یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

به یاد دکتر علی خوشنویس


• دکتر علی خوشنویس، پزشک انسان دوست و یاور آزادی خواهان و زحمتکشان درگذشت. مراسم یادبود او در روز شنبه ۱۲ ماه مه در تورنتوی کانادا برگزار می شود ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۰ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۱۰ می ۲۰۱٨باور کردنی نیست که رفیق علی را از دست دادیم. دکتر را. این انسان خوش قلب و مهربان را. دکتر علی خوشنویس را که تا آخر عمرش دوستدار مردم بود و به آزاد شدن ایران از قید استبداد وفادار ماند. او که از همان دوره دانشجویی به اندیشه و عمل چپ پیوست و هوادار جنبش فدایی شدT تا واپسین دم عمر خویش نیز به آرمان های شرافتمندانه و انسانی خویش وفا نشان داد و در راه آن از فداکاری ها دریغ نگفت.

او که پزشک متخصص زایمان بود فرزندان و نوه های بسیاری از رفقای فدایی خود را از زهدان مادرانشان شادمانه تقدیم زندگی نمود. زحمتکشان بسیاری مرهون این پزشک مردمی و انساندوست هستند که هرگز و در هیچ موقعی از کمک کردن و رسیدن به داد آنان اندک تردید هم به خود راه نداد.

او پای ثابت "اتحاد پزشکان و داروسازان ایران" در سال های نخست بعد از انقلاب بود که به همراهی یارانش توانست در گرد آوردن گروهی از پزشکان مترقی و مردمی در آن تشکل دمکراتیک نقش آفرین باشد. سخاوت، سر زنده بودن، متانت و رفاقت او مثال زدنی بود.

فقد او ضایعه ای است بزرگ. هر آنکس که دکتر علی خوشنویس این فرزند زاده مازندران و این فرد خوشنام جامعه پزشکی ایران و این یار و یاور مبارزان چپ کشور را میشناخت در سوگ نشسته است. خانواده محترم دکتر خوشنویس همدردهای بسیاری را در پهنه ایران و در جای جای برونمرز دارند.

از سوی جمعی از دوستان زنده یاد دکتر علی خوشنویس

به خانواده او و به همه داغداران وی تسلیت می گوییم. خاطره و نام ماندگار رفیق علی برای همیشه در دل و ذهن دوستداران او باقی است و خواهد ماند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست