یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کارگران هپکو اراک، راه آهن شمال - جنوب را مسدود کردند


• کارگران معترض شرکت هپکو اراک امروز در ادامه ی اعتراضات خود راه آهن سراسری شمال - جنوب را مسدود کردند. به دنبال اعتراضات کارگران نشست اضطراری کمیته ی کارگری در این شهر تشکیل شد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۴ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۱۴ می ۲۰۱٨کارگران معترض شرکت هپکو اراک امروز در ادامه ی اعتراضات خود راه آهن سراسری شمال - جنوب را مسدود کردند. حسین بختیاری فرماندار شهرستان اراک با تایید این خبر از نشست اضطراری کمیته ی کارگری خبر داد و تاکید کرد تجمع بدون مجوزهای قانونی وجاهت ندارد.

فرمانداز اراک گفت در مذاکره با نمایندگان کارگران پس از اجتماع اعتراضی روز یکشنبه، مقرر شده بود که گروهی از مسئولان در اسرع وقت با حضور در هپکو به مشکلات رسیدگی کنند. به گفته ی یکی از مدیران ستادی واحد تولیدی هپکو تغییر سهامدار مهمترین خواسته کارگران از مسئولان است چرا که وی در یک سال گذشته هیچ اقدامی در راستای احیای شرکت انجام نداده است. با آمدن سهامدار جدید شرکت، همه قراردادهای پروژه ای شرکت لغو شد و کارگران نگران پرداخت معوقات و حقوق خود هستند.

کارگران در اعتراض به عملکرد ضعیف سهامدار اصلی، رکود شرکت و پرداخت معوقات از روز گذشته مقابل در اصلی شرکت اجتماع و امروز نیز راه آهن سراسری شمال - جنوب را مسدود کردند.
شرکت هپکو اراک در اردیبهشت سال ۱٣٨۶ به بخش خصوصی واگذار شد که در سال های اخیر با معضلات کارگری زیادی همراه بوده است. اعتراضات کارگران هپکو در شهریور سال ۹۶ به اوج خود رسید که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به این شرکت کشاند. از آن زمان به بعد نیز تغییری در وضعیت شرکت و زندگی کارگران حاصل نشده است و دور تازه ی اعتراضات کارگری ناشی از این است که مسئولان به هیچ یک از وعده های خود عمل نکرده اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست