یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیشرفته ترین هواپیماهای جنگی آمریکا در خدمت اسرائیل


• فرمانده نیروی هوایی ارتش اسرائیل گفت این نیرو برای اولین بار در جهان از جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکایی استفاده کرده است. او همچنین جزئیات بیشتری از درگیری با نیروهای جمهوری اسلامی در سوریه اعلام کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۲ می ۲۰۱٨فرمانده نیروی هوایی ارتش اسرائیل گفته است این نیرو برای اولین بار در جهان از جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکایی در عملیات رزمی استفاده کرده است.
سرلشکر امیکام نورکین گفت که اسرائیل این جنگنده‌های رادارگریز را در سرتاسر خاورمیانه به پرواز در آورده و در حمله به دو موضع مختلف از آن استفاده کرده است.

به گزارش بی بی سی این فرمانده اسرائیلی در جریان یک سخنرانی، تصاویری از این هواپیمای جنگی را بر فراز بیروت، پایتخت لبنان، نشان داد.
او گفت که از این جنگنده‌ها در آخرین مورد حملات اسرائیل در سوریه - که ادعا شد علیه مواضع ایران بوده - استفاده نشده اما در دو مورد قبلی به کار گرفته شده است.
جنگنده اف-۳۵ ( F-٣۵) ساخته شرکت ساخت تجهیزات نظامی لاکهید مارتین به عنوان پیشرفته‌ترین جنگنده در جهان شناخته می‌شود و اکنون اسرائیل مدعی شده است که حتی زودتر از آمریکا در عملیات رزمی آن را به کار برده است.

اسرائیل اولین مشتری اف-۳۵ خارج از آمریکا بود که در سال ۲۰۱۰ قرارداد خرید این جنگنده‌ها را امضا کرد و اواخر سال ‌۲۰۱۶ دو اف-۳۵ از پنجاه سفارش خود را دریافت کرد.
بنا بر گزارش‌ها تاکنون ۹ جنگنده اف-۳۵ تحویل اسرائیل شده است.

به گزارش روزنامه اسرائیلی هاآرتص، نورکین در سخنرانی خود اطلاعات تازه‌ای هم درباره حملات اخیر نیروهای هوایی اسرائیل در خاک سوریه داده است.
او مدعی شد پیش از انجام این حملات نیروهای ایرانی مستقر در سوریه ۳۲ راکت به سوی اسرائیل پرتاب کردند. پیشتر گفته شده بود که ۲۰ راکت‌ پرتاب شده است.
به گفته فرمانده نیروی هوایی اسرائیل چهار راکت رهگیری و منهدم شده و بقیه راکت‌ها خارج از خاک اسرائیل فرود آمده‌اند.
حدود دو هفته پیش اسرائیل مدعی شد که در عملیات هوایی گسترده‌ای در خاک سوریه "تقریبا تمام مواضع" نیروهای ایرانی را هدف قرار داده است. با وجود گزارش‌هایی که از کشته شدن چند ایرانی در جریان این حملات منتشر شد ایران حمله به مواضع خود را به طور رسمی تایید یا تکذیب نکرد.
سرلشکر نورکین همچنین گفته است که بیش از ۱۰۰ موشک زمین به هوا به سوی جنگنده‌های اسرائیلی پرتاب شده است.
او همچنین درباره پایگاه تی-۴ که پیشتر هدف قرار گرفته بود گفت که این پایگاه در ۲۵۰ کیلومتری مرز اسرائیل به مقری برای نیروی قدس سپاه پاسداران تبدیل شده بود.
نورکین گفت:"چند ماه پیش آنها [ایرانی‌ها] تلاش کردند از این پایگاه با استفاده از پهپاد وارد حریم هوایی اسرائیل شوند. بعد از آن ما متوجه شدیم که آنها در این پایگاه تسلیحاتی از جمله تجهیزات پدافند هوایی انبار می‌کنند که آن را ماه پیش هدف قرار دادیم."

پیش از این ایران تایید کرده بود که در حمله به پایگاه تی-۴ تعدادی از نیروهای ایرانی کشته شده‌اند و اسرائیل را مسئول این حملات دانسته بود.
به گزارش هاآرتص فرمانده نیروی هوایی ارتش اسرائیل مدعی شد که ایرانی‌ها در طی هفته‌های گذشته موشک‌های دوربرد و راکت به سوریه فرستاده‌اند، از جمله به گفته او پرتابگرهای اوراگان که اسرائیل در شمال دمشق هدف قرار داده است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست