یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیام نوروزی باشگاه بایرن مونیخ
سوریه رو به عراق، مردود شدن داوری، پول ندهید از ایران نمی‌رویم!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱ فروردين ۱٣۹۷ -  ۲۱ مارس ۲۰۱٨حساب کاربری رسمی بایرن مونیخ در توییتر،نوروز و آغاز سال نو را به فارسی‌زبانان و ایرانی‌ها تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری ها، در این پیام که منقش به آرم باشگاه بایرن و یوپ هاینکس، سرمربی موفق این تیم است به زبانی ساده نوروز تبریک گفته شده. بایرن اولین باشگاه بزرگ اروپایی است که رسماً نوروز را تبریک گفت.

بعد از لغو ممنوعیت میزبانی عراق
سوری‌ها ورزشگاه‌های عراق را به عنوان میزبان معرفی کردند

فدراسیون فوتبال سوریه اعلام کرد که با توجه به لغو ممنوعیت میزبانی ورزشگاه‌های عراق این کشور را به عنوان میزبان خود انتخاب می‌کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از فوتبال عراق، فدراسیون بین‌المللی فوتبال سرانجام پس از کش و قوس‌های زیاد با لغو میزبانی از ورزشگاه‌های عراق موافقت کرد تا جایی که سه شهر کربلا، بصره و اربیل می‌توانند میزبانی رقابت‌های بین‌المللی را برعهده گیرند.
با توجه به این تصمیم فیفا کشورهای عربی قصد دارند که برای حمایت از فوتبال عراق دیدارهای خود را در این کشور برگزار کنند.
موفق الجمعه، رییس دفتر اجرایی فدراسیون فوتبال سوریه اعلام کرد که از این به بعد دیدارهای بین‌المللی تیم‌های سوری در خاک عراق برگزار خواهد شد و رسما این کشور را به عنوان میزبان خود معرفی کرد.

تیمی که سرانجام ایران را ترک کرد
تهدید بازیکنان سیرالئون: پول ندهید از ایران نمی‌رویم!

بازیکنانی که تحت عنوان تیم‌ ‌ملی سیرالئون وارد ایران شده بودند و بازی دوستانه‌ای را با تیم ملی برگزار کردند، تهدید کرده‌ بودند که اگر پول ندهید از ایران نمی‌رویم!
به‌ گزارش ‌ایسنا، ماجرای دیدار دوستانه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران و تیمی تحت عنوان "تیم‌ ‌ملی سیرالئون" که ورود آنها با حواشی زیادی همراه بود اکنون جالب‌تر شده، به گونه‌ای که خروج آنها نیز به ماجرای تازه‌ای برای فدراسیون فوتبال ایران تبدیل شده بود.
در حالی که پیش از این انتقادات زیادی به این تیم وارد شده بود و حتی رییس بر کنار شده فدراسیون فوتبال سیرالئون اعلام کرد که تیم اعزامی به ایران، تیم‌ ‌ملی این کشور نیست، اکنون خبر می‌رسد که بازیکنان سیرالئونی حاضر به ترک تهران نبوده‌اند و تهدید می‌کردند که در صورتی که پول مورد نظرشان به آنها پرداخت نشود از ایران نخواهند رفت!
پیش از این اعلام شد که فدراسیون فوتبال ۵۰۰ میلیون تومان برای حضور این تیم در ایران پول پرداخته است.
ظاهرا بر اساس توافق انجام شده در روزهای پس از ورود این تیم به ایران، قرار بوده مبلغ ۱۵ هزار دلار بابت این دیدار به حساب فدراسیون فوتبال سیرالئون واریز شود، اما بازیکنانی که در ایران حضور داشته‌اند چنین تصمیمی را نمی پذیرند و اصرار داشتند که به آنها پول نقد پرداخت شود.
بازیکنان سیرالئون که بلیت و چهار روز هتل و غذای آنها رایگان بوده، اکنون مطالبه دلار نقدی هم داشته‌اند.
بر اساس پیگیری‌های خبرنگار ایسنا، با وجود گذشت ۴ روز از بازی دوستانه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران با سیرالئون، مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با خواهش و بعضا زور به دنبال راهی کردن بازیکنان سیرالئونی به فرودگاه بودند که در نهایت این بازیکنان صبح امروز تهران را ترک کرده‌اند. البته گفته می شود هنوز دو بازیکن این تیم در تهران هستند.

خسروی: داوری ایران در بحث برون مرزی مردود شد
تهران- ایرنا- پیشکسوت داوری فوتبال ایران گفت: داوری ایران روزهای خوبی را پشت سر نمی گذارد و امسال در بحث برون مرزی مردود شد.

علی خسروی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص عملکرد داوری ایران در سال ۹۶، گفت: داوری فوتبال ایران در سال ۹۶ دو نیمه متفاوت داشت. در بخش داخلی کشور شاهد شکسته شدن شخصیت داوری بودیم و در تمام استان ها داوران ما کتک خوردند.
وی ادامه داد: متاسفم هیچ مقام مسئولی در خصوص این شکسته شدن اظهار نظر نکرد و این واقعا برای من داور بسیار سنگین بود که حتی مورد حمایت مسئولان خود هم قرار نمی گیریم.
پیشکسوت داوری فوتبال ایران با اشاره به جوانگرایی انجام شده در داوری، گفت: در خصوص میدان دادن به داوران جوان سهمیه بندی کردیم و به عده ای از آنها آن قدر داوری دادیم تا مصدوم شدند و به عده ای از آنها آن قدر داوری ندادند تا منزوی و افسرده شدند.
وی تصریح کرد: در بحث فنی داوری امسال عملکرد نسبتا خوبی داشتیم و این پیشرفت در میان کمک داوران ما به خوبی دیده شد و آنها اشتباهات گذشته خود را با بالا بردن اعتماد به نفس برطرف کرده بودند.
خسروی اظهار کرد: داوران ما هنوز در اخطار دادن ها، هند گرفتن و بعضی تصمیم های دیگر با هم هماهنگ نیستند و این خطا را در میان کارشناسان خود هم مشاهده می کنیم.
وی با گلایه از انتخاب مدرسان داوری، گفت: متاسفم باز هم شاهد چیدمان های بد داوری و انتخاب مدرسان تکرار بودیم و مانند کوپن قند و شکر و سهمیه شیر دهه ۶۰ کشور مدرسان و ناظران ما را انتخاب می کردند.
خسروی خاطرنشان کرد: ناظران می دانستند که هیچ کس از آنها در خصوص عملکردشان سوال نمی کند و این یکی از بزرگترین ضعف های کمیته داوران ما است. امروز مشخص نیست کدام ناظر داوری فوتبال ایران خوب و کدام بد است.
وی افزود: امسال از عملکرد کمیته داوران ایران زیاد راضی نیستم و به اعتقاد من با تک ماده می توانیم نمره قبولی بدهیم.
وی ادامه داد: در بحث برون مرزی ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا سیلی خوردیم. داوران ما بزرگترین بازی های آسیایی را در داخل کشور سوت زدند، اما هیچ کدام به غیر از فغانی به مسابقات مهم دعوت نمی شوند. متاسفم دکتر حیدری که شهرآورد را سوت زده باید به مالدیو برود و داور چهارم باشد. او لیاقتش داوری اول این بازی است و فقط به خاطر نداشتن نفوذ باید چنین بلایی سر یکی از داوران خوب کشورمان بیاید.
خسروی اظهار کرد: اگر آسیا به فغانی اعتماد دارد چون زورشان به او نمی رسد و او داوری در حد مسابقات جام جهانی است. اگر او سال بعد نخواهد سوت بزند ما هیچ داوری در مسابقات بین المللی و معتبر نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: بازهم تکرار می کنم داوری ایران در بحث برون مرزی مردود شد و دوستان من در کمیته داوران و فدراسیون فوتبال لطفا افتخارات فغانی را به پای خود ننویسند؛ زیرا او با توانایی شخصی و هوش بالای خود به اینجا رسید. فدراسیون همین حالا هم از وضعیت فغانی اطلاعی ندارد و ارگان های دیگر بیشتر از کمیته داوران به کمک فغانی و کمک داوران او آمدند.
خسروی اظهار کرد: تعجب می کنم با وجود این همه پیشکسوتی که رزومه جهانی در سابقه قضاوت خود دارند، فدراسیون آقای تاج تاکید زیادی به استفاده از این تیم مدیریتی در کمیته داوران دارد. تا آخر مسابقات لیگ برتر حرفی در خصوص کمیته داوران نخواهیم زد و این فوتبال فعلا برای آقای کی روش و مسئولان فدراسیون باشد، اما بعد از مسابقات حرف های زیادی برای گفتن داریم.
خسروی اظهار کرد: مشکلات داوری ایران فقط به بخش آقایان ختم نمی شود و مشکلات جامعه داوری ایران در بخش بانوان هم بسیار زیاد است.
وی تاکید کرد: از طریق ایرنا به صورت رسمی می گویم که داوران فوتبال ایران به سمت انتقال به خارج از کشور هستند و به زودی وضعیت ما بسیار بدتر خواهد شد و امیدوارم هر چه سریعتر فکری به حال داوری کنند.
پیشکسوت فوتبال ایران گفت: در پایان هم می خواهم سوال کنم دوستان چند می گیرید به حال این داوری گریه نکنید؟ نوآوری و اصلاحات در داوری فوتبال ایران مرد. هرکسی که حرف زد یا داعش گونه با او برخورد کردند یا در خط قرمز دوستان قرار گرفت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست