یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

در بازی های تدارکاتی صورت گرفت
بوفون و بخت های قهرمانی، آلمان و اسپانیا هم سطح، شکست فرانسهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۴ فروردين ۱٣۹۷ -  ۲۴ مارس ۲۰۱٨تیم ملی فوتبال ایران که در رقابت‌های جام جهانی حریفان قدرتمندی را پیش رو دارد در نخستین دیدار تدارکاتی سال جدید برابر تیم ملی تونس تن به شکست داد.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای حضور در جام جهانی آماده می کند از ساعت ۲۲:۴۵ دقیقه روز جمعه در تونس به مصاف تیم ملی این کشور رفت که این بازی با شکست یک بر صفر شاگردان کی روش به پایان رسید. میلاد محمدی (۶۱ - گل به خودی) برای تونس گل زد.
تیم ملی ایران در این دیدار را با ترکیب علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، محمدرضا خانزاده (۵۶- پژمان منتظری)، روزبه چشمی، میلاد محمدی، علی کریمی (۵۶- امید ابراهیمی)، احسان حاج‌صفی، مسعود شجاعی (۴۶- سامان قدوس)، کریم انصاری‌فرد (۷۵- مهدی ترابی)، وحید امیری (۷۶- علیرضا جهانبخش) و رضا قوچان‌نژاد (۵۶- کاوه رضایی). به میدان رفت.
شروع این بازی با میدانداری تیم تونس همراه بود در ۱۵ دقیقه ابتدایی این تیم اجازه خودنمایی به ایران را نداد اما در دقیقه ۱۶ حرکت خوب کریم انصاریفرد درون محوطه جریمه میزبان با خطای مشخص مدافع تونس همراه بود اما داور مصری این صحنه را پنالتی تشخیص نداد.
بعد از این موقعیت تیم ایران صاحب توپ و میدان شد و توانست چند حمله را روی دروازه حریف پی ریزی کند اما بازیکنان آنقدر هماهنگ نبودند که بتوانند موقعیت های خطرناکی را روی دروازه حریف ایجاد کنند.
نیمه دوم را هم باید به حساب تیم تونس گذاشت. این تیم که در طول این دیدار برتر از ایران بود بارها صاحب موقعیت گلزنی شد اما علیرضا بیرانوند در یکی از نمایش های خوبش توانست مقابل حملات این تیم بایستد.
در دقیقه ۶۱ این دیدار تونسی ها در یکی از حملات پرتعداد خود درون محوطه جریمه توپی را به سمت دروازه ایران شلیک کردند که بیرانوند توپ را دفع کرد اما در برگشت توپ با برخورد با پای میلاد محمدی وارد دروازه شد.
در دقایق پایانی تیم ملی ایران می توانست توسط مهدی ترابی گل تساوی را به ثمر برساند اما این بازیکن توپ را به دروازه بان حریف کوبید. در ادامه تلاش بازیکنان تیم ملی ثمری نداشت تا نخستین شکست تیم ملی در سال جدید رقم بخورد.
در این دیدار ملی پوشان کشورمان نشان دادند برای رسیدن به هماهنگی لازم به دیدارها و تمرینات بیشتری نیاز دارند و کی روش باید در مدت کوتاه کمتر از سه ماه مانده تا نخستین دیدار تیم ملی در جام جهانی نقاط ضعف این تیم را برطرف کند.
تیم ملی فوتبال ایران در بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی که خرداد و تیر سالجاری به میزبانی روسیه برگزار می شود با تیم های مراکش، پرتغال و اسپانیا همگروه است.


بوفون: آرژانتین، آلمان، برزیل و اسپانیا بخت های قهرمانی هستند

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایتالیا، تیم ملی آرژانتین را مانند آلمان، برزیل و اسپانیا از بخت های نخست قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می داند.
به گزارش ایسنا و به نقل از آس، تیم ملی ایتالیا در یک دیدار دوستانه از آرژانتین شکست خورد. جانلوییجی بوفون دو بار دروازه اش توسط بازیکنان آلبی سلسته باز شد. او پس از بازی گفت: باید به آرژانتین تبریک بگوییم چون آن ها بازی خیلی خوبی به نمایش گذاشتند. بازی می توانست با تساوی بدون گل یا یک بر یک یا دو بر دو به پایان برسد اما آن ها گلزنی کردند.
دروازه بان تیم ملی ایتالیا در ادامه افزود: آرژانتین قدرت زیادی دارد و از بازیکنان بزرگی در خط حمله بهره می برد. آن ها بازیکنان قوی در خط دفاع دارند. این تیم به همراه برزیل، آلمان و اسپانیا یکی از بخت های نخست قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ است.
بوفون به وضعیت تیم ملی کشورش اشاره کرد و گفت: ایتالیا پس از صعود نکردن به جام جهانی در حال بازسازی است. این دیدار یک اتفاق تاریخی خاص بود. می توانست نیمه نهایی یا فینال جام جهانی باشد.
گونسالو ایگواین در این دیدار نمایش خوبی داشت. دروازه بان ایتالیایی درباره هم تیمی اش در یوونتوس اظهار کرد: به خاطر ایگواین خوشحالم. او یک قهرمان است و شایسته بازگشت به تیم ملی آرژانتین بود.
او در پایان به پائولو دیبالا اشاره کرد و گفت: از داشتن او در یوونتوس خیلی خشنود هستیم. او یک بازیکن فوق العاده است و در جام جهانی حضور خواهد داشت و شکی در آن نیست.


لوو: اسپانیا هم سطح آلمان است

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان معتقد است اسپانیا هم سطحشان است.
به گزارش ایسنا و به نقل از آس، تیم ملی فوتبال آلمان در دیداری دوستانه برابر اسپانیا یک بر یک متوقف شد. یواخیم لوو پس از بازی گفت: هر دو تیم بازی خیلی خوبی به نمایش گذاشتند. اسپانیا هم سطح ما است. دو تیم با توجه به سبک بازی شان فوتبال تهاجمی را به نمایش گذاشتند و حریفشان را تحت فشار قرار دادند. گاهی اسپانیا ما را به دردسر انداخت و ما نیز مجبور شدیم ریسک کنیم. با این حال به نتایج مثبتی رسیدیم. از چنین بازی سطح بالایی خشنودم.
سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان، اسپانیا را یکی از شانس های قهرمانی جام جهانی روسیه دانست و اظهار کرد: کسی که تصور می کند قهرمانی در جام جهانی آسان است سخت در اشتباه است. اسپانیا یکی از تیم های سطح بالای اروپا است و بازیکنانشان مدت هاست در کنار هم بازی می کنند. آن ها می دانند چگونه خوب بازی کنند و نقش مهمی در جام جهانی پیش رو خواهند داشت.
لوو در پایان گفت: دیدار برابر اسپانیا نتایج مثبتی داشت چون این تیم را از سال ها پیش می شناسیم. کنترل حمله های این تیم سخت است. آن ها در نهایت مانند بازی دیشب یک گل زیبا به ثمر می‌رسانند. نمی توان برابر اسپانیا به خوبی دفاع کرد. در نیمه اول در حمله ها خوب عمل نکردیم و ریسک هایمان باعث شد حریف به ما ضربه بزند.


لوپتگی: دیدار برابر آلمان یک بازی دوستانه نبود

سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا دیدار برابر آلمان را مانند یک بازی دوستانه نمی دانست.
به گزارش ایسنا و به نقل از آس، اسپانیا بامداد شنبه در دیداری دوستانه برابر آلمان به تساوی یک بر یک دست یافت. یولن لوپتگی سرمربی اسپانیا پس از بازی گفت: بازی خوبی به نمایش گذاشتیم. برابر بهترین تیم جهان که انگیزه بالایی دارد بازی کردیم. فرصت پیروزی داشتیم و حریف نیز می توانست ما را شکست دهد. مالکیت ۹۰ دقیقه داشتن در زمین آلمان کار بسیار سختی است با این حال تیم ما هویت دارد و همیشه سعی می کنیم در هر ورزشگاهی پیروز شویم. تیم در مسیر خوبی قرار دارد و پس از این که چهار ماه همدیگر را ندیده بودیم توانستیم به جمع‌بندی خوبی برسیم.
سرمربی تیم ملی اسپانیا در ادامه اظهار کرد: آلمان از لحاظ فیزیکی قدرتمندتر از ما بود و بازیکنانشان سریع بودند. آن ها در انتقال راحت تر عمل می کردند. ما نیز در انتقال ها صاحب موقعیت می شدیم. می توانستیم گل دوم را به ثمر برسانیم. بازی باز بود و هر یک از دو تیم با سبک خاص خود بازی می کردند که باعث شد نمایش جذابی شود.
سرمربی اسپانیایی افزود: تجربه فوق العاده ای بود. برابر تیم قدرتمندی به میدان رفتیم. تیم ما می داند چگونه رقابت کند و با اعتماد به نفس بازی می کند. همیشه می توان بهتر شد. در جام جهانی شرایط متفاوت خواهد بود ولی هیچ یک از دو تیم این دیدار را دوستانه ندانستند.
اسپانیا سه شنبه در دومین بازی دوستانه اش به مصاف آرژانتین می رود. لوپتگی در این رابطه اظهار کرد: آلبی سلسته نایب قهرمان کنونی جهان است و از ستارگان زیادی بهره می برد. اکنون باید دیدار برابر آلمان را آنالیز کنیم تا متوجه شویم در کدام زمینه ها باید پیشرفت داشته باشیم. بازی سه شنبه مانند دیدار برابر آلمان سخت خواهد بود.


فعالیت شبکه دلالی دررسانه ها برای پشتیبانی ازبرخی بازیکنان تا جام جهانی

حدود دو ماه مانده به آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، فعالیت های واضح برخی بازیکنان و ایجنت های آنها در رسانه های ورزشی برای حمایت از برخی ملی پوشان دعوت شده برای راهیابی به لیست نهایی به اوج خود رسیده است.
به گزارش تابناک ورزشی، فهرست کارلوس کی روش هر بار مملو از سورپرایزها و چهره های تازه ای است که حتی سرمربیان باشگاهی نیز حسابی روی بازی کردن آنها در ترکیب تیم ملی باز نکرده اند. اما اعتقاد برخی از خبرنگاران و اهالی رسانه به این دسته از بازیکنان به حدی می رسد که برای دفاع از عملکرد آنها دست به قلم و کیبورد می شوند و از بازی آنها ستایش می کنند.
غیر از بحث سلیقه و اعتقاد، این تعریف و تمجیدها گاهی از حالت طبیعی خارج می شود و مرزهای غلو و حتی تبلیغ برای بازیکنان را پشت سر می گذارد که نمونه بارز آن را همین امروز در مورد یک بازیکن ضعیف در بازی مقابل تونس شاهد هستیم. در حالی که نمایش بسیار ضعیف یکی از بازیکنان تازه وارد به ترکیب تیم ملی برای اغلب کارشناسان مشهود بوده، یکی از سایت های خبری پربیننده به طرز عجیبی دست به تحسین بازی این مهره ملی پوش زده است و همه اشتباهات و بازی متزلزل او را نادیده گرفته تا نشان دهد مناسبات خاصی با این بازیکن دارد و در این راه حاضر است از اعتبار سایت هزینه کند.
در فرصت باقیمانده تا جام جهانی از این دست جهت گیری های رسانه ای که آغشته و آلوده به تحرکات دلالی است، کم نخواهیم دید و در واقع قرار و مدارهای پشت پرده برای رساندن برخی بازیکنان بی کیفیت به ترکیب اوج می گیرد. در این میان اگر کی روش گوش و چشمش مثل برخی همکاران ایرانی اش به نوشته های اینگونه رسانه ها می بود، باید شاهد فاجعه ای در روسیه می بودیم. وظیفه منتقدان منصف و کارشناسان واقعی این است که از حق مهره های شایسته دفاع کنند و اجازه ندهند با جوسازی رسانه ای، بازی ضعیف یک بازیکن بالعکس جلوه داده شود و بازیکنی بدون اینکه سزاوار باشد، سوار هواپیمای جام جهانی شود.
اصرار روی درخشش بازیکنی که بارها در لحظه حمله تیم تونس با جاگیری اشتباه و دستپاچگی اش فضای آزاد به مهاجمان حریف داد و هنگام شروع بازیسازی از دفاع نیز بارها توپ را لو داده و به هافبک های تونس تقدیم کرد، نشان دهنده پیشروی شبکه دلالان فوتبال تل عمق تحریریه های ورزشی است.


نتایج بازی های دوستانه؛ پیروزی انگلیس و پرتغال در شب شکست فرانسه
تیم انگلیس در دیداری دوستانه از سد هلند گذشت و فرانسه هم مغلوب کلمبیا شد.
به گزارش وبسایت نود، تعدادی از تیم های ملی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه جمعه شب برای آماده سازی خود دیدارهای دوستانه ای برگزار کردند.
در مهمترین بازی ها تیم های آلمان و اسپانیا به تساوی ۱-۱ رضایت دادند و آرژانتین با دو گل مقابل ایتالیا پیروز شد. در دیگر بازی ها تیم انگلیس با تک گل لینگارد در دقیقه ۵۹ از سد هلند گذشت و پرتغال هم با دو گل رونالدو در لحظات پایانی موفق شد با نتیجه ۲-۱ مقابل مصر پیروز شود. صلاح تک گل مصر را بثمر رساند. تیم فرانسه هم بازی ۲-۰ برده را با شکست ۲-۳ مقابل کلمبیا عوض کرد. ژیرو و لمار برای فرانسه در این بازی گلزنی کردند.
دیدار تیم های اوکراین و عربستان با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید و اسلوونی با ۳ گل مغلوب اتریش شد. تیم مراکش هم با نتیجه ۱-۲ مقابل صربستان به پیروزی رسید. تیم لهستان با یک گل مغلوب نیجریه شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست