یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پنجشنبه، تجمع سراسری معلمان


• تجمع اعتراضی معلمان قرار است فردا (پنجشنبه) برگزار شود. شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران به تمام فرهنگیان فراخوان داده روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در تجمع اعتراضی شرکت فعال نمایند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۹ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۹ می ۲۰۱٨اخبار روز: شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه ای که به مناسبت هفته معلم منتشر کرده، از فرهنگیان شاغل و بازنشسته خواسته است که در روز پنجشنبه، به تجمع های سراسری اقدام کنند.

در بیانیه ی این شورا آمده بود:
شورای هماهنگی در بیانیه تحلیلی خود در اسفند ماه ٩۶، ضمن طرح بخشی از مطالبات فرهنگیان، به مسئولین و نهادهای مربوطه برای تغییر رویه تا پایان فروردین فرصت داد. اینک فروردین به پایان رسیده اما هیچ تغییری رخ نداده است
فرهنگیان در حالی شاهد افزایش محرمانه حقوق برخی از سازمان ها هستند که اضافه کار آنان پرداخت نشده و میزان افزایش حقوق آنان، متناسب با سطح تورم و خط فقر نیست و بی توجهی به معیشت معلمان بازنشسته و شاغل ادامه دارد.
پروانه فعالیت تشکل های صنفیِِ دارای مجوز تمدید نمی شود. فعالان صنفی توسط نهادهای امنیتی و حتی نظامی دستگیر و زندانی و حق خواهی و عدالت طلبی معلمان سرکوب می شود.
عدالت آموزشی وجود ندارد و اکثر دانش آموزان از دسترسی به یک آموزش کیفی و رایگان محرومند ما از شرایط موجود راضی نیستیم و به آن اعتراض داریم.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در این بیانیه، یک هفته اقدامات اعتراضی را به مناسبت «هفته ی معلم» اعلام کرده بود. قرار بوده است معلمان روز چهارشنبه (امروز) دو زنگ آخر از حضور در کلاس درس امتناع نمایند و در دفتر معلمان تحصن کنند. با توجه به ایام پایان سال تحصیلی، شورا تحصن محدود را جهت رعایت وضعیت دانش آموزان اتخاذ نموده و آن را فرصتی برای هماهنگی همکاران برای تجمع دانسته است.

بنابر این اطلاعیه تجمع اصلی معلمان قرار است فردا (پنجشنبه) برگزار شود. شورای هماهنگی به تمام فرهنگیان ایران فراخوان داده است روز پنجشنبه ۲٠ اردیبهشت در تجمع اعتراضی شرکت فعال نمایند.
مکان_تجمع در تهران و البرز مقابل سازمان برنامه و بودجه و در مراکز استان ها مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان و در شهرستان ها، در برابر ادارات آموزش و پروش اعلام شده است.
زمان تجمع: ساعت ١٠ تا ١٢


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست