یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نخستین حضور تیم بانوان در وزنه برداری تاریخ‌ساز شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۱ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۱ می ۲۰۱٨* هت‌تریک جوانان در کسب قهرمانی

رقابت‌های وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان آسیا به میزبانی شهر «اورگنج» ازبکستان روزهای ۱ تا ۱۰ اردیبهشت ماه با رقابت ۲۴۸ شرکت‌کننده دختر و پسر از ۲۲ کشور برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، رقابت‌های وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان آسیا در حالی شب گذشته در ازبکستان به پایان رسید که در بخش دختران ۱۰۷ وزنه بردار از ۱۶ کشور و در بخش پسران ۱۴۱ وزنه بردار از ۱۹ کشور در این دوره از مسابقات حضور داشتند. تیم های وزنه برداری نوجوانان دختر و پسر همچنین تیم جوانان پسر کشورمان با ۲۰ وزنه بردار در این مسابقات شرکت داشتند. در نهایت تیم جوانان پسر به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم های نوجوانان پسر در رده چهارم و همچنین تیم ملی ۴ نفره نوجوان دختر کشورمان در رده نهم ایستادند.

تیم وزنه برداری جوانان کشورمان توانست در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا بالاتر از ازبکستان میزبان این رقابت‌ها با کسب ۱۹ مدال رنگارنگ (۷مدال طلا، ۶ نشان نقره و ۶ گردن آویز برنز) توسط حسین سلطانی سه مدال طلا در دسته ۷۷ کیلوگرم، عارف خاکی یک مدال طلا، یک نشان نقره و یک گردن آویز برنز و افشین طاهری یک نشان نقره و یک گردن آویز برنز در دسته ۸۵ کیلوگرم، رسول معتمدی دو نشان نقره و یک گردن آویز برنز در دسته ۹۴ کیلوگرم، امیر عزیزی سه گردن آویز برنز در دسته ۱۰۵ کیلوگرم، محمد حسین رئیسی دو نشان نقره و آرمان محمدزاده سه مدال طلا در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم) و کسب ۵۹۱ امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت.

تیم نوجوانان هم با ۱۲ مدال ( ۴ مدال طلا، ۳نشان نقره و ۵ گردن آویز برنز) توسط محمد توفیق پوزش یک نشان نقره در حرکت یکضرب دسته ۸۵ کیلوگرم، امیررضا عسگری دون یک مدال طلا در یکضرب و دو نشان نقره در دوضرب و مجموع و پوریا اسکندرزاده دو گردن آویز درحرکت دوضرب و مجموع دسته ۹۴ کیلوگرم، رضا اسدی سه گردن آویز برنز و علیرضا یوسفی سه مدال طلا با جمع آوری ۴۸۱ امتیاز در جایگاه چهارم ایستاد.

همچنین، در بخش بانوان که برای اولین بار در مسابقات بین المللی حاضر شده بودند، تیم نوجوانان کشورمان با چهار شرکت کننده و با کسب ۲۳۴ امتیاز تیمی، در رده نهم نوجوانان آسیا قرار گرفتند.

رده بندی امتیازی نوجوانان:
۱- ازبکستان: ۵۳۹ امتیاز(هشت ورزشکار)
۲- هند : ۵۳۱ امتیاز(هشت ورزشکار)
۳- ترکمنستان : ۴۹۱ امتیاز(هشت ورزشکار)
۴- ایران: ۴۸۱ امتیاز(هشت ورزشکار)
۵- قرقیزستان: ۴۳۸ امتیاز(هشت ورزشکار)

رده بندی امتیازی جوانان:
۱- ایران: ۵۹۱امتیاز (هشت ورزشکار)
۲-ازبکستان : ۵۶۲ امتیاز(هشت ورزشکار)
۳- ویتنام: ۵۴۸ امتیاز(هشت ورزشکار)

همچنین رسول معتمدی سده وزنه بردار دسته ۹۴ کیلوگرم با ۴۱۵ امتیاز و حسین سلطانی وزنه بردار دسته ۷۷ کیلوگرم با ۴۱۲ امتیاز دو ملی پوش تیم جوانان کشورمان در جدول سینکلر (برترین وزنه دار) در رده دوم و سوم برترین وزنه برداران این دوره از مسابقات قرار گرفتند. ابراهیم فارس وزنه بردار دسته ۹۴ کیلوگرم تیم جوانان قطر نیز با ۴۴۰ امتیاز، رتبه اول را از آن خود کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست