یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

از کُد داوینچی تا کُد برجام


طاهره بارئی


• برجام نیز که آنقدر در رفت و آمد های دیپلماتیک و پای میکرفن قرارگرفتن ِسخنگو ها به دندان کشیده شده که جز استخوانی از آن نمانده تنها به کُد و رمز شبیه است. تصویر گر روایت دیگر گونه‍ی رابطه‍ی ایران و امریکا ، یا ایران و غرب ، نه قراردادی با مولفه های اقتصادی و بانکی ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۷ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۷ می ۲۰۱٨


کُد داوینچی به گفته‍ی معتقدانش علائمی ست که داوینچی نقاش و دانشمند چند حوزه، در یکی ازتابلو هایش برای ثبت پنهان روایتی از زندگی مسیح که توسط کلیسای رسمی و واتیکان مورد نهی قرار داشته به کار گرفته است. این کُد، در برگیرنده ی داستانِ روایتی از مسیحیت متفاوت با دیگر روایات است.

برجام نیز که آنقدر در رفت و آمد های دیپلماتیک و پای میکرفن قرارگرفتن ِسخنگو ها به دندان کشیده شده که جز استخوانی از آن نمانده تنها به کُد و رمز شبیه است. تصویر گر روایت دیگر گونه‍ی رابطه‍ی ایران و امریکا، یا ایران و غرب، نه قراردادی با مولفه های اقتصادی و بانکی.

روسای کشور های اروپائی که به نوبت به دیدار امریکا می شتابند تا به روایت رسانه ها، مانع لغو برجام شوند، با این تجربه بر می گردند، که موفق به تغییر دادن نقطه نظر ترامپ نشده اند.
اما این نقطه نظر چیست که با پیشنهادِ افزودن به جهاز عروس سعی میکنند، آنرا عوض کنند؟

در روایت رسمی مسیحیت و کلیسا، عیسی مسیح ازدواج نکرده است. این پادشاه معنوی زمین، مجرد است. در روایت دیگر، متعلق به فرقه ای از مسیحیت که لئونارد داوینچی، خالق لبخند ژوکوند نیز از معتقدان آن بوده، مسیح ازدواج کرده است.

کُد برجام نیز، علامت ازدواج ایران بود با غرب و در درجه‍ی اول با امریکا.
اما روایت دیگری آمده ، که آقای جهان مادی را بدون تعهد و یکه تاز می پسندد. این روایت که در اشاره به آن در مقاله‍ی "سکس انگاری سیاست وحرمسرای ضعیفه های متخاصم"* پیش ازین خوانده اید، علاقه به رام کردن زن سرکش کاملاً آشکار است.

کُد برجام، روایت تازه ای است از روابط بر مبنای فوت و فن رام کردن زن سرکش.www.iranglobal.info

سکس انگاری سیاست وحرمسرای ضعیفه های متخاصم


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست