یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بعد از ۲۶ روز اعتصاب و تظاهرات
کارگران فولاد اهواز به بخش مهمی از خواست های خود دست یافتند


• کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پس از بیست و شش روز اعتصاب و تجمعات اعتراضی بی وقفه به بخش مهمی از خواستهای خود دست یافتند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۹ اسفند ۱٣۹۶ -  ۲۰ مارس ۲۰۱٨اتحادیه ی آزاد کارگران ایران: کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پس از ۲۶ روز اعتصاب و تجمعات بی وقفه در مقابل استانداری خوزستان و راهپیمائی های متعدد در سطح شهر اهواز موفق به دریافت دو ماه از سه ماه حقوق معوقه و عیدی خود شدند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که از روز دوم اسفند ماه دست به اعتصاب زده بودند با مصائب بیشماری در روند اعتراضات خود مواجه شدند و علیرغم بی توجهی های محض کارفرما و مسئولین استانداری خوزستان به خواستهایشان و همچنین تهدیدات و بازداشتهایی که از سوی نیروهای انتظامی و امنیتی صورت گرفت لحظه ای در مبارزه برای دستیابی به مطالبات بر حق شان از پای ننشستند و متحد و مصمم تا ظهر دیروز به اعتصاب و تجمعات روزانه خود در مقابل استانداری خوزستان ادامه دادند.

بدون تردید اعتصاب ۲۶ روزه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برگ درخشانی از مبارزات سخت و طاقت فرسای طبقه کارگر ایران در مقابله با شریط مشقت باری است که سیستم سرمایه داری حاکم بر کشور به ما کارگران تحمیل کرده است و میتواند راهنمای عمل ما کارگران در سراسر کشور در مبارزه برای دستیابی به خواستهایمان باشد.

هر چند این مبارزه بر سر دریافت حقوق معوقه و شرایط سختی بود که کارفرما به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تحمیل کرده بود اما این موفقیت و تجارب گرانبهای آن میتواند راه گشای پیشروی ما کارگران ایران در مبارزه برای دستیابی به یک زندگی انسانی و پایان دادن به شرایط مصیبت بار موجود باشد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با آرزوی موفقیت برای کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در سال نو و امید به پایان یافتن مصائبی که در سال نود و شش به آنان تحمیل شد، یاد و خاطره آرش محمدی را که قربانی تحمیل بی حقوقی، مطامع کارفرما و نظام ضد انسانی سرمایه داری شد گرامی میدارد و سال نو را صمیمانه به یکایک آنان تبریک میگوید.

مستحکم تر باد اتحاد و همبستگی سراسری کارگران ایران


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست