یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تیم ملی فوتبال آرژانتین بازی دوستانه‌ با اسرائیل را لغو کرد


• روز گذشته شماری از معترضان به این بازی در کنار زمین تمرین تیم آرژانتین که اکنون در اسپانیا به سر می‌برد گرد آمدند و با حمل پیراهن‌های خونین تیم ملی این کشور شعار دادند: «مسی بازی نکن!» ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۶ خرداد ۱٣۹۷ -  ۶ ژوئن ۲۰۱٨تیم ملی فوتبال آرژانتین بازی دوستانه خود در برابر تیم اسرائیل را که بنا بود در بیت‌المقدس برگزار شود به دلیل تفاضاهای سیاسی لغو کرد. این بازی که قرار بود روز ۱۶ ژوئن در ورزشگاه تدی کولِک بیت‌المقدس برگزار شود آخرین بازی تدارکاتی تیم آرژانتین پیش از مسابقات جام جهانی بود.

به گزارش یورو نیوز، جبریل رجوب رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین اعلام کرده بود اگر لیونل مسی در بازی دوستانه در مقابل اسرائیل بازی کند هوادارن فلسطینی باید عکس او را آتش بزنند. وی هفته گذشته طی نامه‌ای به کلودیو تاپیا رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین مدعی شده بود اسرائیل از این مسابقه به عنوان «ابزار سیاسی» بهره می‌برد.
به نوشته نشریات ورزشی آرژانتین قرار بوده فدراسیون فوتبال این کشور، بسته به این که مسی در این بازی حضور داشته باشد یا خیر،‌ بین دو تا سه میلیون دلار برای این بازی از سوی اسرائیل دریافت کند.

این درحالی است که روز گذشته شماری از معترضان به این بازی در کنار زمین تمرین تیم آرژانتین که اکنون در اسپانیا به سر می‌برد گرد آمدند و با حمل پیراهن‌های خونین تیم ملی این کشور شعار دادند: «مسی بازی نکن!» از سوی دیگر گونزالو هیگوان، مهاجم تیم آرژانتین از بابت لغو این بازی ابراز خرسندی کرد و گفت: «بالاخره توانستیم کار لازم را انجام بدهیم.»

همچنین فدراسیون فوتبال فلسطین طی بیانیه‌ای شادی خود از این تصمیم را اعلام کرد و نوشت: «از تمامی گروه‌ها و نهادهای مردمی و ورزشی در سراسر جهان تشکر می‌کنیم که بی‌وقفه تلاش کردند تا پیام ورزش و به‌ویژه فوتبال،‌ پیروز شود و نگذاریم که ورزش همچون ابزاری برای تحریک سیاسی به کار رود.»

با توجه به حساسیتی که در مورد بیت‌المقدس وجود دارد نخست بنا بود این بازی دوستانه در شهر حیفا برگزار شود اما مقامات اسرائیل مبالغی هزینه کردند تا این بازی به «اورشلیم» منتقل شود. این حرکت اسرائیل، پس از انتقال سفارت ایالات متحده به بیت‌المقدس، فلسطینی‌ها را بیش از پیش آزرده کرده بود. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست