یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

توتال و جنرال الکتریک ایران را ترک می‌کنند


• دو شرکت فرانسوی و آمریکایی توتال و ژنرال الکتریک اعلام کردند به دلیل تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی، به فعالیت های خود در میدان گازی پارس جنوبی خاتمه می دهند و از ایران می روند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۲ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲ ژوئن ۲۰۱٨پاتریک پویانه، مدیر کل شرکت فرانسوی توتال، اعلام کرد که به دلیل تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران؛ شرکت نفتی توتال از حضور در طرح توسعه ی میدان گازی پارس جنوبی صرف نظر می کند. دولت ایران دو ماه به توتال فرصت داده بود که برای شرکت در این طرح از دولت آمریکا تقاضای معافیت بکند.

به گزارش رادیو فرانسه، مدیر کل شرکت فرانسوی توتال گفته است تمام تلاش های وی برای دریافت معافیت از دولت آمریکا بی نتیجه بوده و حمایت دولت فرانسه از توتال نیز نتیجه ای نداشته است. پاتریک پویانه تأکید کرده است که راهبرد کنونی دولت آمریکا در قبال رژیم ایران اعمال بیشترین مجازات ها به منظور خفه کردن رژیم تهران است و به همین دلیل دولت واشنگتن اقدامی نخواهد کرد که نشاندهنده ی ضعف در تصمیم گیری آن در قبال ایران باشد.

پاتریک پویانه در ادامه افزوده است که توتال در ایران حضور نخواهد یافت و مادام که سیاست آمریکا در قبال ایران به همین منوال باشد توتال نیز تغییری در تصمیم خود نخواهد داد.

شرکت نفتی توتال نخستین شرکت فرانسوی و پنجمین شرکت قدرتمند اروپا به شمار می رود. درآمد خالص آن در سال ٢٠۱۵ به ١۷١ میلیارد یورو بالغ شد. توتال بیش از ١٠٠ هزار شاغل در ١۳٠ کشور دارد و همچنین صاحب ۱٦ هزار جایگاه توزیع سوخت در جهان است.

همزمان شرکت "جنرال الکتریک" نیز اعلام کرد که پیرو تصمیم دولت آمریکا، به فعالیت هایش در ایران پیش از ماه نوامبر آینده خاتمه می دهد. دولت آمریکا شش ماه یعنی تا چهارم نوامبر آینده به شرکت های خارجی فرصت داده که کلیه قراردادهای قدیمی شان را با دولت ایران لغو و از امضای قراردادهای جدید با این کشور خودداری کنند.

جنرال الکتریک از جمله نادر شرکت های آمریکایی است که پس از امضا توافق اتمی با ایران از خزانه داری آمریکا اجازه ی همکاری با ایران را دریافت کرد. قرار بود شرکت جنرال الکتریک در همکاری با توتال برای انجام حفاری در میدان گازی پارس جنوبی تجهیزات فنی به دولت ایران بفروشد. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست