یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

چهارمین روز اعتراضات مردمی در خوزستان


• امروز ۱۰ فروردین ۱۳۹۷ اعتراضات مردمی به اهانتهای صدا وسیما و ظلم و ستم علیه مردم این خطه توسط نظام حاکم برای روز چهارم ادامه یافت. با یورش نیروهای انتظامی عده ای از معترضین بازداشت شدند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۹ فروردين ۱٣۹۷ -  ۲۹ مارس ۲۰۱٨
امروز 10 فروردین 1397 اعتراضات مردمی به اهانتهای صدا وسیما و ظلم و ستم علیه مردم این خطه توسط نظام حاکم برای روز چهارم ادامه یافت.
بنابر گزارش های منابع محلی، این اعتراضات در مناطق و شهرهای مختلف خوزستان، بطور مسالمت آمیز برپا شد. حکومت بجای جوابگویی به خواسته های مردم، نیروهای امنیتی خود را به مقابله با مردم فرستاد، امنیتی ها با هجوم به تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان عرب و با استفاده از گاز اشک آور و اسلحه گرم به مقابله با معترضین اقدام کردند. بنابر این گزارش ها، شماری از مردم معترض مجروح شدند.

در تظاهرات امروز خبرها حاکی از ضرب و شتم معترضین از جمله کودکان و زنان در کوت عبدالله می باشد. ده ها تن بازداشت شده اند.

دیروز نیز در مرکز شهر اهواز تظاهرات مسالمت آمیزی برگزار شد که بعد از دخالت نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد.


این اعتراضات از روز دوشنبه در شهر معشور (ماهشهر) آغاز شد و سپس به اهواز و مناطق دیگر گسترش پیدا کرد. تعداد بازداشت شدگان تا کنون به 40 نَفَر رسیده است. هویت بعضی از بازداشت شدگان بشرح زیر است:

خالد مهاوی از کوی اخر اسفالت، محمود بیت سیاح از کوی اخر اسفالت، سعد نواصری از کوت عبدالله، محمدجلیل کنون از کوت عبدالله و اسد نواصری از کوت عبدالله که در اثر هجوم نیروهای انتظامی امروز مجروح شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست