یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فیلترینگ تلگرام، سپاهی ها به مجلس رفتند


• «کارشناسان سپاه» روز گذشته به مجلس رفتند تا درباره ی فیلترینگ تلگرام با فراکسیون ولایی ها رایزنی کنند. همزمان یک نماینده مجلس گفت تلگرام از آخر فروردین با تمهیداتی فیلتر می شود ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۲ فروردين ۱٣۹۷ -  ۱۱ آوريل ۲۰۱٨تلگرام در جریان اعتراضات دی ماه گذشته، نقش یک حزب سیاسی را بازی کرد و مردم معتزضین از طریق آن قرار تظاهرات های خود را گذاشتند و در برخی موارد شعارهایشان را هماهنگ کردند. بعد از این وقایع بود حکومت عزم خود را برای فیلترینگ تلگرام جزم کرد و در اوج اعتراضات آن را به طور آزمایشی به مرحله ی اجرا گذاشت تا در فرصتی مناسب آن را همیشگی کند. به نظر می رسد این فرصت مناسب فرا رسیده اند، صبح دیروز تعدادی از مسئولان سازمان اطلاعات سپاه در حوزه فضای مجازی به مجلس رفتند و با نمایندگان فراکسیون ولایی در مورد فیلترینگ تلگرام جلسه تشکیل دادند.

«سیدحسین نقوی‌حسینی» سخنگوی فراکسیون ولایی درباره این جلسه که پیش از آغاز جلسه علنی مجلس برگزار شد، گفت: «تلگرام و فضای مجازی در هیچ کشوری به اندازه کشور ما رها نیست»، وی ادامه داد: «طبق مطالب مطرح‌شده در این جلسه نظام سلطه برای کشور ما برنامه دارد و هدفمند پیش می‌رود چون فضای مجازی در کشور ما مثل سایر کشورها نیست».

همچنین «سیدجواد ابطحی» نماینده خمینی‌شهر هم در رابطه با این جلسه به «شرق» گفت: «در این جلسه درباره بحث فیلترینگ، ضرورت، چرایی و چگونگی آن توضیحات مفصلی ارائه شد. همچنین درباره دستور رئیس‌جمهوری به وزیر ارتباطات در تاریخ ٢٥ دی ماه ١٣٩٦ مبنی بر تقویت شبکه‌های داخلی و کنترل و فیلترینگ شبکه‌های خارجی بحث شد». این نماینده فراکسیون ولایی در ادامه با بیان اینکه یکی از مباحث این بود که چه پیشرفتی در شبکه‌های داخلی داشته‌ایم، افزود: «شبکه‌هایی مانند ویسپی، گپ، آی‌گپ، سروش و... هستند. بعد از اینکه تلگرام رفع فیلتر شد، چون حجم زیادی از کاربران دوباره وارد تلگرام شدند، حدودا دو روز هنگ بود و همین مسئله هم ممکن است بعد از فیلتر تلگرام با رفتن مردم به این شبکه‌ها برای آنها هم پیش بیاید».

نقوی‌حسینی در ادامه با بیان اینکه «۵۰ درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند»، گفت: «بنابراین از آنجا که اغلب کشورها کاملا مسلط بر تلگرام هستند، انتظار می‌رود مراجع ذی‌ربط در حوزه فضای مجازی کشور به وظیفه انقلابی، شرعی و ملی خود عمل کنند. فضای مجازی در خدمت آمریکا و رژیم صهیونیستی است و مردم را باید از چنگ آنها نجات داد».

تا پایان فروردین تلگرام فیلتر می‌شود

در همین حال، جواد کریمی‌قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس، در سایت خود نوشت: تا چند روز آینده اطلاع‌رسانی‌های لازم به مردم صورت می‌گیرد تا بتوانند اطلاعاتی را که در تلگرام دارند، جابه‌جا کنند. در جلسه مشترکی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، نمایندگان اعتراض کردند که چرا به تلگرام اجازه داده شده در ایران این تعداد وسیع کاربر جذب کند؟ می‌توانستیم از سال‌های قبل فضای رقابتی را بین پیام‌رسان‌های داخلی و تلگرام ایجاد کنیم. تا پایان فروردین تلگرام فیلتر می‌شود اما با ظرفیت‌های خاصی که بعدا اعلام خواهد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست