یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

یک زندانی در اهواز زیر شکنجه کشته شد


• شکنجه شدید دو زندانی اهوازی منجر بقتل علی سواری و شکستن دو پای زندانی دیگر به نام کاظم سواری در زندان مرکزی اهواز شد. این حادثه در روز دوشنبه ی گذشته اتفاق افتاده است + ویدئو ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ٨ فروردين ۱٣۹۷ -  ۲٨ مارس ۲۰۱٨


شکنجه شدید دو زندانی اهوازی منجر بقتل رساندن یکی از آنها و شکستن دو پای زندانی دیگر در زندان مرکزی اهواز شد.

بنابه گزارش فعالین محلی، روز دوشنبه ۶ فروردین ماه ۱٣۹۷ دو زندانی بنام علی سواری و کاظم سواری در زندان شیبان (مجتمع حرفه‌ آموزی اهواز) توسط ماموران زندان شیبان بشدت شکنجه شدند و در اثر شکنجه شدید، علی سواری جان خود را از دست داد و دو پای کاظم سواری شکسته شدند.

در کلیپ منتشر شده از جسد علی سواری، بستگان او می گویند: علی بشدت شکنجه شده است و آثار شکنجه بر روی بدن او به وضوح دیده می شود و دو حفره در اثر شکنجه شدید در سر او قابل مشاهده است و همچنین جای آثار پارگی، کبودی، سوختگی ناشی از شوک برقی و آثار کابل در بدن او دیده می شود، کاظم سواری نیز تا کنون در زندان بسر می برد.

علی سواری ۵۰ ساله و از اهالی کوی سپیدار اهواز و همراه او زندانی دیگر بنام کاظم سواری از اهالی عین ۲، چهار سال پیش زندانی شده اند و حکم ابد برای آنها صادر شده و هر در حال سپری کردن دوران حبس خود بوده اند. در این گزارش به دلیل زندانی شدن این دو تن اشاره ای نشده است.

یکی از بستگان این دو زندانی می گوید: بعد از شنیدن خبر فوت علی سواری، بستگان این دو زندانی در مقابل درب زندان شیبان تجمع کردند و در حدود ٣۰ از آنان را بازداشت کردند. معترضین خواستار برخورد با قاتل علی سواری بودند.

طبق اصل ٣٨ قانون اساسی ایران هرگونه شکنجه برای گرفتن اقرار و یا کسب اطلاع ممنوع است.


* این ویدئو حاوی صحنه های بسیار دلخراش و ناراحت کننده است.
اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست