یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جایزه همبستگی بین المللی NASUWT برای اسماعیل عبدی


• اتحادیه معلمان NASUWT در روز یکشنبه اول ماه آوریل سال ۲۰۱۸، جایزه همبستگی بین المللی خود را در کنفرانس سالانه که در بیرمنگام برگزار شد، به اسماعیل عبدی اهدا کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۵ فروردين ۱٣۹۷ -  ۴ آوريل ۲۰۱٨اتحادیه معلمان NASUWT در روز یکشنبه اول ماه آوریل سال ۲۰۱٨، جایزه همبستگی بین المللی خود را در کنفرانس سالانه که در بیرمنگام برگزار شد، به اسماعیل عبدی اهدا کرد.

این جایزه برای قدردانی از تعهد و مبارزه آقای عبدی در راه رسیدن به حقوق معلمان و آموزش با کیفیت بالا در ایران به وی اهدا شد.

آقای عبدی یکی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران به جرم واهی "به خطر انداختن امنیت ملی" در ماه فوریه ۲۰۱۶ بعد از تجمعات آرام به شش سال حبس محکوم شد و اخیرا مجاز به خروج موقت از زندان اوین شد اما پس از ۱۱ روز دوباره به زندان برگردانده شد.

NASUWT به همکاریش با شورای هماهنگی کانون های صنفی ایران، سازمان عفو بین الملل و آموزش بین الملل (ei) برای آزادی بی قید و شرط عبدی از زندان ادامه می دهد. و همچنین به مقامات ایرانی اعلام می کند که باید قوانین حقوق بشر و اتحادیه های کارگری را رعایت کنند.

کنگره NASUWT، همچنین زحمات رابرتو بارادل از اتحادیه CTERA در آرژانتین قدردانی می کند.

خانم کریس کیت، دبیر اول NASUWT می گوید:
"ایستادگی و شجاعت اسماعیل عبدی برای ایجاد اتحادیه های معلمان و حقوق بشر در برابر رفتار ظالمانه و خشن حاکمان در ایران، برای آموزگاران و اتحادیه های کارگری در سراسر جهان الهام بخش است.

"اسماعیل در مبارزه برای رسیدن به اهدافش شجاعت و استعداد فوق العاده ای از خود نشان داده است. NASUWT و اعضای آن با اهداء این جایزه قصد دارند که از همت و تلاش او قدردانی کرده و به او امید بدهند و همبستگی و حمایت خود را در مبارزه عظیمی که وی درپیش گرفته را به او اعلام کنند. عمیق ترین ناراحتی ما در زمان اهدا این جایزه این است که اسماعیل عبدی نمیتواند در بیرمنگام با ما باشد تا این جایزه را بپذیرد. "شجاعت و عزم اسماعیل برای ادامه مبارزه برای آموزش با کیفیت در ایران، علی رغم هزینه های شخصی وحشتناکی که او مجبور به تحمل آن بوده است، واقعا شگفت انگیزاست."

"NASUWT همچنان به همبستگی با اسماعیل و معلمان در ایران با دیگر نهادهای حقوق بشری و اتحادیه های کارگری، از جمله سازمان عفو بین الملل، برای آزادی بی قید و شرط اسماعیل، به تلاشش ادامه خواهد داد."

پتریک روچ معاون دبیر NASUWT می گوید:
"NASUWT همچنین برای آشنایی معلمان سراسر انگلستان با مبارزات روبرتو برادل، حمایت و مبارزه او از معلمان، کودکان و نوجوانان و برای آموزش رایگان و با کیفیت، گزازش تهیه می کند."

اول آوریل ۲۰۱٨
مجمع سراسری مدیران مدارس و اتحادیه معلمان زن
The National Association Of Schoolmasters And Union Of Women Teachers (NASUWT)


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست