یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام را فرزند کاپیتان فقید بالا برد
پایان لیگ هفدهم و گزارش کامل جشن قهرمانی پرسپولیساخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۷ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۲۷ آوريل ۲۰۱٨تیم فوتبال پرسپولیس پس از آنکه عنوان قهرمانی خود را با پیروزی برابر سپیدرود در آخرین بازی لیگ هفدهم شیرین تر کرد، به همراه دهها هزار هوادارش جشن قهرمانی گرفت.
به گزارش خبرنگار مهر، شاگردان برانکو ایوانکوویچ شامگاه جمعه هفتم اردیبهشت با پیروزی ۳ بر صفر برابر سپیدرود قهرمانی در هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر را شیرین تر کردند و به همراه دهها هزار هواداراش جشن قهرمانی گرفت. خبرها، اتفاقات و حاشیه های این جشن را در زیر می خوانید:

* در دقایق پایانی بازی دو نفر از هواداران وارد چمن ورزشگاه آزادی شدند. یکی از آنها سمت نیمکت سپیدرود رشت رفت و علی کریمی را در آغوش گرفت و نفر دوم هم سمت علیرضا بیرانوند رفت. هر دو هوادار توسط نیروی انتظامی به بیرون از زمین هدایت شدند.
* عوامل اجرایی جشن قهرمانی پرسپولیس از دقیقه ۷۰ کنار زمین حضور داشتند تا مقدمات برگزاری این مراسم را فراهم کنند.
* حضور پرشمار نیروهای انتظامی برای کنترل نظم و امنیت جشن قهرمانی چشمگیر بود.
* کلیه بازیکنان و اعضای کادر فنی پرسپولیس بلافاصله پس از اتمام بازی به رختکن رفتند تا خودشان را آماده جشن قهرمانی کنند. هانی نوروزی فرزند کاپیتان فقید پرسپولیس که مورد توجه سرخپوشان است جام قهرمانی را بالای سر برد.
* علی کریمی پس از پایان بازی هم مورد تشویق هواداران قرار گرفت و سپس چمن ورزشگاه را ترک کرد.

مراسمی با تابلوهای فراوان تبلیغاتی
جشن قهرمانی پرسپولیس در حالی برگزار شد که تمام مساحت چمن آزادی و محوطه پیست دومیدانی را بنرها و پرچم های بزرگی از اسپانسر جشن قهرمانی پوشانده و خبری از طراحی زیبا نبود!

عصبانیت فتاحی از شایعه بزرگ!
پس از آنکه سعید فتاحی خبر خروج رئیس فدراسیون فوتبال از ورزشگاه آزادی را داد شایعه ای عجیب درباره قهر وی با وزیر ورزش و همچنین وخیم بودن حال عمومی مهدی تاج دهان به دهان چرخید که عصبانیت شدید سعید فتاحی را به همراه داشت. او خواهان این شد تا هرچه زودتر چنین خبرهایی تکذیب شود.

وزیر ورزش با هانی به جایگاه رفت
مسعود سلطانی فر همراه با هانی نوروزی وارد چمن ورزشگاه آزادی شد تا جشن قهرمانی پرسپولیس رسما آغاز شود. مسعود سلطانی فر جام قهرمانی پرسپولیس در هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال را به فرزند کاپیتان فقید این تیم اهدا کرد. حمیدرضا گرشاسبی نیز همراه با سلطانی فر و هانی نوروزی کنار جمن آزادی حضور داشت.

بیرانوند اولین نفر بود!
علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش پرسپولیس نخستین بازیکن این تیم بود که کنار زمین حاضر شد و با دوربین های تلویزیونی مصاحبه کرد. وی سپس همراه با هواداران پرسپولیس به خواندن سرودهای قهرمانی مشغول شد اما بلافاصله از وی خواستند تا دوباره به رختکن پرسپولیس برود تا با تیم بالا بیاید.

تقدیر از تیم داوری
پیش از ورود بازیکنان پرسپولیس، از تیم داوری بازی امروز پرسپولیس و سپیدرود رشت توسط وزیر ورزش و جوانان تقدیر شد. سیدمهدی سیدعلی داور این دیدار بود که به همراه همکارانش از مسعود سلطانی فر مدال یادبود گرفتند.

تاخیر در ورود سرخ ها
در حالی که مجری برنامه جشن قهرمانی در حال خواندن اسامی بازیکنان پرسپولیس بود خبری از آنها نبود. همین امر سبب شد تا معرفی بازیکنان پرسپولیس برای حضور بر روی سکوی قهرمانی این تیم با تاخیر روبرو شود.

جشن قهرمانی "هو" شد
تاخیر در ورود بازیکنان پرسپولیس سبب تغییر برنامه در جشن قهرمانی شد. همین موضوع چندان به مذاق هواداران حاضر در ورزشگاه خوش نیامد و آنها به هو کردن مشغول شدند!

بوسه بیرانوند روی پرچم سرخ
دروازه بان ملی پوش پرسپولیس اولین نفری بود که تونل جایگاه قهرمانی را طی کرد. بیرانوند پس از ورود به زمین روی پرچم پرسپولیس بوسه زد. همچنین بوژیدار رادوشوویچ دروازه بان دوم پرسپولیس نیز با پرچم کشورش کرواسی بر روی سکوی قهرمانی قرار گرفت.

کاپیتان پرسپولیس، هانی را روی سکو برد
سید جلال حسینی آخرین بازیکنی بود که مدال قهرمانی هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر را بر گردن انداخت و کاپیتان پرسپولیس سپس هانی نوروزی را روی سکو برد تا وی جام قهرمانی را بالای سر بگیرد.

سلفی بازی بازیکنان پرسپولیس
بازیکنان پرسپولیس که روی سکوی قهرمانی قرار گرفته بودند گوشی های همراه خود را در دست داشتند و مشغول گرفتن عکس یادگاری شدند.

اهدای جام به فرزند کاپیتان فقید
سیدجلال حسینی که برای گرفتن جام قهرمانی روی سکو رفته بود هانی نوروزی را به همراه خود برد تا جام از سوی مسعود سلطانی فر وزیر ورزش به هانی نوروزی اهدا شود. نوروزی که سال گذشته با بی مهری هایی مواجه شده بود جام قهرمانی را بالای سر برد.

آتش بازی زیبا با حضور افراد متفرقه
درحالی که تماشاگران به خاطر تاخیر در شروع مراسم ابتدا مسئولان برگزاری را هو کردند، با شروع مراسم اهدا جام آتش بازی خوبی صورت گرفت که بر زیبایی های مراسم افزود اما افسوس که بازهم حضور افراد متفرقه و پرتعداد در کنار زمین زیبایی ها را کاهش داد.

ژشت های خاص عکاسی!
بازیکنان پرسپولیس از عکاسان که اجازه ورود به چمن پیدا کرده بودند خواستند تا عکس هایی خاص از آنها همراه با جام قهرمانی بگیرند. عکس هایی که بدون شک برای هر یک از آنها جزو بهترین تصویرهای آرشیوی دوران فوتبالی شان خواهد شد.

برانکو تنهایی دور افتخار زد
سرمربی کروات پرسپولیس در حالی که همراه با بازیکنان پرسپولیس در حال زدن دور افتخار بود در نیمه های راه به تنهایی در ورزشگاه چرخید. او سپس سمت دوربین های تلویزیونی رفت تا مصاحبه کند. بازیکنان پرسپولیس ترجیح دادند برانکو را تنها بگذارند تا خودشان مشغول عکس گرفتن با جام شوند.
به گزارش وبسایت نود، جلال حسینی در حاشیه جشن قهرمانی پرسپولیس گفت: جشن قهرمانی که افتضاح بود و خودتان اینجا همه چیز را مشاهده می‌کنید. حضور اعضای اسپانسر هم حدی دارد و ۵۰۰ نفر از آنها اینجا حضور دارند. واقعا خجالت آور است.
وی در مورد دومین قهرمانی پیاپی پرسپولیس گفت: این قهرمانی را به هواداران تبریک می‌گویم. قهرمانی مجدد سخت بود و خدا را شکر توانستیم قهرمانی سختی را به دست بیاوریم.
کاپیتان پرسپولیس خاطرنشان کرد: دو بازی مهم در آسیا در پیش داریم، امیدوارم مردم بیایند و باز هم حمایت‌مان کنند.

پرسپولیس برانکو با پیروزی پرگل جشن قهرمانی‌اش را باشکوه‌تر کرد
پرسپولیس با پیروزی مقابل سپیدرود رشت در هفته پایانی لیگ جشن قهرمانی گرفت.
به گزارش تسنیم، پرسپولیس در دیدار پایانی لیگ برتر هفدهم (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف سپیدرود رشت رفت که در این دیدار با نتیجه ٣ بر صفر به برتری رسید. پرسپولیس با برتری در این دیدار ۶۴امتیازی شد و جشن قهرمانی خود را باشکوه‌تر کرد.
محمد انصاری (٣۲)، فرشاد احمدزاده (۴۹) و کمال کامیابی‌نیا (٨۴) برای پرسپولیس در این دیدار گلزنی کردند.
ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی (بشار رسن ــ ۷۱)، حسین ماهینی، کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده، سیامک نعمتی (احمد نوراللهی ــ ۴۶)، وحید امیری (محسن مسلمان ــ ۶٨) و گادوین منشا.
ترکیب سپیدرود: ایمان صادقی، توحید غلامی، هادی میرجوان (علی عباسی ــ ۵۷)، محمد نزهتی، حسین کعبی، حسین ابراهیمی (میعاد یزدانی ــ ۶۶)، میثم تهیدست، محمدرضا مهدوی، میلاد قربان‌زاده، علیرضا نورمحمدی و محمد غلامی.
نیمه اول
دقیقه ۴: سیدجلال حسینی که از خط دفاعی تیمش خودش را به محوطه جریمه سپیدرود رسانده بود، ضربه‌ای زمینی را به‌سمت دروازه این تیم شلیک کرد که توپ از کنار دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۲۴: سیامک نعمتی شوتی را روانه دروازه سپیدرود کرد که توپ او با تیر دروازه برخورد داشت و راهی به دروازه نداشت.

دقیقه ۲٨: گادوین منشا پاسی را برای فرشاد احمدزاده به داخل محوطه جریمه داد که ضربه به بیرون رفت.
دقیقه ٣۲: وحید امیری روی ضربه ایستگاهی پاسی کوتاه و به بغل برای محمد انصاری مهیا کرد تا مدافع سرخپوشان با شوتی قدرتمند و زمینی دروازه سپیدرود را باز کند.
دقیقه ٣٣: علیرضا نورمحمدی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه ٣۶: وحید امیری ارسالی روی دروازه داشت که نعمتی توپ را به بیرون زد.
دقیقه ۴۰: حرکت تیمی پرسپولیسی‌ها و ارسال دوباره امیری روی دروازه، با ضربه سر گادوین منشا همراه بود که توپ او نیز به اوت رفت.
نیمه دوم
دقیقه ۴۶: وحید امیری ارسال خیلی خوبی روی دروازه سپیدرود داشت که ضربه سر خطرناک کامیابی‌نیا با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه ۴۹: ارسال کرنر روی دروازه ابتدا با ضربه سر شجاع خلیل‌زاده به گادوین منشا رسید و مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیسی‌ها نیز با ضربه سر پاسی را برای فرشاد احمدزاده مهیا کرد تا این بازیکن گل دوم تیمش را وارد دروازه ایمان صادقی کند.
دقیقه ۵٣: ضربه محکم محمد انصاری به‌سمت دروازه سپیدرود توسط صادقی تبدیل به کرنر شد.
دقیقه ۶۶: ارسال روی دروازه سپیدرود توسط محرمی با ضربه سر شجاع خلیل‌زاده همراه بود که توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه ۶۹: ضدحمله برای سپیدرود با پاسی برای محمد غلامی به موقعیت خطرناکی برای این تیم تبدیل می‌شد که صادق محرمی با خطا روی این بازیکن، اجازه ادامه حرکت به او را نداد.
دقیقه ۶۹: صادق محرمی به‌دلیل خطا روی محمد غلامی پشت محوطه جریمه، با کارت زرد داور جریمه شد.
دقیقه ٨۱: احمد نوراللهی شوتی محکم به‌سمت دروازه سپیدرود زد که توپ به اوت رفت.
دقیقه ٨۴: محسن مسلمان ارسال خوبی از روی نقطه کرنر داشت که کمال کامیابی‌نیا توپ را تبدیل به گل سوم کرد.

«ترین‌ها»ی لیگ هفدهم؛
پرسپولیس بهترین، مشکی‌پوشان بدترین
استقلال بهترین تیم دیدارهای خانگی شد
صدرنشین و قعرنشین لیگ برتر فوتبال، به ترتیب صاحب بهترین و بدترین آمارهای لیگ هفدهم شدند.
* لیگ برتر فوتبال (جمعه) با برگزاری دیدارهای هفته سی‌ام به پایان رسید تا پرونده دور هفدهم لیگ برتر هم بسته شود. این در حالی بود که تیم‌های صدرنشین و قعرنشین جدول، بیشتر آمارهای خوب و بد را از آنِ خود کردند.
*پرسپولیس: بیشترین پیروزی با کسب ۱۹ برد، کمترین شکست با ۴ باخت، بهترین خط حمله با ۴٨ گل زده و بهترین خط دفاع با ۱۵ گل خورده، بهترین تیم نیم‌فصل اول با کسب ٣۶ امتیاز و بهترین تیم در دیدارهای خارج از خانه با کسب ٣۵ امتیاز در خانه حریفان
مدافع عنوان لیگ شانزدهم در حالی پا به لیگ هفدهم داشت که از شرایط مطلوبی بهره می‌برد. به جز سروش رفیعی، سرخپوشان سایر بازیکنان اصلی خود را حفظ و با اضافه کردن شجاع خلیل‌زاده، سیامک نعمتی و گادوین منشا، تیم آماده‌ای روانه مسابقات کردند. در میانه‌های نیم‌فصل اول اما طارمی ساز جدایی زد و پرسپولیس را به مقصد قطر ترک کرد. همچنین پنجره نقل و انتقالاتی سرخپوشان به دلیل تخلفات صورت گرفته در انتقال آقای گل دو فصل گذشته از ریزاسپور به پرسپولیس بسته شد
این مشکلات اما جلودار شاگردان برانکو نبود و پرسپولیس موفق شد دومین قهرمانی متوالی خود را به دست بیاورد. با وجود افت محسوس قرمزها نسبت به نیم‌فصل اول، کاهش امتیازات این تیم نسبت به فصل گذشته و حذف از مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی، هواداران پرسپولیس این فصل هم سرود قهرمانی خواندند برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا، امید بسیاری دارند.
*مشکی‌پوشان: کمترین پیروزی با ۲ برد، بیشترین شکست با ۱۹ باخت، بدترین خط حمله با ۱۷ گل زده و بدترین خط دفاع با ۴٨ گل خورده، بدترین تفاضل گل با ٣۱-، بدترین تیم نیم‌فصل اول با کسب ٨ و بدترین تیم نیم‌فصل دوم با کسب ۷ امتیاز، بدترین تیم دیدارهای خانگی با کسب ۷ امتیاز خانگی و بیشترین شکست متوالی با ٨ شکست پیاپی
«سیاه‌جامگان» سابق و مشکی‌پوشان فعلی این فصل خیلی زود خود را از تیم‌های لیگ برتر جدا کردند و قعرنشین لیگ برتر شدند. تغییرات مکرر مربی و رفت و آمد مربیانی مانند اکبر میثاقیان، علیرضا مرزبان، رضا عنایتی و داود مهابادی هم دردی از معضلات مشکی‌پوشان دوا نکرد و مشکی‌وقرمزپوشان پس از دو سال بقا در هفته آخر، بالاخره از لیگ برتر رفتنی شد.

*استقلال: بهترین تیم دیدارهای خانگی با کسب ٣۴ امتیاز
آبی‌پوشان با هدایت منصوریان، لیگ هفدهم را با نتایج بسیار بد آغاز و هفته هفتم را در قعر جدول سپری کردند. استقلال اما با وینفرد شفر پیروزی‌های پُرگلی به دست آورد و در نهایت خود را به رتبه سوم جدول رساند. استقلال با شفر اکنون به مراحل پایانی و نیز قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا چشم دوخته و قهرمانی در جام حذفی، می‌تواند پایان خوشی برای آبی‌ها با پیرمرد آلمانی باشد.

*پیکان: بیشترین پیروزی متوالی با ۷ برد پیاپی
شاگردان مجید جلالی در لیگ هفدهم نتایج پُرفراز و نشیبی به دست آوردند. خودروسازان که تا هفته پنجم بردی به دست نیاورده بود، از این هفته تا هفته یازدهم به هفت پیروزی متوالی دست یافتند و حتی به صدر جدول هم رسیدند. شاگردان جلالی در هشت بازی بعدی آن هم بردی به دست نیاوردند و لیگ را در رده ششم به پایان رساندند.

*پُرگل‌ترین هفته: هفته دوم با ۲۵ گل
*کم‌گل‌ترین هفته: هفته بیست‌وپنجم با ۱۲ گل
*پُرگل‌ترین دیدارها: سایپا ۴ - نفت تهران ۲، سایپا ۴ - ذوب‌آهن ۲، ذوب‌آهن ۶ - استقلال خوزستان صفر، صنعت نفت آبادان ٣ - استقلال خوزستان ٣

*بهترین تیم نیم‌فصل دوم: ذوب‌آهن با ٣۵ امتیاز
سفید و سبزپوشان در نیم‌فصل اول تنها چهار پیروزی کسب کرده بودند و حتی زمزمه‌های برکناری امیر قلعه‌نویی از هدایت ذوب‌آهن شنیده شد. تیم اصفهانی در نیم‌فصل دوم از رتبه نهم جدول به نایب قهرمانی لیگ هفدهم رسید و سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.

*سپیدرود: کمترین تساوی با ۶ مساوی و بدترین تیم دیدارهای خارج از خانه با کسب ۴ امتیاز
قرمزپوشان شمالی فصل را با علی نظرمحمدی آغاز و با کسب تنها ۱۲ امتیاز در نیم‌فصل اول لیگ، خود را به عنوان یکی از مدعیان جدی سقوط به لیگ دسته اول معرفی کردند. پس از حضور دو هفته‌ای امید روانخواه، علی کریمی روی نیمکت سپیدرود نشست و با پیروزی در چهار دیدار خانگی، حکم بقای سرخپوشان در لیگ برتر را امضا کرد.

*بیشترین تساوی: فولاد خوزستان و پارس جنوبی جم با ۱۴ مساوی
فولاد با هدایت اکبر پورموسوی و با پیروزی‌هایی که در نیمه دوم نیم‌فصل اول به دست آورد، به رتبه دوم هم رسید، اما تساوی‌های متوالی و متعدد فولادی‌ها، قرمزپوشان را از سهمیه آسیایی دور کرد.
شاگردان مهدی تارتار در اولین حضور خود در لیگ برتر، بهترین عملکرد یک تیم تازه‌وارد را از خود نشان دادند. پارس با وجود عملکرد بسیار خوب در نیم‌فصل اول و حضور در رتبه دوم جدول، در نیم‌فصل دوم دچار افت محسوسی شد و در پایان، لیگ هفدهم را با رتبه پنجم جدول تمام کرد. با وجود مشکلات شدید مالی این باشگاه، شاید دیگر چنین نتایجی از نماینده استان بوشهر مشاهده نکنیم.

*آقای گل لیگ برتر: علی علیپور با ۱۹ گل زده
مهاجم جوان و قائمشهری پرسپولیس که سال گذشته بیشتر زیر سایه درخشش مهدی طارمی قرار داشت، از ابتدای فصل خود را به عنوان گلزن معرفی کرد و سرانجام با ۱۹ گل زده آقای گل شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست