یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته بیست و هفتم لیگ برتر
فقط یک امتیاز برای جشن قهرمانی، استقلال در انتظار رودخانه و آهناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱٨ فروردين ۱٣۹۷ -  ۷ آوريل ۲۰۱٨آخرین روز از هفته بیست و هفتم لیگ برتر با انجام ۳ بازی پیگیری می‌شود که در حساس‌ترین این بازی‌ها پرسپولیس در مشهد پدیده را دیدار می‌کند و با یک امتیاز قهرمان می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیست و هفتم در حالی با ۳ بازی امروز به پایان می رسد که این امکان وجود دارد پرسپولیس در مشهد سرود قهرمانی خوانده و سرانجام جشن قهرمانی اش را بگیرد. سرخ پوشان تهران هفته هاست که تنها با کسب یک امتیاز می توانستند قهرمان لیگ برتر شوند که این اتفاق هنوز برای آنها میسر نشده است.

* پدیده - پرسپولیس
سرخ پوشان تهران تنها یک امتیاز نیاز دارند تا جشن قهرمانی خود را در مشهد برپا کنند. اتفاقی که در هفته های بیست و پنجم و بیست و ششم برای این تیم نیفتاد، شاید در مشهد و در بازی مقابل پدیده روی دهد. این در حالی است که پدیده ای ها هم برای راحت کردن خیال شان بابت عدم سقوط به دسته پایین تر به امتیازات این بازی چشم دارند و این انگیزه های بالا اما متفاوت دو تیم است که می تواند این بازی را جذاب کرده و در کانون توجه قرار دهد.

* ذوب آهن - سپیدرود
انگیزه های دو تیم ذوب آهن و سپیدرود نیز دقیقا همانند پرسپولیس و پدیده است، با این تفاوت که ذوب آهن به دنبال تثبیت عنوان نایب قهرمانی اش است. هرچند ذوب آهن به جز پرسپولیس تنها تیمی است که روی کاغذ شانس قهرمانی دارد، اما این شانس آنقدر ناچیز هست که قلعه نویی و شاگردانش آن را نادیده گرفته و تنها به فکر تثبیت نایب قهرمانی شان باشند.
شرایط برای تیم علی کریمی نیز همانند پدیده است. با توجه به شکست دیروز استقلال خوزستان در اهواز سپیدرود هم می‌تواند در صورت پیروزی در این بازی تا حدودی خیالش بابت بقا در لیگ برتر راحت شود و این موضوع باعث جذابیت بازی امروز دو تیم می شود.

* تراکتورسازی - سپاهان
وجه تشابه بین دو تیم زیاد است. هر دو تیم خارج از قواره های خود در لیگ برتر حاضر شدند و کمتر و یا بهتر است بگوییم خیلی کمتر از حد انتظار نتیجه گرفته‌اند. هر دو تیم دست به تغییرات در کادر فنی زده و مربیان شان را عوض کرده‌اند اما تغییر مربی برای هیچ یک از دو تیم مثمر ثمر نبوده و هر دو تیم در پایین جدول حضور دارند. هرچند شاید عملا هیچ یک از این دو تیم در پایان فصل غزل خداحافظی از لیگ برتر را نخوانند، اما خب پیروزی دراین بازی می تواند خیال هر یک از این دو تیم را از این بابت کاملا آسوده نماید.
این بازی در واقع بیشتر یک بازی حیثیتی است که می تواند خواب آرامی را به چشم تیم برنده بیاورد.

برنامه بازی‌های باقی مانده از هفته بیست و هفتم:
شنبه ۱۸ فروردین ۹۷
* پدیده خراسان - پرسپولیس - ورزشگاه ثامن مشهد - ساعت ۱۷
داوران: بیژن حیدری؛ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی - سعید علی نژادیان - شاهو اصلانی ناظر: حاتم بک پور

* ذوب آهن اصفهان - سپیدرود رشت - ورزشگاه فولادشهر اصفهان- ساعت ۱۷
داوران: محمدحسین زاهدی فر ؛ کمک‌ها: حسن یوسفی – محمد هاشمی نسب – ابوالفضل گرجی ناظر: علیرضا کهوری

* تراکتورسازی تبریز - فولاد مبارکه سپاهان - ورزشگاه یادگار امام تبریز- ساعت ۱۸
داوران: وحید کاظمی؛ کمک‌ها: علی میرزابیگی - علی اکبر نوری -علی احمدی ناظر: ابوطالب طاهریان


هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛
استقلال با شکست قعرنشین همسایه پرسپولیس شد
معرفی اولین سقوط‌کننده
تیم فوتبال استقلال که یکی از مدعیان نایب قهرمانی در هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر است با پیروزی برابر تیم قعرنشین موقتا به رده دوم جدول رده بندی صعود کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های فوتبال استقلال تهران و سیاه جامگان مشهد شامگاه جمعه در هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه آزادی برگزار شد که این دیدار با برتری ۴ بر یک شاگردان شفر به پایان رسید. فرشید اسماعیلی(۵۰ و ۸۴)، علی قربانی(۶۷ و ۷۶) برای استقلال و حمید علی عسگری(۷۹) برای سیاه جامگان گل زدند.
استقلال که یکی از مدعیان نایب قهرمانی در این دوره از مسابقات است در نیمه اول تلاش زیادی کرد تا دروازه حریف قعرنشینش را باز کند اما بازی خوب تیم مشهدی اجازه نداد آبی ها به گل برسند تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.
با شروع نیمه دوم استقلال روند هجومی تری به خود گرفت و علی قربانی که در دقایق پایانی نیمه اول به جای داریوش شجاعیان وارد زمین شده بود در این نیمه مرد اول زمین بود. ابتدا فرشید اسماعیلی در دقیقه ۵۰ برای استقلال گل زد تا قفل دروازه تیم مشهدی باز شود.
در ادامه علی قربانی دوبار موفق به گلزنی شد که تا خیال شاگردان شفر بابت پیروزی و رسیدن به سه امتیاز این دیدار راحت شود. اما در دقیقه ۷۹ حمید علی عسگری با شوتی زیبا و دیدنی یکی از گل ها را جبران کرد تا دقایق پایانی خیلی یکطرفه دنبال نشود.
با این حال چهار دقیقه بعد از این گل فرشید اسماعیلی بازهم دروازه حریف را باز کرد تا اختلاف بیشتر شود و استقلال به یک برد پرگل برابر گزینه اول سقوط به لیگ دسته اول دست پیدا کند. سیاه جامگان که ۱۵ امتیازی بود با این شکست تقریبا سقوطش به دسته پایین تر را قطعی کرد.
استقلال هم که یکی از اصلی ترین گزینه های کسب نایب قهرمانی لیگ هفدهم است با این برد ۴۷ امتیازی شد و به رده دوم صعود کرد تا همسایه پرسپولیس شود. البته آبی های تهران برای تثبیت این جایگاه باید منتظر دیدار روز شنبه ذوب آهن و سپیدرود رشت باشند.


هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛
شکست ناباورانه و خانگی استقلال خوزستان
استقلال خوزستان در حالی که برای فرار از منطقه خطر در جدول به امتیازات کامل این بازی خانگی نیاز داشت، در نهایت مقابل میهمانش تن به شکست داد.
تلاش دو تیم استقلال خوزستان و گسترش فولاد تبریز در نهایت با پیروزی تیم میهمان به پایان رسید. در این بازی که با سرعت کمی دنبال شد ابتدا تیم میزبان توسط یونس دلفی در دقیقه ۷ به گل رسید که این گل را رضا خالقی فر ۳ دقیقه بعد پاسخ داد تا نیمه نخست این بازی با نتیجه یک - یک به پایان برسد.
در نیمه دوم که یک نیمه کم تحرک از سوی دو تیم بود، رضا خالقی فر در دقیقه ۸۹ بازی یکبار دیگر دروازه تیم میزبان را باز کرد تا آبی پوشان تبریز در اهواز موفق به شکست دادن استقلال خوزستان شوند.
با این نتیجه تیم گسترش فولاد تبریز ۳۴ امتیازی شد و در همان رده نهم جدول باقی ماند و استقلال خوزستان ۲۷ امتیازی ماند و جایگاهش در جدول تغییر نکرد و در همان رده چهاردهم باقی ماند.


هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛
امیدهای نفت برای بقا کمرنگ تر شد
اوج گیری سایپا با ملی پوشانش
تیم فوتبال سایپا با درخشش ملی پوشانش نفت تهران را مغلوب کرد تا امیدهای این تیم برای بقا در لیگ برتر کم رنگ تر از گذشته شود.
از هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر تیم فوتبال سایپا در دیداری حساس به مصاف نفت تهران رفت. دو تیم در حالی مقابل هم صف آرایی کردند که هر کدام به دلایل خاص خود به امتیازات کامل این بازی نیاز داشتند. دایی و شاگردانش برای تداوم حضور در کورس بالای جدول و نا امید نشدن از کسب سهمیه آسیا تلاش می کردند و افاضلی و شاگردانش برای فرار از منطقه خطر در جدول.
در این بازی مهدی ترابی و علی قلی زاده دو بازیکن ملی پوش تیم سایپا خوش درخشیدند و روی هم ۳ بار دروازه حریف را باز کردند. مهدی ترابی یک و علی قلی زاده دو بار برای نارنجی پوشان گلزنی کردند و آرمان رمضانی نیز در دقیقه ۸۸ یک گل زد تا تعداد گل های سایپا در این بازی به عدد ۴ برسد. و در مقابل نیز محسن بنگر و سید امین منوچهری هر کدام یکبار برای نفت گلزنی کرد تا این دیدار پر گل در نهایت با نتیجه ۴ بر ۲ به سود نارنجی پوشان به پایان برسد.
با این نتیجه سایپا ۴۷ امتیازی شد و به طور موقت به رده دوم جدول صعود کرد. اما وضعیت نفت تهران بحرانی تر از گذشته شد و در حالی که این تیم تنها ۳ بازی دیگر تا پایان فصل پیش رو دارد، با ۲۴ امتیاز در رده پانزدهم جدول باقی ماند.


هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛
تساوی پارس‌جنوبی جم برابر فولاد
سرخ‌های اهواز از کورس عقب ماندند
دیدار تیم های فوتبال پارس جنوبی جم و فولاد خوزستان با تساوی به پایان رسید.
آخرین دیدار از روز دوم هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر شامگاه دیروز بین تیم های پارس جنوبی جم و فولاد خوزستان در شهر جم برگزار شد که دو تیم در پایان به تساوی بدون گل رضایت دادند.
فولاد خوزستان در شرایطی به مصاف پارس رفت که در صورت پیروزی در این دیدار می توانست همچنان در کورس نایب قهرمانی بماند اما با این تساوی ۴۲ امتیازی شد و از تیم های بالای جدول کمی عقب ماند.
شاگردان پورموسوی حالا باید برای قرار گرفتن بین چهار تیم برتر در دیدارهای باقی مانده به برتری برسند.
تیم پارس جنوبی هم که در میانه های جدول قرار دارد با این تساوی ۴۰ امتیازی شد و در رده نهم جدول باقی ماند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست