزارش فعالان حقوق بشر محلی، حاتم مرمضی،۲۰ ساله، فعال سیاسی و فرهنگی عرب از اهالی شهر خفاجیه سوسنگرد، در ۲۲ خرداد ۱٣۹۶ توسط اداره اطلاعات در بیرون از منزل پدریش و در هنگام برگشت از منزل یکی از بستگانش در روستای مالچیه توسط نیروهای اداره اطلاعات ربوده شده است.

مراجعه های مکرر خانواده به دادگاه انقلاب و ستاد خبری و دیگر نهادهای امنیتی بی نتیجه بوده است و این نهادها از بازداشت حاتم مرمضی اظهار بی اطلاعی کرده اند.

بعضی از بازداشت شدگان که توسط اداره اطلاعات در دی ماه ۱٣۹۶ بازداشت شده اند او را در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز دیده بودند و حتی به خانواده او خبر داده اند که فرزندشان در بازداشتگاه اطلاعات است، اما بعد از یکسال که این جوان توسط اداره اطلاعات بازداشت شده بود خانواده او را بی خبر گذاشته بودند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست