یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شرکت‌هایی که بعد از خروج آمریکا از برجام ایران را ترک کردند


• با اعلام تصمیم ترامپ برخی از شرکت‌های اروپایی تصمیم گرفتند از ایران بروند. البته وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۸۰ روز به بنگاه‌های اقتصادی مهلت داده ولی "توتال"، "انی"، خط کشتیرانی "مرسک" پیش ازموعد ازایران رفتند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۵ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۶ می ۲۰۱٨


با اعلام تصمیم ترامپ برخی از شرکت‌های اروپایی تصمیم گرفتند از ایران بروند. البته وزارت خزانه‌داری آمریکا 180 روز به بنگاه‌های اقتصادی مهلت داده ایران را ترک کنند، صرفا با اعلام این خبر، خط کشتی‌رانی مرسک، بزرگ‌ترین سرویس کانتینری جهان، CMA CGM، Evergreen، 170 روز مانده به مهلت ترامپ ایران را ترک کردند. «توتال»: شرکت نفت و گاز فرانسوی توتال با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده با توجه به خروج ایالات متحده از برجام و بازگشت تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران، در‌صورتی‌که مورد معافیت قرار نگیرد، مجبور است از پروژه اکتشاف گاز پارس جنوبی خارج شود. 35 درصد سهام‌داران آمریکایی در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ همچنین این شرکت 10 میلیارد دلار دارایی در آمریکا دارد که ترس از بلوکه‌شدن این اموال از طرف آمریکا وجود دارد. «دنیلی»: شرکت فولاد ایتالیایی دنیلی، تولیدکننده فولاد ایتالیایی، به‌دنبال خروج آمریکا از برجام، کار برای یافتن پوشش مالی سفارش‌های ایران به ارزش 1.5 میلیارد یورو (1.8 میلیارد دلار) را متوقف کرد.
الساندرو تریویلین، مدیر ارشد اجرائی این شرکت گفته است: «با توجه به خروج آمریکا از این توافق، بانک‌ها به علت ترس از مواجه‌شدن با تحریم‌های ثانویه، دیگر آماده تأمین سرمایه پروژه‌های ایران نیستند». «ساگا»: شرکت نروژی ساگا که در حوزه انرژی خورشیدی فعال است و در اکتبر 2017 قراردادی به ارزش ۲.۵ میلیارد یورو برای ارائه خدمات انرژی خورشیدی به مدت پنج سال با شرکت «توسعه‌دهندگان انرژی امین» امضا کرده است. «ایرباس»: شرکت اروپایی ایرباس در دسامبر ۲۰۱۶ اعلام کرد برای تحویل صد جت به ایران، قرارداد امضا کرده است و تاکنون فقط سه فروند جت مسافربری را به این کشور تحویل داده است. «انی»: شرکت ایتالیایی «انی» در ژوئن ۲۰۱۷ برای مطالعه میدان‌های نفتی و گازی با ایران توافق‌نامه امضا کرد. این شرکت تصمیم گرفته توافق خود را با ایران لغو کند. «مرسک»: شرکت دانمارکی مرسک (Maersk) بزرگ‌ترین شرکت کشتی‌رانی جهان روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت اعلام کرد همه فعالیت‌های تجاری خود با ایران را متوقف خواهد کرد. «آلیانتس»: شرکت چندملیتی خدمات مالی آلیانتس که تمرکز اصلی این شرکت بر ارائه خدمات بیمه است، با اعلام خروج آمریکا از برجام تصمیم گرفته از ایران خارج شود. «اتوتک»: این شرکت در حوزه معدن فعال است. مدیر بخش فاینانس این شرکت فنلاندی در 27 اردیبهشت سال جاری اعلام کرد به‌دلیل اعمال تحریم‌های آمریکا، دریافت سفارش از ایران را کاهش خواهد داد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست