یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جنگ قعرنشینان برای فرار از سقوط
تیم تکواندو نوجوانان ایران قهرمان جهان شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲٣ فروردين ۱٣۹۷ -  ۱۲ آوريل ۲۰۱٨در ادامه هفته ببیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم‌های قعرنشین لیگ هفدهم برابر حریفان خود به میدان می‌روند.
به گزارش ایسنا، هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی با پنج دیدار در روز جمعه به پایان می‌رسد که قعرنشینان جدول رده‌بندی برای فرار از سقوط و بالا بردن شانس بقای خود در لیگ برتر برابر حریفان صف‌آرایی خواهند کرد.

پیکان- استقلال خوزستان، ساعت ۱۶، ورزشگاه شهر قدس
شاگردان جلالی در حالی میزبان آبی‌های خوزستان هستند که برای باقی ماندن در کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا باید برابر مهمان قعرنشین خود پیروز شوند و به جدال خود با تیم‌هایی چون استقلال، ذوب آهن و سایپا ادامه دهند.
در سوی دیگر اما استقلال خوزستانی قرار دارد که در رده چهاردهم قرار دارد و تنها ۲ امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد. شاگردان ویسی به دلیل تفاضل کمتر نسبت به پدیده و سپیدرود بیش از این دو تیم به بازی کردن در دسته یک فصل آینده نزدیک هستند. پیروزی در برابر پیکان می‌تواند خطر سقوط را تا حدود زیادی از قهرمان لیگ ایران در سال ۹۵-۹۴ دور کند.

سپاهان – صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۶، ورزشگاه نقش جهان
طلایی‌پوشان زاینده‌رود در یکی از ناامید کننده‌ترین و عجیب‌ترین فصل‌های خود به سر می‌برند و در حالی باید برابر شاگردان کمالوند حاضر شوند که هنوز رکورددار قهرمانی در لیگ برتر هستند. سپاهانی که در ابتدای فصل برای مدعی شدن بسته شده بود، اکنون باید برای سقوط نکردن سه امتیاز دیدار مقابل نفت آبادان را به دست بیاورد.
صنعت نفت که مشکلات مالی کماکان گریبان این تیم را گرفته است، در حالی برابر سپاهان قرار می‌گیرد که نه امیدی برای کسب سهمیه دارد و نه خطر سقوط را احساس می‌کند. شاگردان کمالوند هفته گذشته موفق شدند پیکان را شکست دهند و این بار باید شانس خود را برابر تیمی امتحان کنند که علی‌رغم افتخارات فراوان، برای سقوط نکردن می‌جنگد.

سپیدرود رشت – تراکتورسازی، ساعت ۱۶، ورزشگاه سردار جنگل
دو تیم قرمزپوش خطر سقوط را احساس می‌کنند اما شانس تراکتورسازی برای بقا در لیگ برتر بیشتر است زیرا این تیم ۶ امتیاز با منطقه خطر فاصله دارد و پیروزی برابر شاگردان علی کریمی می‌تواند خیال تبریزی‌ها را از توپ زدن در لیگ هجدهم راحت کند.
در سوی دیگر میدان شاگردان علی کریمی که آن‌ها نیز با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند باید برابر تیمی قرار بگیرند که این روزها حال و روز خوشی ندارد. سپیدرودی‌ها که با آمدن علی کریمی نتایج خوبی را در خانه گرفته‌اند به دنبال استمرار این نتایج هستند تا بتوانند فصل دیگری را در بالاترین سطح فوتبال ایران تجربه کنند. سپیدرود با ۲۶ امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد و تنها ۲ امتیاز با نفت تهرانی فاصله دارد که رقیب جدی این تیم برای بقا در لیگ برتر است.

مشکی‌پوشان - سایپا، ساعت ۱۶، ورزشگاه مشهد
در دیگر دیدار روز جمعه شاگردان علی دایی به مصاف تیم سقوط کرده مشکی‌پوشان خواهند رفت. نارنجی‌پوشان که در کورس کسب سهمیه با تیم‌هایی چون پیکان و استقلال هستند، نیاز مبرمی به این سه امتیاز خارج از خانه دارند. البته کار شاگردان دایی خیلی سخت به نظر نمی‌رسد زیرا حریف مشهدی این تیم با شکست چهار گله هفته گذشته مقابل سایپا، به طور قطعی سقوط کرد و انگیزه کافی برای مقابله با خودروسازان را ندارد. سایپا با ۴۷ امتیاز در رده چهارم قرار دارد و و برای جا نماندن از رقابت با شاگردان شفر باید سه امتیاز را از دیار امام رضا به سوغات بیاورد.

نفت تهران – پدیده، ساعت ۱۶، ورزشگاه تختی
مهم‌ترین دیدار هفته بیست و هشتم لیگ برتر در حالی در تهران برگزار می‌شود که دو تیم پدیده و نفت مدعی اصلی سقوط به لیگ برتر هستند. نفتی‌ها با آمدن افاضلی روند خوبی را در پیش گرفته بودند اما دوباره به نوار ناکامی بازگشتند و در رده پانزدهم جدول ۱۶ تیمی مسابقه‌ها قرار دارند. آن‌ها برای فرار از سقوط باید پدیده را در خانه شکست دهند و دلخوش نتیجه نگرفتن سایر رقبا باشند. نفت می‌تواند در صورت پیروزی برابر پدیده جای این تیم را بگیرد و خود را از منطقه سقوط فاصله دهد.
در سوی دیگر تیمی قرار دارد که در نیم فصل نخست برای کسب سهمیه آسیایی می‌جنگید اما اکنون باید نفت افاضلی را شکست دهد تا بتواند فصل آینده را در لیگ برتر توپ بزند. پدیده هفته گذشته با شکست برابر پرسپولیس، قهرمانی را به این تیم تهرانی هدیه داد اما شاگردان مهاجری این انگیزه را دارند که با برتری برابر دیگر نماینده تهران، ضمن دور شدن از منطقه سقوط، تا حدودی لیگ یکی شدن نفت را قطعی کنند.


در فاصله یک روز به پایان مسابقات؛
تیم تکواندو نوجوانان ایران قهرمان جهان شد

تیم تکواندو نوجوانان ایران با کسب ۶ طلا ویک برنز در فاصله یک روز به پایان دوازدهمین دوره رقابتهای نوجوانان جهان، عنوان قهرمانی این رقابتها را به خود اختصاص داد.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم تکواندو نوجوانان ایران در روز چهارم از رقابتهای قهرمانی جهان با کسب دو طلای دیگر، در مجموع با شش طلا و یک برنز عنوان قهرمانی این رقابتها را از آن خود کرد. این دومین عنوان قهرمان نوجوانان ایران در طول دوازده دوره این رقابتها می باشد.
نوجوانان ایران که تا پایان روز سوم با ۴ طلا، یک برنز و ۶۳ امتیاز در صدر جدول توزیع مدالها قرار داشت، امروز پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه در روز چهارم این رقابتها توسط محمد مهدی عمادی و علی اشکوریان دو طلای دیگر کسب کرد تا قهرمانی خود را در فاصله یک روز به پایان این مسابقات قطعی کند.
پیش از این در سه روز نخست این مسابقات حامد اصغری، حسین لطفی، امیر ولی پور و امیرسینا بختیاری موفق به کسب چهار مدال طلا شده و عرفان مرادی هم یک نشان برنز کسب کرده بودند که در روز پایان محمد مهدی میرعمادی و علی اشکوریان دو طلای دیگر به داشته های تیم کشورمان افزودند. با گذشت چهار روز از آغاز این مسابقات هشت عضو تیم نوجوانان ایران مسابقات خود را به پایان رساندند که تنها محمد رستم نژاد از دست یابی به مدال بازمانده است.
نوجوانان ایران اولین بار در هشتمین دوره رقابتهای نوجوانان جهان در «تیخوانا»ی مکزیک و سال ۲۰۱۰ با سه طلا، یک نقره و یک برنز عنوان قهرمانی را کسب کرده بود. در نهمین دوره این مسابقات سال ۲۰۱۲ تیم ایران با دو طلا و دو نقره در «شرم الاشیخ» مصر نایب قهرمان شد و در دهمین دوره این مسابقات سال ۲۰۱۴ در چین تایپه و یازدهمین دوره سال ۲۰۱۶ در کانادا تیم ایران با یک طلا، یک نقره و یک برنز در جای چهارم ایستاده بود.
این دوره از مسابقات جمعه ۲۴ فروردین ماه و با برگزاری مسابقات اوزان نهم و نهم به پایان خواهد رسید.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست