یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ویژه نامه جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸
ما، پائینی ها، بالائی ها و جام جهانی فوتبالاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲٣ می ۲۰۱٨اخبار روز-کرد سنندجی: کمتر از یک ماه دیگر جام جهانی فوتبال ۲۰۱٨ روسیه با آزمایشی جدید از سوی فیفای متحول شده و تلاش روسها برای برگزاری یک رویداد متفاوت دوره ای از این رویداد جهانی آغاز می شود.

جام جهانی فوتبال در سطح گسترده ای هم ویترین خاطرات است و هم نگاه کردن به دکوراسیون های جدید ویترین های تازه برای نسل فعلی و نسلهای آینده است. بیم آن می رفت که آن چه در دوران جنگ سرد و بین دو بلوک شرق و غرب بر سر بازیهای المپیک مسکو ۱۹٨۰ و المپیک ۱۹٨۴ لس آنجلس روی داد گریبان جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه را هم بگیرد و با طرح موضوع و گمانه زنی اقدام به کشتن یک جاسوس و دختر اش در لندن توسط روسها، مقدمات ورود به چنین مرحله ای ایجاد می شد که به دو دلیل و دو شاخص مهم سیاسی و اقتصادی چنین موضوعی خیلی زود شکست خورد و همه راهها تا رسیدن و شروع جام جهانی ۲۰۱٨ صاف و هموار شد.

هم پیروان مکتب خوش بینان و هم رهروان مکتب بدبینان بر سر این موضوع توافق دارند که چه بخواهند و چه نخواهند جام جهانی فوتبال جهان را در تسخیر خود دارد. ذات و نفس فوتبال به عنوان فراگیرترین رشته ورزشی چند دهه اخیر برای ورزش و لذت بردن برای نشاط و شکوفائی زندگی است. پائینی ها و عاشقان سینه چاک فوتبال، در نفس و اصل موضوع در پی دست یابی به این ذات پاک و با نشاط هستند.

اما بالائی ها، نگاه متفاوت و متضادی با خواست ذاتی و اصلی پائینی ها نسبت به فوتبال دارند. جائی که دریچه قدرت و کمک به تصاحب کرسی ها و صندلی های ریاستی را از طریق فوتبال جستجو و باز می بینند. در چنین موقعیت هائی برای بالاهائی ها قدرت و تاکتیک های حفظ آن مهم است و برای پائینی ها فقط ظاهر شدن در نقش پیاده نظام برجسته تر می شود.

از قدیم گفته اند که، بیرون نیآمدن بی بی از بی چادری است و گرنه بی بی صدها غمزه و ناز در زیر چادر دارد! هر چند ما، نه بی بی هستیم و نه مثل این ضرب المثل فکر و عمل می کنیم اما چون موضوع کمبود در آن نهفته است برای چاشنی این مطلب آن را به میان آوردیم. خب! اگر امکانات فنی به ما اجازه می داد، می توانستیم اخبار و مطالب جام جهانی را با ضمیمه فیلمها و تصاویر زنده با لحظه ها و دقایق منعکس و منتشر کنیم. اما چون چنین امکانی را نداریم و کارمان به روز و شبانه روز می کشد تلاش خواهیم کرد مطالب و اخباری را در جریان برگزاری دیدارها منتشر کنیم که هم جذابیت داشته باشد و هم این که سندیت باشد برای ویترین خاطرات.

از این گذشته در حال بررسی حضور در محل برگزاری تعدادی از دیدارها از جمله مسابقه های تیم ملی فوتبال کشورمان هستیم تا این دیدارها را با حداقل زمان به تفسیر و تحلیل سپاریم.

چند روز مانده به آغاز مسابقه ها ویژه نامه ای را نیز تقدیم خواهیم کرد. سعی کرده ایم این ویژه نامه در برگیرنده مطالب و موضوعات پیرامون جام جهانی و هم چنین منعکس کننده دیدگاه افراد آگاه به قلمروهای اجتماعی سیاسی و اقتصادی ورزش باشد. تا چه در نظر آید و چه پسند افتد!


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست