یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

قلب مرا هم روی میز مذاکره بگذارید
نامه سرگشاده مادر رامین حسین پناهی به فدریکا موگرینی


• از شما می‌خواهم این روزها که مشغول گفتگو با مقامات ایران هستید، یک خواست را به خواستهایتان اضافه کنید، لغو حکم رامین حسین پناهی ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٣ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۴ می ۲۰۱٨شریفه زرینی، مادر رامین‌حسین پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، طی نامه‌ای به فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ضمن ابراز نگرانی نسبت به اعدام قریب الوقوع پسرش از او خواسته است، خواست لغو حکم اعدام وی را در روی میز مذاکره با مقامات حکومت ایران قرار دهد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، متن نامه ی شریفه زرینی (دایه شریفه)، که روز پنج شنبه ٣ خرداد خطاب به خانم موگرینی منتشر شده، به شرح زیر است:


این نامه یک مادر است از یک شهر کوچک در کردستان ایران، مادری که قلبش هر روز در تب و تاب است، چرا که جگر گوشه اش ممکنست در زندانی در همین نزدیکی ها، بعد از اتمام ماه رمضان اعدام شود. میدانید یعنی چه، از فکر این فاجعه بخود میلرزم و و از کلمه اعدام نفرت دارم.
شنیدم خودتان مادر هستید و دو دختر دارید، پس میتوانید یک لحظه از سیاست فاصله بگیرید و بحرفم گوش دهید با جان دل گوش دهید.
من یک مادر دردمندم، از سی سال پیش درد را شناختم و سالها است که دربدر دنبال فرزندانم هستند، فرزندانی که از عدالت گفتند و برای بهبود اوضاع کوشیدند. ولی در اینجا همه چیز ممنوع است. ما در جهنم زندگی میکنیم و این روزها زندگی من به تمام معنا جهمنی است.
رامین حسین پناهی که حتما اسمش را شنیده اید و عکس اش را دیده اید، فرزند دلبند من است. او هر کاری کرده باشد، نباید کشته شود. آیا این حرف ناحقی است که من میزنم. او یک فعال سیاسی است، پرونده سازیها شده و اکنون در یک قدمی مرگ است.
من از شما می‌خواهم که این روزها که مشغول گفتگو با مقامات ایران هستید، یک خواست را به خواستهای دیگرتان اضافه کنید، لغو حکم رامین حسین پناهی و بررسی پرونده او در یک دادگاه صالحه اروپایی.
میخواهم با این نامه برای یک لحظه به زندگی و روح و روان مادری وصل شوید که دیگر قلبش توان تحمل این فاجعه را ندارد. این روزها من و فرزند دلبندم قلبمان بهم وصل است. من میدانم که برای فرزند کوچکم رامین این لحظات چقدر سخت است کابوس اعدام، و می‌خواهم شما هم لحظه ای به این احساس من نزدیک شوید و خودتان را جای من بگذارید و کاری کنید که این فاجعه اتفاق نیفتد، شما می‌توانید و من صمیمانه از شما می‌خواهم این کار را بکنید. رسما و بطور جدی بخواهید رامین اعدام نشود.

با احترام شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهی


پرونده رامین حسین پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام، جهت اجرای حکم به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای انقلاب سنندج ارجاع شده است. در ٢٧ اردیبهشت ٩٧ پس از مراجعه وکیل پرونده حسین پناهی جهت اطلاع از دریافت آخرین وضعیت حقوقی موکلش به وی اعلام شده که پرونده رامین حسین پناهی از شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور برگشته و جهت اجرای حکم به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای اجرای احکام سنندج ارجاع شده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست