یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هفته بیست و ششم لیگ برتر
برد نفس‌گیر و نوبرانه استقلال، پرسپولیس و تک امتیاز قهرمانیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۹ فروردين ۱٣۹۷ -  ۲۹ مارس ۲۰۱٨تیم‌های تهرانی در شرایطی امروز به مصاف هم می‌روند که دو تیم برای کسب سهمیه می‌جنگند و یک تیم به دنبال تک امتیاز قهرمانی خود است.

در هفته بیست‌وششم لیگ برتر و در سال نو امروز سه دیدار در تهران و تبریز آغازگر بازیهای این روز است. استقلال برخلاف میلی باطنی سرمربی آلمانی‌اش که انتظار تعطیلی این هفته بازی‌های لیگ را داشت در ورزشگاه تختی به مصاف نفت تهران رفت و پرسپولیس هم برای تثبیت چهارمین قهرمانی‌اش در لیگ برتر در ورزشگاه آزادی میزبان سایپاست. گسترش فولاد هم در آبادان میزبان صنعت نفت است.

نفت یک – استقلال ۲
برد نفس‌گیر و نوبرانه استقلال در آغاز سال ۹۷
استقلال در دیداری نفس‌گیر توانست با نتیجه ۲ بر یک نفت تهران را شکست دهد.
به گزارش ایسنا، دیدار تیم‌های استقلال و نفت تهران در چارچوب هفته بیست و ششم لیگ برتر از ساعت ۱۵ در ورزشگاه تختی تهران برگزار شد. این دیدار در حالی که در نیمه نخست با یک گل به سود نفت به اتمام رسیده بود در نهایت با پیروزی ۲ بر یک استقلال پایان یافت. در این دیدار محسن بنگر در دقیقه ۳۶ برای نفت و جابر انصاری در دقیقه ۷۵ و امید نورافکن در دقیقه ۸۷ برای استقلال گل‌زنی کردند. با این نتیجه استقلال ۴۴ امتیازی شد و به رده دوم رسید و نفت با ۲۴ امتیاز در رده سیزدهم باقی ماند.
نیمه نخست
دقیقه ۵: خسرو حیدری با حرکت از جناح راست توپ را برای جابر انصاری فرستاد. انصاری در موقعیتی که پشت به دروازه نفت بود، توپ را برای علی قربانی کاشت اما قربانی نتوانست از این موقعیت به خوبی استفاده کند و میلاد فراهانی دروازه‌بان نفت این توپ را مهار کرد.
دقیقه ۱۴: سرور جپارف در میانه میدان پاس در عمق خوبی را برای علی قربانی فرستاد اما مهاجم استقلال باز هم نتوانست از این موقعیت خوب استفاده کند و ضربه‌اش را میلاد فراهانی مهار کرد.
دقیقه ۱۷: داریوش شجاعیان در موقعیت ضد حمله، جابر انصاری را در موقعیت تک به تک قرار داد اما انصاری ضربه کم‌جانی را راهی دروازه نفت کرد تا فراهانی کار سختی برای مهار این توپ نداشته باشد.
دقیقه ۳۴: امین منوچهری مهاجم تیم نفت از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که رحمتی به راحتی این توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۳۶(گل): روی کرنر ارسالی توسط هاشم بیک‌زاده، توپ روی اشتباه آرمین سهرابیان به علیرضا عزتی رسید. ضربه کاپیتان نفت به دیرک دروازه برخورد کرد اما توپ سرگردان بازگشتی را محسن بنگر وارد دروازه استقلال کرد تا تیم نفت با یک گل پیش بیفتد.
دقیقه ۴۰: توپ ارسالی بازیکنان استقلال از جناح راست به امید نورافکن رسید که ضربه نورافکن توسط بنگر از روی خط دروازه دفع شد.
نیمه دوم
دقیقه ۶۰: سرور جپارف از جناح راست توپ را روی دوازه نفت ارسال کرد که این توپ به جابر انصاری رسید اما ضربه سر او از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۲: میلاد فراهانی در خروج برای دفع توپ ارسالی بازیکنان استقلال اشتباه کرد اما روزبه چشمی نتوانست ضربه سرش را به خوبی بزند و توپ از کنار دروازه نفت به بیرون رفت.
دقیقه ۷۶(گل): وریا غفوری از جناح راست حرکت انفرادی را آغاز کرد و توانست با عبور از محسن بنگر با یک پاس خوب جابر انصاری را در موقعیت خوب گل‌زنی قرار دهد که این‌بار مهاجم استقلال قدر این توپ را دانست و به گل تبدیل کرد.
دقیقه ۷۸: علی قربانی برای سومین بار در موقعیت تک به تک با فراهانی قرار گرفت اما باز هم نتوانست از این موقعیت استفاده کند و دروازه‌بان نفت این توپ را مهار کرد.
دقیقه ۸۲: امید نورافکن از جناح چپ پاس زمینی را فرستاد که این توپ با عبور از علی قربانی به امید ابراهیمی رسید اما ابراهیمی در شرایطی که تعادل نداشت نتوانست دروازه نفت را باز کند و توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۷(گل): ارسال بلند خسرو حیدری از جناح راست از بالای سر میلاد فراهانی عبور کرد و به امید نورافکن رسید و این بازیکن استقلال دروازه خالی نفت را باز کرد تا استقلال در آخرین دقایق این دیدار گل پیروزی را به ثمر برساند.

گسترش فولاد - صنعت نفت آبادان
فیروز کریمی و فراز کمالوند در شرایطی تیم‌‌های‌شان را به مصاف هم می‌فرستند که هر دو مقابل تیم پیشین خود قرار می‌گیرند. با توجه به این قضیه هر دو مربی شناخت خوبی از اکثر نفرات تیم مقابل دارند. گسترش در بازی رفت موفق شد نفتی‌ها را در آبادان غافلگیر کرده و ٣ امتیاز شیرین از آن مسابقه بگیرد و حالا زمانش رسیده تا شاگردان کمالوند انتقام آن شکست را بگیرند، اگرچه ٣ امتیاز این بازی تاثیر چندانی در آینده دو تیم در جدول مسابقات ندارد و هر دو مربی فقط می‌توانند به کسب جایگاه بهتر در میانه‌های جدول لیگ فکر کنند.
تقابل استاد و شاگرد از دیگر جذابیت‌های این مسابقه است.

پرسپولیس - سایپا
صدرنشین لیگ برای تکرار قهرمانی‌اش فقط به تک امتیاز نیاز دارد. این در شرایطی است که برانکو نیز مانند شفر مجبور است بیشتر تمرکزش را روی بازی حساسی که روز دوشنبه در ازبکستان مقابل نسف‌قارشی دارد، قرار دهد. مرد کروات تصمیم گرفته به ٣ ملی‌پوش تیمش در بازی امروز استراحت کامل دهد چرا که آنها در بهترین حالت فقط می‌توانستند در یک جلسه تمرین قبل از بازی تیم‌شان شرکت کنند. پرسپولیس در بازی رفت برد بی‌دردسری را مقابل سایپا در ورزشگاه تختی داشت اما حالا شرایط با آن زمان فرق زیادی کرده است. قهرمان لیگ تقریبا مشخص شده و سایپا همه کسب سهمیه آسیا را هدف اصلی خود قرار داده است.
شاگردان علی دایی نسبت به دیدار رفت به مراتب تیم منسجم‌تر و با کیفیت‌تری هستند و قطعا حریف راحتی برای پرسپولیس نخواهند بود. خود دایی نیز انگیزه شخصی زیادی دارد تا سومین مربی بعد از مجید جلالی و وینفرد شفر باشد که موفق به شکست تیم برانکو می‌شود. تقابل دو تیم همیشه جذاب و پر گل از آب درآمده و انتظار می‌رود این بار هم شاهد یک بازی تهاجمی و تماشاگر پسند از سوی آنها باشیم.

برنامه بازی‌های هفته بیست‌وششم لیگ به ترتیب زیر است:
پنجشنبه - ۹ فروردین ۹۷
نفت تهران - استقلال تهران، ساعت ۱۵، ورزشگاه تختی تهران
داور: سیدمهدی سیدعلی، کمک‌ها: حسن ظهیری و حمیدرضا کنعانی، داور چهارم: حسین زمانی
ناظر داوری: مسعود عنایت

گسترش فولاد تبریز - صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۵، ورزشگاه بنیان دیزل تبریز
داور: محمدحسین زاهدی‌فرد، کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و محمدعلی پورمتقی، داور چهارم: کمیل غلامی
ناظر داوری: مسعود مرادی

پرسپولیس - سایپای تهران، ساعت ۱٨:۴۵، ورزشگاه آزادی تهران
داور: اشکان خورشیدی، کمک‌ها: علیرضا ایلدروم و رحیم حاجیلو، داور چهارم: علی صفایی
ناظر داوری: حسین عسکری

جمعه - ۱۰ فروردین ۹۷
سپیدرود رشت - پارس جنوبی جم، ساعت ۱۷، ورزشگاه سردار جنگل رشت
داور: پیام حیدری، کمک‌ها: بابک داوری و علی‌اکبر عظیم‌پور، داور چهارم: علی احمدی
ناظر داوری: فریدون اصفهانیان

سیاه‌جامگان مشهد - استقلال خوزستان، ساعت ۱۷، ورزشگاه ثامن مشهد
داور: موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: ایوب غلام‌زاده و حمید سبحانی، داور چهارم: علی بای
ناظر داوری: محمدعلی فروغی

ذوب‌آهن اصفهان - تراکتورسازی تبریز، ساعت ۱۷:٣۰، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
داور: بیژن حیدری، کمک‌ها: مهدی الوندی و امیرمحمد داودزاده، داور چهارم: جواد رحیم‌زاده
ناظر داوری: حیدر شکور

شنبه - ۱۱ فروردین ۹۷
پیکان تهران - سپاهان اصفهان، ساعت ۱۷:٣۰، ورزشگاه شهدای شهر قدس
داور:‌ سعید رحیمی‌مقدم، کمک‌ها: رحیم شاهین و رضا قیم، داور چهارم: سعاد وفاپیشه
ناظر داوری: محمدجواد تقی‌پور

فولاد خوزستان - پدیده خراسان، ساعت ۱۹،‌ ورزشگاه غدیر اهواز
داور: محمدرضا اکبریان، کمک‌ها: علی دودانگه و فرهاد مروجی، داور چهارم: حسین زیاری
ناظر داوری: ابراهیم میرزابیگی


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست