یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تیم ملی در حلقه سه نفر خارجی!
شفر از استقلال، برانکو از پرسپولیس و کارلوس کی روشاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۲ می ۲۰۱٨یکی از دلایلی که باعث شد من ۷ سال در ایران بمانم همین سیدجلال حسینی بود. بیش از ۷ سال است از زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شده‌ام سیدجلال همیشه در تمامی اردوهای تیم ملی حضور داشت. حتی یک اردو را هم از دست نداد

کارلوس کی روش در آخرین لحظات قبل از خروج از فرودگاه امام و سوارشدن به پرواز استانبول همراه تیم ملی ایران، پاسخ بزرگ ترین ابهام این روزهای فوتبال ایران یعنی خط زدن سیدجلال حسینی از تیم ملی را اعلام کرد.
به گزارش تایناک ورزشی، سرمربی تیم ملی که نمی خواست درباره شخص خاصی حرف بزند و دلیل مشخصی برای کنارگذاشتن کاپیتانش از لیست نهایی مطرح کند، گفت: بخاطر احترام فوق العاده ای که برای سیدجلال قایل هستم در این باره توضیح می دهم. حالا در مورد یک بازیکن خاص که می‌خواهم به صورت ویژه در موردش صحبت کنم بازیکن من یعنی سیدجلال حسینی است. بیش از ۷ سال است؛ تأکید می‌کنم بیش از ۷ سال است از زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شده‌ام سیدجلال حسینی همیشه در تمامی اردوهای تیم ملی حضور داشت. حتی یک اردو را هم سیدجلال از دست نداد، همیشه او را دعوت کردم، همین نشان می‌دهد که من چقدر این بازیکن را باور دارم. سید جلال بازیکنی بود که همیشه تأثیرات زیادی در تیم ملی داشت، تأثیر این بازیکن را در روند موفقیت تیم ملی به عنوان یک بازیکن کلیدی چه در داخل زمین و چه بیرون زمین از لحاظ حرفه‌ای گری و از لحاظ اخلاق و از لحاظ کیفیت بازی دیده اید.
کی روش در ادامه تمجیدها و تعاریفش از کاپیتان پرسپولیس گفت: در راستای منافع تیمی فقط با یک کلمه می‌توانم سیدجلال را توصیف کنم؛ احترام. ما در ساختمان پک دیواری داریم که به نام ساختمان مفاخر نامگذاری شده، آن دیوار متعلق به ۶ بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران است، جلال یکی از آن ستون‌هایی است که در ساختمان پک و در تاریخ فوتبال ایران ثبت شده است ولی الان ما جام جهانی و در آینده جام ملت‌های آسیا را در پیش داریم. باید در چنین وضعیتی فضایی بسازیم تا نفرات جوان‌تر به تیم ملی بیایند و در آینده کمک حال‌مان باشند.
وی افزود: نفراتی مثل مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، خانزاده، روزبه چشمی و بازیکنان جوان دیگر هستند که مترصد فرصت اند، باید رو به جلو حرکت کنیم. با تمام احترام قلبی که برای سیدجلال حسینی قائل هستم مخصوصاً خودم، ولی همین احترام را باید برای نسل آینده فوتبال ایران نیز داشته باشیم. آنهایی که در آن رشد می‌کنند باید چنین احترامی را برای شان قائل باشیم. ما نمی‌توانیم یک تیم ملی داشته باشیم که فقط در حالت رکود باشد بلکه باید رو به جلو حرکت کنیم. یکبار دیگر تاکید می‌کنم که سیدجلال حسینی در لیست انتظارمان خواهد ماند و هر لحظه که احتیاج باشد او به تیم ملی ملحق خواهد شد. سیدجلال حسینی از جمله بازیکنانی بود که با الگوی اخلاقی و فنی که همیشه از خودش نشان داد باعث شد که من عاشق بازیکنان ایرانی شوم و یکی از دلایلی که باعث شد من ۷ سال در ایران بمانم همین سیدجلال حسینی بود. باز هم بر می‌گردیم به مطلب اول مان، بعضی‌ها در این زمینه موافق اند و بعضی‌ها مخالف.

شفر: وریا در ۸۵ درصد بازی‌ها دفاع راست بودپ
تیم ملی من را تحت فشار گذاشت
سرمربی استقلال با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به صحبت‌های کارلوس کی‌روش واکنش نشان داد.
به گزارش ایسنا، وینفرد شفر سرمربی استقلال در واکنش به صحبت‌های کارلوس کی‌روش اطلاعیه‌ای صادر کرد که مشروح آن در ادامه می‌آید:
در ۸۵ درصد مسابقات ما وریا غفوری به عنوان مدافع راست بازی کرد. هر کسی که مسابقات لیگ را پیگیری و تماشا کرده باشد از این نکته آگاه است. به علاوه این که این مشخص بود ما برخی مواقع به دلیل مصدومیت، وریا را به عنوان وینگر راست استفاده کردیم. مهم‌تر از همه چیز کیفیت خارق العاده وریا غفوری است. او به خوبی نقش یک دفاع راست را با عملکردی مدرن و محکم به نمایش گذاشت. این بسیار ضروری است برای تحت فشار قرار دادن حریف و توانایی ایجاد موقعیت بیشتر برای تیم. در سال‌های گذشته فوتبال تغییرات بسیار مهمی داشته است. بهترین راه برای خارج کردن یک مدافع چپ تهاجمی در جریان مسابقه، یک مدافع راست محکم و تهاجمی است. همانطور که بازیکنانی مانند کیمیچ و مارسلو فقط عقب نمی‌ایستند که دفاع کنند. چنین کاری متعلق به گذشته است.
وریا فوتبال مدرنی بازی می‌کند. او بسیار پیشرفت کرده و این خیلی خوب است. من ناراحت و ناامید شدم، به خاطر این که تیم ملی بازیکن من را پس از بازی با الهلال تحت فشار گذاشت. او و استقلال را تحت فشار گذاشت، از مسیری که به نظر من غیر منصفانه، خارج از شرایط همکاری و مضر برای ما و بازیکن ما بود اما آن مساله متعلق به گذشته است. من امیدوارم در آینده با هم همکاری داشته باشیم به خاطر این که این بهترین کار برای فوتبال ایران است و من باور دارم همه ما یعنی تیم ملی و باشگاه‌ها یک هدف را دنبال می‌کنیم که پیشرفت فوتبال ایران است.
ما می‌توانیم این کار را فقط با هم و با همکاری هم انجام دهیم نه علیه یکدیگر.
در مورد دروازه‌بان‌ها صحبت کنیم. اگر شما دو دروازه‌بان خوب داشته باشید، باید هر دوی آنها را بازی دهید. این یک حقیقت ساده است. به عنوان یک مربی باشگاهی این کار من است که همه بازیکنانم را در بهترین شکل ممکن حفظ کنم و برای دروازه‌بان‌ها بازی کردن مهم‌ترین تمرین است. فلسفه‌ای که شما می‌توانید در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه ببینید. هیچ تردیدی نمی‌تواند وجود داشته باشد که حسینی دروازه‌بان آینده است و عملکرد او در مسابقات لیگ و مسابقات بین المللی فوق العاده بود و او شایستگی حضور در تیم ملی را داشت اما این نظر شخصی من است.
من از بازیکنان ملی‌مان حمایت می‌کنم و برای آنها بهترین آرزوها را دارم. این یک تیم فوق العاده، با شخصیت‌های فوق العاده است و امیدوارم آنها بتوانند به دور بعدی راه پیدا کنند. همان‌طور که پیش از این هم نشان داده و گفته‌ام من هیچ صحبت دیگری غیر از احترام برای تیم ملی و احترام برای ایران ندارم.

برانکو: کی‌روش باید درباره دعوت نشدن سیدجلال توضیح دهد نه من
ترسی از آینده پرسپولیس ندارم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید کارلوس کی‌روش باید درباره دعوت نشدن سید جلال حسینی توضیح دهد. او هم‌چنین تاکید کرد که ترسی از آینده پرسپولیس به دلیل بسته بودن دریچه نقل و انتقالات ندارد.
برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌وگوی اختصاصی با ایسنا، درباره‌ی مباحث مختلفی از جمله تمدید قرارداد با تیم فوتبال پرسپولیس به صحبت پرداخت. او البته درباره خط خوردن سیدجلال حسینی که این روزها محل بحث زیادی در میان کارشناسان فوتبالی شده است نیز سخن گفت. در ادامه‌ گفت‌وگو با برانکو ایوانکوویچ را می خوانید.

- موضوع این روزهای فوتبال ایران خط خوردن سید جلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس از تیم‌ ‌ملی است. نظرتان در این رابطه چیست؟
این موضوع به تیم‌ ‌ملی مربوط است و من سرمربی پرسپولیس هستم. در این رابطه باید از سرمربی تیم‌ ‌ملی که کارلوس کی‌روش است سوال کنید و من نظری در این باره ندارم.
کسی که مسئول تیم‌ ‌ملی است باید در مورد دعوت نکردن سیدجلال و بازیکنانی دیگری مانند انصاری، بیرانوند، وحید امیری یا کمال کامیابی‌نیا توضیح دهد. چرا باید من در این باره صحبت کنم.

- به هر حال اینها بازیکنان تیم شما هستند و مردم دوست دارند نظر شما را بدانند.
من دوست ندارم در رابطه با این مسائل صحبت کنم. من فقط سرمربی پرسپولیس هستم.

برانکو ایوانکوویچ در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس هم گفت: من بابت خط خوردن سید جلال حسینی بسیار ناراحت شدم. اگر او در جام جهانی حاضر نباشد غمگین و مأیوس می‌شوم. طبیعی است که همه ما موفقیت تیم ملی ایران را می‌خواهیم و این برای تک تک ما اهمیت دارد ولی شخصا اعتقاد دارم سید جلال حسینی طی این سال‌ها چه برای تیم ملی و چه برای پرسپولیس و دیگر تیم‌هایی که در آنها حضور داشت، صدیق‌ترین، وفادارترین و موثرترین بازیکن بوده است. کیفیت کار او در پرسپولیس برای همگان نمایان بود و اعتقاد دارم درباره عملکرد او در تیم ملی نیز چنین است.
برانکو خاطرنشان کرد: درباره سید جلال حسینی کاملا هم نظر با مواضع ریاست باشگاه و هواداران و در کنار ایشان هستم.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست