یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

درخواست ترامپ از کشورهای آفریقایی برای جام جهانی
بایر رئال را به فینال فرستاد، امشب رم و لیورپولاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۱ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۱ می ۲۰۱٨در شب درخشش کریم بنزما
رئال ۲-۲ بایرن: سلام دوباره کهکشانی ها به فینال

رئال مادرید در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل بایرن به تساوی ۲-۲ رسید و با برتری ۴-٣ در مجموع دو دیدار، راهی فینال کیف شد.
به گزارش "ورزش سه"، شاگردان زین الدین زیدان که در دیدار رفت ۲-۱ بایرن را شکست داده بودند، در دیدار امشب هم توانستند به یک تساوی باارزش برسند و راهی دیدار نهایی شوند.
بایرنی ها بازی را طوفانی آغاز کردند و تنها ٣ دقیقه از بازی سپری شده بود که این تیم به گل رسید. ارسال توماس مولر از سمت راست به محوطه جریمه رئال، با دفع ناقص سرخیو راموس همراه شد و توپ برگشتی را جاشوا کیمیچ با یک ضربه دقیق، تبدیل به گل اول بازی کرد.
بعد از این گل رئالی ها پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که خیلی زود به گل تساوی برسند اما ضربه کریس رونالدو در دقیقه ۶، روی موقعیتی که با پاس کریم بنزما به دست آمد، از کنار دروازه بایرن به بیرون رفت.
حملات رئالی ها ادامه پیدا کرد و سرانجام در دقیقه ۱۱، تیم میزبان به گل تساوی رسید. ارسال عالی مارسلو از سمت چپ، روی تیر دوم به کریم بنزما رسید و او هم با یک ضربه سر تماشایی، کار را به تساوی کشید.
پس از این گل نوبت بایرنی ها بود که بار دیگر ابتکار عمل را در دست گرفتند و می توانستند خیلی زود، بار دیگر پیش بیفتند اما حضور به موقع مدافعان رئال مانع از گلزنی باواریایی ها شد.
برتری بایرنی ها ادامه پیدا کرد و بازیکنان این تیم با حملات پرتعداد از دو سمت، به دنبال باز کردن دروازه رئال بودند اما دفاع منجسم رئالی ها مانع از ایجاد موقعیت های خطرناک روی دروازه کیلور ناواس می شد. همچنین بازیکنان رئال تلاش می کردند تا روی ضد حملات به گل برسند اما تلاش آنها هم ثمری نداشت.
بازی به همین ترتیب ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ٣٣، بایرن صاحب یک موقعیت بسیار خوب شد اما سه ضربه پیاپی این تیم، که آخرین آن توسط خامس زده شد، راهی به چهارچوب دروازه رئال پیدا نکرد.
در ادامه این رئالی ها بودند که تا اندازه ای پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که کریس رونالدو در دقیقه ٣٨، رئال را پیش بیندازد اما ضربه او با واکنش دروازه بان بایرن به بیرون رفت.
در دقایق پایانی بار دیگر این تیم میهمان بود که حملات خطرناک تری داشت اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.
نیمه دوم با اشتباه وحشتناک دروازه بان بایرن آغاز شد و رئال خیلی زود به گل دوم رسید. روی پاس رو به عقب کورنتین تولیسو بود که اولریش در دفع توپ اشتباه کرد و بنزما دروازه خالی را به راحتی باز کرد.
بایرنی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۵۱ به گل تساوی برسند اما ضربه تماشایی آلابا را ناواس با واکنشی به موقع مهار کرد.
پس از آن رئالی ها دو موقعیت خوب گلزنی روی دروازه اولریش ایجاد کردند و می توانستند به گل سوم برسند اما ضربات رونالدو و بنزما، با بی دقتی به بیرون رفت.
پس از آن نوبت بایرنی ها بود که بار دیگر ابتکار عمل را در دست گرفتند و سرانجام در دقیقه ۶٣ به گل تساوی رسیدند. روی یک ارسال از نیکلاس سوله از سمت راست، خامس ضربه را زد که به مدافع حریف برخورد کرد اما خود این ستاره کلمبیایی ضربه دوم را از زاویه نه چندان مناسب زد و حساب کار را ۲-۲ کرد.
بایرنی ها که به جبران نتیجه امیدوار شده بودند، به حملات شان ادامه دادند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۷۴ به گل سوم برسند اما ضربه تماشایی تولیسو را ناواس با واکنشی عالی برگشت داد.
چند دقیقه بعد نوبت توماس مولر بود که با یک ضربه سر خطرناک، دروازه رئال را باز کند اما باز هم ناواس با واکنشی تماشایی، توپ را به بیرون فرستاد.
در دقایق پایانی بایرنی ها تلاش زیادی برای رسیدن به گل برتری انجام دادند و چند موقعیت خوب هم برای زدن گل سوم داشتند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و بازی با تساوی ۲-۲ به پایان رسید. و به این ترتیب رئال برای سومین فصل پیاپی به فینال چمپیونزلیگ راه پیدا کرد.
رئال مادرید با ترکیب ناواس، راموس، واسکس، واران، مارسلو، کروس، مودریچ، کواچیچ، اسنسیو، رونالدو و بنزما و بایر مونیخ با ترکیب اولرایش، کیمیش، زوله، هوملس، آلابا، تیاگو، رودریگس، تولیسو، مولر، لواندوفسکی و ریبری به میدان رفتند.
در این بازی آلابا و ریبری بهترین بازیکنان بودند و اگر گل تساوی رئال که روی اشتباه مسلم تولیسو و اشتباه فاحش تر دروازه بان بایر بدست آمد و شباهت زیادی به گل دوم آنان در دیدار رفت در مونیخ بود نبود بایر مستحق رفتن به فینال بود. داور ترک این دیدار اشتباهات زیادی داشت که هر دو تیم از آن بی نصیب نماندند! به ویژه روی صحنه هند مارسلو مدافع رئال که می توانست یک پنالتی به سود بایر مونیخ گرفته شود.
 

*درخواست ترامپ از کشورهای آفریقایی

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری دیروز اعلام کرد از کشورهای خارجی می‌خواهد از میزبانی مشترک آمریکا، کانادا و مکزیک برای جام جهانی ۲۰۲۶ حمایت کنند.
به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، دونالد ترامپ در واکنش به اخطار هفته گذشته فیفا علیه دخالت سیاست در ورزش در میزبانی از کشورهای خارجی درخواست کرد که از میزبانی مشترک آمریکا، کانادا و مکزیک برای جام جهانی ۲۰۲۶ حمایت کنند.
ترامپ در کنفرانس خبری که همراه با محمدو بوهاری – رییس جمهور نیجریه – داشت، اظهار کرد: امیدوارم کشورهای آفریقایی و تمامی کشورهایی که ما از آنها حمایت می‌کنیم از میزبانی مشترک آمریکا، کانادا و مکزیک برای جام جهانی ۲۰۲۶ حمایت کنند. ما کاملا این پروسه را زیرنظر خواهیم داشت و هر کمکی که به ما بشود از آن استقبال می‌کنیم.
مراکش به عنوان یک کشور آفریقایی یکی از نامزدهای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ است. قرار است که فیفا در جلسه ۱۳ ژوئن مسکو درباره‌ی میزبانی این جام جهانی تصمیم‌گیری کنند.
هفته گذشته ترامپ در توییتی به کشورهای مختلف، اظهار کرد که علیه میزبانی آمریکا در جام جهانی لابی نکنند.
به نظر می‌رسد فرانسه قصد دارد از مراکش برای میزبانی ۲۰۲۶ حمایت کنند. روسیه نیز اعلام کرده است که از مراکش حمایت خواهد کرد.
آمریکا پیش از این در سال ۱۹۹۴ میزبانی جام جهانی بوده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست