یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

رئال مادرید برای سومین سال پیاپی قهرمان اروپا شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۵ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۶ می ۲۰۱٨اخبار روز- بخش ورزشی: بیننده گانی که زودتر پای کانالهای پخش کننده فینال لیگ قهرمانان اروپا نشسته بودند این اقبال را داشتند که در مراسم اختتامیه بیش از شروع بازی یک برنامه کوتاه اما جذاب و زیبای هنری را ببینند که معادل یک کنسرت مهم موسیقی و رقص و نمایش های هنری بود.

از همان ابتدائی که سوت میلوراد مازیچ، داور صربستانی این دیدار (همان داوری که بازی آرژانتین و ایران را در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قضاوت کرد) به صدا در آمد این لیورپول بود که چهره تهاجمی از خود نشان داد. رونالدو از همان ابتدا تحت تاثیر نام محمد صلاح قرار داشت و استادیوم تقریبا سرخ پوش که اتحادی بین هواداران بارسلونا، منچستر، دیناموکیف با هواداران لیورپولی بود سرخ پوشان را تشویق به حملات بیشتر روی دروازه رئال مادرید می کردند اما از دقیقه بیست بازی به بعد سرانجام خشونت سه بازیکن رئال مادرید که همیشه بیشترین اخطارها و اخراج ها را داشته اند در بازی غیرجوانمردانه جواب داد و ابتدا راموس کاپیتان رئال و سپس کارواخال مدافع خشن رئالی ها چنان صلاح را زیر فشار مصدومیت گذاشتند که تک خال سرخ پوشان مجبور به ترک زمین شد و محمد صلاح، ستاره مصری در کورس برای تصاحب توپ با سرخیو راموس به زمین افتاد و به شدت از ناحیه کتف آسیب دید. او پس از معالجه در کنار زمین دوباره به میدان بازگشت اما تنها چند دقیقه بعد روی زمین نشست و با چشمانی اشک بار تقاضای تعویض داد. به جای او لالانا وارد زمین شد ولی کیفیت بازی لیورپول به وضوح افت کرد.

دقایقی بعد از بازی بی بی سی به نقل از تیم پزشکی لیورپول، ضمن تایید مصدومیت صلاح از ناحیه شانه، اعلام کرد که این بازیکن جام جهانی را از دست خواهد داد. اتفاقی بسیار تلخ برای فوتبال مصر که امید زیادی به درخشش صلاح در بزرگترین رویداد فوتبالی دنیا بسته بود. چند دقیقه بعد هم نوبت به کارواخال رسید که بخاطر خشونت در بازی و مواجه شدن با مصدومیت زمین بازی را ترک کند و جای اش را به بازیکن دیگری دهد.

لیورپول تا زمانی که صلاح در زمین بود تیم برتر میدان بود و مارسلو مدافع برزیلی رئالی ها اجازه نفوذ نداشت و به همراه تونی کروس بشدت از صلاح مراقبت می کردند. اما وقتی صلاح مجبور به ترک زمین شد این دو بازیکن فرصت شرکت در حملات رئال را پیدا کردند.

در ۵ دقیقه آغاز نیمه دوم کاریوس دروازه بان لیورپول که در این نیمه یار دوازدهم رئال بود اشتباهی را مرتکب شد که باور نکردنی و مضحک بود. وی توپی را که در اختیار داشت به پای مهاجم رئال کریم بنزما از همه جا بی خبر زد و توپ هم بسیار آراسته و بایسته بدرون دروازه رفت! این دروازه بان روی گل سوم رئال چنان مقصر بود که هر کس دیگری جای وی بود از بازی بیرون و خود را برای مدتی از انظار عمومی دور نگهمیداشت. در واقع رئال به لطف و کمک دروازه بان لیورپول هم پیروز شد و هم دوازده نفره نشان داد. داور این دیدار در مجموع قضاوتی خوب و منصفانه داشت. در ادامه شرح بازی را بخوانیم:

دیدار نهایی و پرحادثه فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا با میزبانی ورزشگاه المپیسکی کیف، با نتیجه جالب ٣ بر یک به سود رئال پایان یافت تا جام سیزدهم هم به مادرید برود و زیدان با سه جام پیاپی به رکوردی تاریخی و دست نیافتنی برسد. لیورپول در ٣۰دقیقه نخست بازی بر میدان تسلط داشت اما با مصدومیت صلاح از ناحیه کتف و تعویض، ابتکار را به حریف پرستاره تقدیم کرد و با اشتباهات مضحک دروازه بانش گلباران شد.

اشتباهات مضحک و کودکانه لوریس کاریوس در کنار مصدومیت صلاح، رویای لیورپول را نقش بر آب کرد تا رئال مادرید به لطف هنرنمایی گرت بیل، یک بار دیگر به جام گوش دراز بوسه بزند.
به گزارش تابناک ورزشی، دیدار فینال فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲٣:۱۵ شب گذشته (شنبه) به وقت تهران به میزبانی ورزشگاه المپیسکی کیف و به قضاوت میلوارد مازیچ صرب برگزار شد و تیم رئال مادرید با برتری ٣ بر یک مقابل لیورپول برای سیزدهمین بار قهرمان معتبرترین جام باشگاهی قاره سبز شد. این پیروزی همچنین سومین قهرمانی پیاپی کهکشانی ها در لیگ قهرمانان محسوب می‌شد که از این جهت برای اولین بار در تاریخ رقم خورد تا نام رئال مادرید و سرمربی‌اش زین‌الدین زیدان در برگی زرین از تاریخ فوتبال نوشته شود.
نیمه اول با تسلط شاگردان کلوپ بر بازی تا دقیقه ٣۰ دنبال شد در این لحظات لیورپول با در اختیار داشتن توپ موقعیت‌هایی روی دروازه رئال خلق کرد اما نتوانست به گل برسد.اتفاق مهم بازی در دقیقه ٣۱ رخ داد و صلاح به دلیل برخوردی که با راموس داشت از ناحیه کتف دچار مصدومیت شد و در نهایت بازی را ترک کرد.در ادامه ۵ دقیقه بعد بد شانسی سراغ رئال آمد و کارواخال با مصدومیت از ناحیه زانو مجبور به ترک میدان شد تا دو تیم دو مهره تاثیرگذار خود را از دست بدهند.نیمه اول در حالی که دو تیم در شوک از دست دادن بازیکنان مصدوم خود بودند با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت.

دقایق حساس فینال کیف ۲۰۱٨
دقیقه ٣+۹۰: رونالدو با فرار سریعش به درون محوطه جریمه رسید اما هجوم یک جیمی جامپ درست در لحظه زدن ضربه آخر، کار کریس را خراب کرد تا او دست خالی فینال را ترک کند.
دقیقه ٨۵: فرار گرت بیل در موقعیت دو به دو می توانست با پاس به رونالدو تکمیل شود اما این مهاجم ولزی برای هت تریک، خودخواهی کرد تا در آخرین گل کم بیاورد و توپ با تکل بازیکنان لیورپول به کرنر برود.
گل سوم برای رئال مادرید-گرت بیل/دقیقه٨۲: شوت پرقدرت گرت بیل، درست درون دست های کاریوس بود اما این گلر پراشتباه از مهار آن عاجز ماند تا کار لیورپول تمام شود.
دقیقه ٨۰: رئال مادرید روی موقعیت سازی بی نظیر گرت بیل در آستانه فروریختن دروازه لیورپول برای سومین بار بود اما کاریوس دروازه را نجات داد.
دقیقه ۷۰: سادیو مانه می توانست با شوت از راه دور زمینی، باز هم بازی را به تساوی بکشاند اما توپ به تیر عمودی دروازه خورد و به بیرون رفت.
گل دوم برای رئال مادرید-گرت بیل/دقیقه۶٣: ارسال معمولی مارسلو را گرت بیل در بدو ورود به زمین، از روی خط محوطه جریمه به قیچی برگردان به طاق دروازه لیورپول چسباند تا ارزش های خودش را نشان دهد.
دقیقه ۵۹: نفوذ مودریچ و پاس او به ناچو با ارسال این مدافع پیش تاخته در دهانه دروازه به بنزما رسید که او پشت به دروازه چرخید و ضربه اش را کاریوس به کرنر فرستاد.

گل برای لیورپول-سادیو مانه/دقیقه۵۵: سادیو مانه باضربه ساده ، اثر ضربه سر لاورن روی ارسال کرنر را در دهانه دروازه به تور دروازه رئال چسباند تا نشان دهد خیال تسلدقیقه ۵۴: ارسال لیورپولی ها در آستانه دروازه می توانست با ضربه سر لاورن به گل تساوی لیورپولی ها بدل شود اما توپ به طرز خطرناکی راهی کرنر شد.
گل اول برای رئال مادرید-کریم بنزما/دقیقه۵۰: رئال مادرید که بعد از خروج صلاح چندین فرصت گل خراب کرده بود با اشتباه فاجعه بار کاریوس و پرتاب توپ به زیر پای بنزما ، به طور تصادفی گل برتری سفیدها را رقم زد. گرچه گل زیبایی نبود اما فرصت طلبی بنزما در این گل مثالزدنی بود.
دقیقه ۴٨: لالانا با اشتباه فاحش توپ را درون محوطه به ایسکو رساند اما این مهاجم جوان دروازه خالی را به تیر دروازه زد تا خطرناک ترین فرصت رئال از دست برود.
دقیقه ٣+۴۵: کریم بنزما از جناح چپ پس از یک و دو با مارسلو تا پشت محوطه جریمه پیش رفت و شوت نه چندان محکم او از کنار دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۴۵: ناچوی پیش کشیده تا پشت شش قدم لیورپول می توانست گل نخست بازی باشد اما توپ به تور کناره دروازه خورد.
دقیقه ۴۲: ارسال بلند مودریچ روی سر رونالدو در درون هجده قدم با ضربه سر این ستاره و دفع توپ توسط دروازه بان همراه شد و در برگشت بنزما کار را تمام کرد اما داور آفساید گرفت.
دقیقه ٣۵: دنی کارواخال در یک نفوذ از جناح راست با ضربه خشن رابرتسون مصدوم شد و با چشمان گریان بازی را ترک کرد تا شاید جام جهانی را هم از دست داده باشد. ناچو جای کارواخال به زمین آمد.
دقیقه ۲٨: محمد صلاح که روی یک کورس با راموس به زمین خورد و از ناحیه کتف آسیب دید، دوباره نقش بر زمین شد و از درد به خود پیچید. او ناچار به خروج از بازی شد.
دقیقه ۲٣: لیورپول با شوت محکم الکساندر آرنولد در ریباند می توانست دروازه رئال را باز کند اما باز هم ناواس با یک واکنش تماشایی توپ را در آغوش کشید.
دقیقه ۱۷: در حالی که بازی در اختیار لیورپول بود، می رفت تا رونالدو به تنهایی زهرش را بریزد اما شوت او از زاویه بسته با اختلاف کمی از بالای دروازه به اوت رفت.
دقیقه ۱۴: حمله دامنه دار و پر تعداد بازیکنان لیورپول و ضربات پیاپی بازیکنان این تیم درون محوطه جریمه با مقاومت مدافعان رئال و کیلور ناواس روبرو شد و هیچ توپی به چارچوب زده نشد.
دقیقه ۷: موقعیت عالی لیورپولی ها روی همکاری صلاح و الکساندر آرنولد، با خروج به موقع کیلور ناواس مهار شد.
دقیقه ۱: اولین نفوذ لیورپول پاس در عمق فرمینیو به محوطه جریمه رئال با حضور به موقع سرخیو راموس دفع شد.

ترکیب اصلی رئال مادرید: ناواس- راموس- واران- مارسلو- کارواخال(٣۵-ناچو) - کاسمیرو- کروس- مودریچ- ایسکو (۶۰-گرت بیل) - رونالدو- بنزما (٨٨-آسنسیو)

ترکیب اصلی لیورپول: کاریوس- آرنولد- لوورن- فن دایک- روبرتسون- هندرسون- واینالدوم- میلنر- صلاح(٣۰-لالانا) - مانه- فرمینو


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست