یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پنجمین روز اعتصاب کامیون‌داران


• اعتصاب سراسری کامیون داران ادامه دارد. در پنجمین روز از اعتصاب کامیون‌داران و رانندگان کامیون ایران، گروهی از رانندگان اتوبوس شهری هم به جمع اعتصاب کنندگان پیوستند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۵ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۶ می ۲۰۱٨در پنجمین روز از اعتصاب کامیون‌داران و رانندگان کامیون ایران، گروهی از رانندگان اتوبوس شهری هم به جمع اعتصاب کنندگان پیوستند.

کامیون‌داران و رانندگان کامیون از روز اول خرداد ماه در تهران و بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ ایران برای اعتراض به پایین بودن کرایه بار، مشکل بیمه و مطالبات دیگر دست به یک اعتصاب گسترده زدند.

در حالی که این اعتصاب تا امروز یعنی شنبه ۵ خرداد هنوز شکسته نشده تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از پیوستن گروهی از رانندگان اتوبوس شهری به جمع اعتصاب‌کنندگان است. در ویدئوهای منتشر شده تعدای از اتوبوس‌های شهری در رباط کریم استان تهران دیده می‌شوند که به نشانه اعتراض به پایین بودن دستمزد، دست از کار کشیده و بدون مسافر حرکت می‌کنند.

برخی گزارش‌های تأئید نشده از بروز درگیری میان نیروهای پلیس و افراد لباس شخصی با رانندگان اعتصاب‌کننده به ویژه در هرمزگان و کرمان خبر دارد. کامیون‌های زیادی در پایانه‌ها، کنار جاده‌ها، پایانه‌های بندری و در برابر سالن‌های اعلام بار در شهرهای مختلف توقف کرده و در برخی موارد مانع رفت و آمد خودروها شده‌اند. کامیون‌های کمپرسی خالی قسمت بار خود را بالا نگه داشته و برخی دیگر با چراغ روشن و بوق‌زنان در خیابان‌های شهرها رژه می‌روند.

تانکرها اسکورت می‌شوند
اعتصاب کارکنان بخش حمل و نقل جاده‌ای در روزهای اخیر سبب اختلال در چرخه توزیع سوخت و کالا شده است زیرا بخش بزرگی از سامانه حمل و نقل کشور از طریق جابجایی‌های جاده‌ای انجام می‌شود.

خبرگزاری ایسنا می‌نویسد کمبود بنزین و گازوئیل در شهرهای مقصد، به ‌ویژه اصفهان، شیراز، هرمزگان و بوشهر و توابع‌شان از محرز‌ترین آنها بود تا این‌ که تانکرهای سوخت با اسکورت نیروی انتظامی به پمپ‌بنزین‌ها رسانده شدند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست