یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اتفاق باورنکردنی؛ پدر آزمون برانکو را تهدید کرد؟
شکست پرسپولیس، نگاه تحقیرانه به ما، فغانی و تیم اش در روسیهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۰ فروردين ۱٣۹۷ -  ٣۰ مارس ۲۰۱٨وبسایت رسمی برنامه نود: پدر مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به صحبت‌های سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی با سایپا پیامک تهدیدآمیزی برای برانکو ارسال کرد.
به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، اتفاقات اخیر و جنجالی فوتبال کشورمان این روزها آنقدر زیاد و عجیب شده که حالا شنیدن هر خبری از حاشیه‌های اخیر دیگر متعجب‌مان نمی‌کند. آش آنقدر شور شده که حتی امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال کشورمان در یک برنامه تلویزیونی به این مسئله عنوان کرد که این اتفاقات تنها دودش به چشم فوتبال می‌رود و حالا در جدیدترین اتفاق فوتبال شاهد هستیم پدر یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال در اقدامی بی‌سابقه سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس را تهدید کرده است!
برانکو در نشست خبری قبل از بازی با سایپا در صحبت‌هایش در خصوص لژیونرهای فوتبال و آمادگی بازیکنان داخلی نام سردار آزمون و کریم انصاری‌فرد را مطرح کرد که این صحبت‌ها کاملا فوتبالی و بدیهی بود چرا که همواره در نشست خبری‌های فوتبال ایران و حتی فوتبال کشورهای دیگر شاهد هستیم که مربیان تیم‌های مختلف بارها از همکاران و بازیکنان تیم‌های دیگر نام می‌برند اما تا به حال سابقه نداشته که واکنشی شبیه واکنش پدر بازیکن تیم ملی فوتبال را شاهد باشیم.
خلیل آزمون پدر سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به صحبت‌های برانکو و اینکه نام پسر او را در نشست خبری آورده پیامکی روز گذشته برای برانکو سرمربی پرسپولیس ارسال کرد که این پیامک که به زبان انگلیسی نوشته شده پر از توهین و تهدید نسبت به سرمربی تیم پرسپولیس است. پدر آزمون در این پیامک تهدید‌آمیز سرمربی پرسپولیس را خطاب قرار داده و با عباراتی نظیر «با تو برخورد خواهم کرد»، «یک روز تو را به پایین می‌کشم»، «تو چه کسی هستی که حق داری درباره پسرم حرف بزنی»، «دهانت را ببند و سرت به کار خودت باشد»، «کاری با تو می‌کنم که فراموش نکنی» و ... نسبت به صحبت‌های فوتبالی برانکو در نشست خبری قبل از بازی با سایپا واکنش نشان داده است.
حالا سوال اینجاست که اساسا پدر بازیکن تیم ملی چه جایگاهی دارد که بخواهد به یک سرمربی لیگ برتری چنین پیامکی بدهد؟ در فوتبال دنیا و در مصاحبه‌های مختلف شاهد هستیم که هر روز اسامی زیادی در صحبت‌ها مطرح می‌شود و اگر قرار باشد هر کسی که اسم خوددش یا فرزندش در مصاحبه‌ای بیاید اینگونه واکنش نشان داده و میدان ورزش را با جاهای دیگر اشتباه بگیرد قطعا سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. همین روز گذشته بود که داکروز مربی تیم ملی فوتبال در مصاحبه‌ای نام هومن افاضلی و حتی همسرش را مطرح کرد و آیا باید شاهد پیامک‌های تهدیدآمیز اقوام افاضلی برای مربی تیم ملی باشیم؟
پدر آزمون که خود را یک ورزشی می‌داند قطعا بهتر است منش و روش ورزشکاران را در پیش بگیرد نه اینکه برای خوشامد عده‌ای دیگر به جنگ با یک مربی لیگ برتری بپردازد. او اگر قصد داشت از پسرش دفاع کند می‌توانست طی یک مصاحبه از برانکو بابت نام بردن از پسرش انتقاد کند و در این صورت کسی به او خرده نمی‌گرفت اما فرستادن یک پیامک تهدیدآمیز قطعا جایی در ورزش ما نخواهد داشت.اگر قرار باشد چنین رویه‌ای در فوتبال ما باب شود باید هر روز شاهد ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز برای اهالی فوتبال باشیم چرا که همگی در مصاحبه‌های خود نام‌های زیادی را عنوان می‌کنند و بدون شک در این شرایط دیگر روش صحیحی را شاهد نخواهیم بود.
در فوتبال ما در روزهای منتهی به جام جهانی آنقدر حاشیه زیاد است که پدر یکی از بازیکنان تیم ملی در این رقابت‌ها بهتر است هیزم به آتش نریزد چرا که او جایگاه و نقشی برای واکنش به صحبت‌های انجام شده ندارد. در نهایت یا خود سردار آزمون یا پدرش می‌توانستند در یک مصاحبه صحبت‌های خود را مطرح کننند و بدون شک هیچ کسی نمی‌پسندد که با یک مربی خارجی در فوتبال با ادبیات تهدیدآمیز صحبت شود.
این اتفاق در حالی رخ داد که اعضای تیم پرسپولیس وقتی از این پیامک مطلع شدند، قصد داشتند که واکنش نشان بدهند اما برانکو و پیروانی آنها را به آرامش دعوت کردند تا فضا بیش از این ملتهب نشود.


جلالی:‌ صحبت‌های کی‌روش ناشی از یک نگاه تحقیرانه نسبت به ماست
سرمربی پیکان می‌گوید تیمش در آرامش بهتر عمل می‌کند.
به گزارش ایسنا، مجید جلالی در نشست خبری پیش از دیدار پیکان و سپاهان اظهار کرد: ابتدا سال نو را به مردم ایران تبریک می‌گویم. ما سعی می‌کنیم تا بدون در نظر گرفتن جدول رده بندی بازی با آرامشی داشته باشیم. من به این نتیجه رسیدم تیم من در آرامش بهتر عمل می‌کند. من به بازیکنانم گفتم که خوب ظاهر شدند اما آن‌ها ظرفیت‌های نهانی دارند که باید نشان دهند. البته تا همین‌جا چون کسی آن‌ها را نمی‌بیند برای آن‌ها تلخ است اما اگر ظرفیت‌هایشان آشکار شود شرایط برای آن‌ها تغییر می‌کند.
او درباره اظهارات کی‌روش مبنی بر آماده نبودن بازیکنان ملی‌پوش داخلی گفت: دو موضوع را می‌دانم. همه شما می‌دانید که دو سال است برنامه لیگ تحت تاثیر این بازی‌ها بوده و بسیار مسخره است! اما کاری که شده و ما انجام دادیم، ظاهرا هیچکس راضی نیست. نه تیم ملی راضی است و نه باشگاه‌ها. باید در این مورد تجدید نظر کنیم. من قبلا هم گفتم که این دعواها پوچ است. این صحبت‌ها ناشی از یک نگاه تحقیرانه‌ای است که نسبت به ما وجود دارد. خیلی افراد به این نگاه کمک کردند. این‌ چیزی است که ما با آن مواجه‌ایم باید آن را ترمیم کنیم و بگوییم که جز پول مسائل دیگری هم داریم. چون این افراد وقتی پول می‌خواهند کارفرماها را به رسمیت می‌شناسند.
سرمربی پیکان افزود: البته صحبت‌های من مختص آقای کی‌روش نیست. اگر شما اروپایی‌ها را هم دیده باشید می‌فهمید این نگاه نسبت به ما است و آن‌ها فکر می‌کنند که ما پول داریم و چیز دیگری نداریم. این نگاه حتی در طول تاریخ هم وجود داشته و نمی‌توانیم به خاطر آن دعوا کنیم. راه‌هایی برای ترمیم آن وجود دارد.
جلالی درباره کیفیت بازیکنان داخلی گفت: من فکر می‌کنم جواب این مسئله را دارم. من را وارد این دعواهای پوچ نکنید.
او در ادامه درباره عملکرد پیکان در سال ۹۶ بیان کرد: کاری که در پیکان انجام می‌شود کار اصولی و صحیحی است. من پارسال وقتی کارم را در پیکان شروع کردم، تیمی بود که تازه به لیگ برتر آمده بود. پیکان جایی است که اگر با برنامه و صداقت کار کنید حتما کارتان جواب می‌دهد. ما در طول این دو سال برنامه‌ریزی اصولی داشتیم. یک برنامه نمی‌تواند به یک‌باره شما را متحول کنید. حتی زمانی که ما به نظر شما سقوط وحشتناک داشتیم، به نظر من اینطور نبوده و حتی آن زمان هم پیکان خوب بوده است. آن زمان تیم از نظر ذهنی تحت فشار بود. من الان هم گفتم که می‌خواهم تیمم در آرامش باشد چون می‌دانم که آن‌ها به این مسئله نیاز دارند. بازیکنان ما همیشه به دنبال پیشرفت کردن است و آن‌ها از هر تمرین توقع جدید دارند. من برای تیم و مجموعه پیکان آینده خوبی را امیدوارم.
سرمربی پیکان درباره بازی مقابل سپاهان تصریح کرد: بازی‌های سپاهان را کامل دیدیم و با شناختی که از این تیم داریم و تمریناتی که در تعطیلات یک ماهه انجام دادیم برای این دیدار آماده‌ایم. بازیکنان ما آنقدر در تمرین متعهد هستند و من به آن‌ها می‌گویم که باید از کاری که انجام می‌دهیم لذت ببریم.
جلالی در پایان درباره غایبان پیکان مقابل سپاهان گفت: محرومان زیادی برای این دیدار داریم. ۶ بازیکن به دلیل محرومیت نداریم. مهران موسوی، ابراهیمی و ثاقبی هم مصدوم هستند.


برانکو ایوانکوویچ:
با تیم ملی به تعامل نمی‌رسیم
به پدر «آزمون» گفتم خسته نباشید!
سرمربی پرسپولیس به پیامک پدر سردار آزمون واکنش نشان داد و با بیان اینکه دستیاران کی‌روش در این سه سال فقط یکبار در تمرین پرسپولیس حاضر شده اند، گفت: فکر نمی کنم با تیم ملی به تعامل برسیم.
به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس در جمع خبرنگاران با اشاره به اشتباهات داوری بازی با سایپا، گفت: داوری مستقیم روی نتیجه تاثیرگذار بود. برای همین بازیکنان ناراحت هستند و حق دارند ناراحت باشند. بازیکنان ما تمام تلاش خود را به کار می بندند ولی یک نفر بیاید عمدا روی سرنوشت آنها تاثیر بگذارد این ناراحت کننده است. ما همیشه به بازی خودمان هم انتقاد داریم و همیشه اشتباهات تاکتیکی خواهد بود ولی سعی می کنیم از طریق تمرین به حداقل برسانیم. ما بازی را در همان دو سه دقیقه باختیم.
وی درباره پیامک تهدید آمیز خلیل آزمون پدر سردار آزمون به وی بعد از بازی با سایپا، تاکید کرد: من فقط به ایشان جواب دادم خسته نباشید. شما از کجا می دانید این پیام آمده است؟
خبرنگاران در واکنش به این سئوال برانکو گفتند که این خبر در سایتها آمده است. برانکو هم گفت: فقط جواب دادم خسته نباشید.
وی درباره افت شدید گادوین منشا و تذکر به این بازیکن گفت: می توانم درک کنم اعتماد به نفسش را از دست داده است. البته انتظارات ما از منشا زیاد بود. موقعی که منشا به پرسپولیس امد آقای گل دوم لیگ برتر بود. او خودش هم الان ناراحت و مایوس است که نتوانسته کاری را که باید ارائه بدهد. ولی این پیش می آید. وظیفه منشا است که به فرم خودش برگردد و وظیفه دارد انتظاراتی که می رود را برآورده کند.
برانکو درباره اینکه کی روش گفته بود بهتر است مربیان تیم ملی و باشگاه ها با هم تعامل داشته باشند و اینکه آیا امیدی به برگزاری جلسه و تعامل هست یا خیر؟ گفت: نه، فکر نمی کنم به این تعامل برسیم و جلسه ای تشکیل شود. الان سه سال است که اینجا هستم. در این مدت فقط یکبار کمک های کی روش به تمرین ما آمدند. فکر نمی کنم کار به تعامل و جلسه برسد!
سرمربی پرسپولیس درباره اینکه آیا واقعا کیفیت بازیکنان داخلی آنقدر ضعیف است که نیاز است بیشتر در خدمت اردوهای تیم ملی باشند؟، گفت: خیر من برعکس فکر می کنم. این در خیلی از بازی ها هم ثابت شده است. نمی دانم چطور به این اطلاعات رسیده اند که بازیکنان داخلی ضعیف هستند!
برانکو در خصوص اینکه استقلال و سایپا از بازیکنان ملی پوش استفاده کردند و نتیجه گرفتند اما پرسپولیس از بازی دادن به ملی پوشان خود خودداری کرد، تاکید کرد: از ملی پوشان استفاده نکردم چون نمی دانستم با چه وضعیت و شرایطی از تیم ملی بر می گردند. آنها بیش از ۱۰ روز در خدمت تیم ملی بودند و نمی دانستم با چه شرایطی بر می گردند. محمد انصاری هنوز بعد از اردوی تیم ملی احساس درد دارد و نخواستم روی این بازیکن ریسک کنم.
وی درباره بازی با نسف قارشی هم یادآور شد: نسف مقابل السد و الوصل با کیفیت ظاهر شده است. واقعا بازی سختی در انتظار ماست؛ دیداری برای مرگ و زندگی. آنها انتظار دارند پیروز شوند و هم امتیاز پرسپولیس و السد شوند. حتی شاید این اتفاق پیش بیافتد که ۱۲ امتیاز برای صعود کافی نباشد. در این چند سال ۹ امتیاز برای صعود کافی بوده است. الان ممکن است ۱۲ امتیاز هم برای صعود کافی نباشد.
برانکو درباره وضعیت بشار رسن و اینکه دیر به تمرین امروز اضافه شد، گفت: بشار رسن و طاهرخانی پاسپورت خود را جا گذاشته بودند و برای همین دیر آمدند.
وی در خصوص اینکه محسن مسلمان پیشنهاد سپاهان را تایید کرده است و آیا پرسپولیس برنامه ای برای تمدید قرارداد بازیکنانش ندارد؟ خاطرنشان کرد: بله، الان باشگاه پرسپولیس در حین پروسه پیشنهاد به بازیکنان است. فعلا سرمان برای بازی ها خیلی شلوغ است. در چند روز آینده تمدید قراردادها حل خواهد شد.


لیست نهایی داوران جام جهانی: عیدی فیفا به فغانی و ٢ کمک ایرانی
فیفا فهرست نهایی داوران جام جهانی روسیه را اعلام کرد و علیرضا فغانی به عنوان داور وسط و رضا سخندان و محمدرضا منصوری به عنوان کمک داور، هر سه از ایران در این فهرست هستند . حضور دو داور از امارات و بحرین جالب توجه است.
اسامی داوران حاضر در جام جهانی ۲۰۱٨ از سوی فیفا به تفکیک کنفدراسیون‌ها به شرح زیر اعلام شد:
یوفا: بریچ (آلمان)، ساکیر (ترکیه)، کویپرس (هلند)، مارچینیاک (لهستان)، ماتئو (اسپانیا)، مازیچ (صربستان)، روچی (ایتالیا)، اسکومینا (اسلوونی) و کلمنت (فرانسه).
اقیانوسیه: کونگرا (نیوزیلند) و هائوتا (تائیتی).
آمریکای جنوبی: یولیو (شیلی)، کاسرس (پاراگوئه)، کانها (اروگوئه)، پته (آرژانتین)، ریسی (برزیل) و رولدان (کلمبیا).
آسیا: علیرضا فغانی (ایران)، فهد المردادس (عربستان)، ایرماتوف (ازبکستان)، محمد عبدالله (امارات)، ساتو (ژاپن) و نواف شکرالله (بحرین).
آفریقا: چاریف (الجزایر)، دیدهیو (سنگال)، گاساما (گامبیا)، گریشا (مصر)، سیکازو (زامبیا) و تسما (اتیوپی).
آمریکای شمالی و کارائیب: آکویلار (السالوادور)، گئیگر و ماروفو (آمریکا)، مونترو (کاستاریکا)، پئاتیه (پاناما) و پالازوئلوس (مکزیک).
از کشور روسیه به عنوان میزبان جام جهانی سرگئی کاراسف به عنوان داور وسط انتخاب شد.


پرسپولیس ۱ -سایپا ۲
جشن قهرمانی پرسپولیس باز هم به تعویق افتاد!
پرسپولیس در شرایطی که برای جشن قهرمانی احتیاج به یک امتیاز داشت متحمل شکست دیگری شد و با شکست برابر سایپا باز هم فرصت مسجل کردن قهرمانی را از دست داد.
به گزارش وب سایت نود، پرسپولیس در این دیدار در غیاب ملی پوشان ایرانی و عراقی خود و ۲ بازیکن مصدوم پای به میدان گذاشت و در همان آغاز بازی ضعف خط دفاعی این تیم آشکار بود.
شروع طوفانی سایپا باعث شد تا این تیم در کمتر از ۳۰ دقیقه از حریف ۲ گل پیش بیفتد و حتی در ادامه نیمه اول می‌توانست به تعداد گل‌های خود اضافه کند.
با شروع نیمه دوم پرسپولیس به صورت همه جانبه به سمت دروازه سایپا حمله کرد ولی حملات این تیم فایده‌ای نداشت تا دقیقه ۷۵ که توسط علی علیپور از روی نقطه پنالتی توانست به گل برسد. به حداقل رسیدن اختلاف موجب شد شدت حملات پرسپولیس بیشتر شود و حتی دیرک دروازه سایپا لرزید ولی پرسپولیس باز هم به گل نرسید تا برانکوایوانکوویچ برای اولین بار مغلوب علی دایی شود.
پرسپولیس پس از منتفی شدن قهرمانی در سال ۹۶ به دنبال جشن قهرمانی نوروزی بود و حال برای تحقق این هدف باید منتظر توقف ذوب آهن برابر تراکتورسازی شود.
ترکیب پرسپولیس:
بوژیدار رادو شوویچ، شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، صادق محرمی، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، احمد نورالهی (۸۴-نورالهی)، سیامک نعمتی، گادوین منشا (۶۷- محمد انصاری ) و علی علیپور
ترکیب سایپا:
حامد فلاح زاده، رضا علیاری، محمد دانشگر، آرش رضاوند، مهدی ترابی (۶۵-ایوب کلانتری)، علی قلی زاده (۸۶- رضا جعفری)، مهرداد کفشگری (۶۳-روزبه شاه علی دوست)، رضا اسدی، امید خالدی، آرمان رمضانی و ساموئل سارفو.
اخطار:
سیامک نعمتی (۶)- حسین ماهینی(۹۲) از پرسپولیس
رضا علیاری (۵۸)- ایوب کلانتری (۹۴) از سایپا
دقایق حساس:
دقیقه ۱۱: توپ برگشتی مدافعین پرسپولیس در پشت محوطه جریمه به علی قلی زاده رسید که ضربه خطرناک این بازیکن با فاصله کمی به بیرون رفت
دقیقه ۲۱: (گل اول سایپا) روی یک کار تیمی با پاس در عمق ترابی توپ را به علی قلی زاده رساند و این بازیکن با یک پاس در عرض آرمان رمضانی را صاحب توپ کرد و این بازیکن با یک ضربه تمام کننده گل اول سایپا را به ثمر رساند
دقیقه ۲۵:(گل دوم سایپا) علی قلی زاده با حرکت تکنیکی از جناح چپ دفاع پرسپولیس را بر هم زد و ارسال این بازیکن در دهانه دروازه توسط امید خالدی به گل دوم سایپا تبدیل شد
دقیقه ۲۹: ارسال از راست محسن مسلمان با ضربه تماشایی علی علیپور همراه شد که این ضربه به دیرک دروازه اصابت کرد
دقیقه ۳۱: گادوین منشا و محسن مسلمان همکاری خوبی در محوطه جریمه با یکدیگر داشتند که ضربه مسلمان از بالای دروازه به بیرون رفت
دقیقه ۴۴: بازیکنان سایپا روی یک ضد حمله صاحب فرصت عالی شدند که ضربه بی دقت قلی زاده به بیرون رفت
دقیقه ۴۸: ضربه علیپور توسط فلاح زاده مهار شد
دقیقه ۴۹: شلیک محکم علیپور توسط فلاح زاده راهی کرنر شد
دقیقه ۵۰: ضربه سر شجاع خلیل زاده روی یک ضربه کرنر به بیرون رفت
دقیقه ۵۲: پاس علیپور و ضربه فنی و نمایش منشا از کنار دروازه به بیرون رفت
دقیقه ۵۹: ضربه کاشته مسلمان به بیرون رفت
دقیقه ۷۴: سیامک نعمتی با خطای پنالتی سارفو متوقف شد
دقیقه ۷۵: (گل اول پرسپولیس) ضربه پنالتی علی علیپور برخلاف جهت حرکت دروازه بان به گل تبدیل شد
دقیقه ۸۲: ضربه کاشته دیدنی نورالهی به دیرک دروازه برخورد کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست