یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا
لیورپول با محمد صلاح ۵ - رم در غیاب صلاح ۲اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۴ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۲۴ آوريل ۲۰۱٨* شب دوم دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا: بایرن‌مونیخ و رئال مادرید ساعت ۲٣:۱۵ چهارشنبه شب

اخبار روز - بخش ورزشی: کلوپ مربی لیورپول اشتباه بزرگی را مرتکب شد که ممکن است تاوان آن را در بازی برگشت با رم بپردازد. محمد صلاح بازیکن مصری سرخ پوشان لیورپول که ستاره و مرد شماره یک دیدار با رم بود تا دقیقه ۷۰ که در زمین بود تیم رم در زمین خود سراسیمه دفاع می کرد و لیورپول علاوه بر ۵ گلی که تا این دقیقه وارد دروازه میهمان خود کرده بود بازی را هم در کنترل داشت و هم این که روی دروازه رم فشار می آورد.
وقتی صلاح تعویض شد مدافعین و هافبک چپ رم آزادی عمل یافتند و با حملات پی درپی روی دروازه لیورپول چنان فشار آوردند که حاصل آن دو گل بود. دو گلی که رم را به بازی برگرداند و امیدوار به بازی برگشت کرد. همان اتفاقی که در دو بازی رفت و برگشت با بارسلونا سرنوشت تیم ایتالیائی را رقم زد.
محمد صلاح دو گل حساس زد و روی دو گل دیگر کاملا تاثیر گذار بود و تا زمانی که در زمین بود دو مدافع و یک هافبک رم فقط منطقه ای که وی قرار داشت را تحت نظر داشتند. هر چند در مهار و کنترل وی موفق نبودند. وقتی تاکتیک لیورپول دفاعی شد نوبت را به رم داد تا روی توپ های هوائی دفاع نه چندان مستحکم لیورپول را زیر فشار گذارد. گزارش این بازی و بیش بازی بایر مونیخ و رئال مادرید را به نقل از خبرگزاریهای داخلی در پی می آید

نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛
گام بلند لیورپول با زدن ۵ گل
رم امیدوار به تکرار جبران سخت در المپیکو
تیم فوتبال لیورپول در دیدار رفت مقابل رم در مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا با درخشش محمد صلاح به بردی پرگل دست یافت تا گام بلندی را برای حضور در مسابقه فینال بردارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، تیم های فوتبال لیورپول و رم سه شنبه شب در دور رفت مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه آنفیلد برابر یکدیگر قرار گرفتند که در پایان لیورپول با حساب ۵ بر ۲ حریف خود را شکست داد.
رم بازی را خوب شروع کرد و اولین ضربه داخل چارچوب را توسط استروتمن انجام داد اما لیورپول روی پاس صلاح و ضربه خطرناک فیرمینو خیلی زود به رم پاسخ داد. بعد از آن بازی متوقف شد. مشکل پرچم کمک داور که باعث ایجاد وقفه در دقایق آغازین شده بود در این سطح از مسابقات فوتبال کم سابقه بوده است.
الکس چامبرلین، مدافع راست ارزشمند لیورپول در دقیقه ۱۸ بخاطر مصدومیت تعویض شد و واینالدام جای او را گرفت. یک دقیقه بعد رم تا آستانه گل پیش رفت. شوت ناگهانی و سهمگین کولاروف به تیر افقی اصابت کرد تا میزبان با خوش شانسی دروازه خود را بسته ببیند.
در دقیقه ۲۹ سادیو مانه در یک ضد حمله برق آسا با دروازه بان رم تک به تک شد اما بهترین موقعیت گلزنی را با بی دقتی به بالای دروازه زد. لیورپول که در این دقایق بازی را در اختیار داشت در دقیقه ۳۴ روی پاس عرضی از چپ و ضربه مانه به گل رسید اما کمک داور به درستی آن را آفساید اعلام کرد.
لیورپول در دقیقه ۳۶ به گل رسید. محمد صلاح در گوشه محوطه جریمه رم صاحب توپ شد و با ضربه فنی دیدنی خود دروازه حریف را باز کرد. صلاح بعد از گل خوشحالی نکرد. ضمن اینکه رمی‌ها معترض بودند قبل از این گل روی بازیکن این تیم خطا صورت گرفت.
تیم لیورپول دو دقیقه بعد تا آستانه گل دوم نیز پیش رفت. روی کرنر از راست لووره با ضربه سر محکم خود تیر افقی دروازه رم را به لرزه در آورد.
میزبان در دقیقه ۴۵ به گل دوم رسید. محمد صلاح در یک ضد حمله سریع توپ را به فیرمینو رساند و با فرار خود روی پاس ستاره برزیلی با آلیسون تک به تک شد تا با ضربه ای دقیق دروازه رم را برای دومین بار باز کند.
لیورپول در نیمه دوم هم دست از حمله بر نداشت و در دقیقه ۵۶ به گل رسید. محمد صلاح این بار با پاس گل عالی خود سادیو مانه را در موقعیت گلزنی قرار داد تا مانه کار را تمام کند.
میزبان در ضد حمله ای دیگر گل چهارم را هم به ثمر رساند. محمد صلاح بار دیگر از راست فرار کرد و این بار با پاس عرضی خود فیرمینو را در دهانه دروازه صاحب توپ کرد تا کار رم تمام شود.
رم که کاملا بهم ریخته به نظر می رسید در دقیقه ۶۹ گل پنجم را هم دریافت کرد. ارسال یک کرنر از راست با ضربه سر فیرمینو به تیر مخالف همراه شد تا اینگونه گل پنجم ثبت شود.
سرانجام در دقیقه ۸۱ تیم رم به گل رسید. ادین ژکو پشت مدافعان حریف صاحب توپ شد و با ضربه دقیق خود به زاویه مخالف دروازه لیورپول را گشود.
رم در دقیقه ۸۵ به ضربه پنالتی رسید و دیه گو پروتی آن را به گل دوم تبدیل کرد. یک دقیقه بعد شوت سرکش ژکو دروازه لیورپول را تهدید کرد.
تیم رم که خیلی دیر بازی تهاجمی خود را شروع کرده بود با زدن دو گل در دقایق پایانی امیدوار ماند تا جبران بازی با بارسلونا را بار دیگر در ورزشگاه المپیکو تکرار کند و با برتری ۳ بر صفر در خانه راهی فینال شود.


بایر مونیخ با رئال مادرید جذاب تکراری و حساس
به تکراری ترین بازی تاریخ لیگ قهرمانان رسیدیم؛ به رقابتی که عناصرش، پای تقریبا ثابت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان هستند.
رئال مادرید با جنجال بزرگی که داور در صحنه اخراج ویدال رقم زد در مجموع ۲ بازی رفت و برگشت دور یک‌چهارم‌نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان بایرن را حذف کرد؛ درست مانند نیمه‌نهایی فصل ۲۰۱۴-۲۰۱٣. اگر ردپایی از برتری بایرن می‌خواهید باید به فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۰ برگردید؛ جایی که تیم هیتسفلد، رئال قهرمان اروپا را حذف کرد. چند سال بعد، روی ماکای سریع‌ترین گل تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را وارد دروازه رئال مادرید کرد و هیچکس یادش نرفت لوتار ماتیوس، سرخوش از ۲ برتری پرگل بایرن مقابل رئال مادرید در فصل ۲۰۰۰- ۱۹۹۹ برای همیشه از بازی‌های باشگاهی خداحافظی کرد. قطعا هیچ هوادار بایرنی برتری در ضربات پنالتی بازی برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ مقابل رئال میزبان را از یاد نمی‌برد. حالا در آستانه دوئلی دیگر، ۲ غول باید خاطرات‌شان را زمین بگذارند و به جنگ با واقعیات بروند.

شرایط جذاب
رئال مادرید در چند هفته اخیر بیش از سایر مقاطع لالیگا را رها کرده و گویا حتی به دنبال نایب قهرمانی هم نیست! از طرفی نتایج ضعیف والنسیا هم رتبه سوم رئال مادرید را تضمین شده جلوه می‌دهد. تیم زیدان از زمان تساوی مقابل بیلبائو یک هفته استراحت کرده و آماده است بار دیگر تخصصش در لیگ قهرمانان را نشان دهد. بایرن با وجود قطعی کردن ششمین قهرمانی متوالی در بوندس‌لیگا، کماکان بی‌رحمانه رقبایش را می‌برد و ابتدای هفته در خانه هانوفر به برتری ٣ بر صفر دست یافت.

رویارویی‌های قبلی
هیچ ۲ تیمی به اندازه رئال و بایرن در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم نرفته‌اند. در ۲۴ رویارویی قبلی هر ۲ تیم ۱۱ بار پیروز شده‌اند و تنها ۲ تساوی بین طرفین حاکم شده است.

غایبان بازی
بدون شک بزرگترین غایب بازی همانی است که سخت به دنبال جبران اخراج در جدال قبلی ۲ تیم بود؛ آرتورو ویدال شیلیایی. این بازیکن دچار پیچ‌خوردگی زانو شد و طبق نظر پزشکان بایرن به این بازی نمی‌رسد. بایرن برای این بازی حساس دیگر بازیکن کلیدی خود یعنی دیوید آلابا را نیز به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت. ناچو هم تنها غایب رئال مادرید به حساب می‌آید.

نکات کلیدی
* ۲ تیم در حالی برای هفتمین بار در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان به مصاف هم می‌روند که در ۶-رویارویی قبلی بایرن ۴ بار برده و تنها ۲ بار مغلوب شده است.
* رئال مادرید هر ۵ رویارویی قبلی را برده و ۱٣ گل زده و ۴ گل خورده مقابل باواریایی‌ها رقم زده است.
* کریس رونالدو با زدن ۷ گل در ٣ جدال قبلی با بایرن شمار گل‌هایش مقابل این تیم را به ۹ گل در ۶ مسابقه رساند.

ترکیب احتمالی
بایرن مونیخ: اسون اولرایش، یاشوا کیمیچ، خوان برنات، ژروم بواتنگ، متس هوملس، خاوی مارتینس، خامس رودریگس، تیاگو آلکانتارا، آرین روبن، توماس مولر و روبرت لواندوفسکی
رئال مادرید: کیلور ناواس، دنی کارواخال، سرخیو راموس، رافائل واران، مارسلو، کاسمیرو، تونی کروس، لوکا مودریچ، ایسکو، کریم بنزما و کریستیانو رونالدو.

جدال بایرن‌مونیخ و رئال مادرید از شب دوم دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا ساعت ۲٣:۱۵ چهارشنبه شب به میزبانی بایرن در ورزشگاه «آلیانتس آره‌نا» انجام می‌شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست