یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

قبل از پایان سال ۹۶
شریک کی روش و.. مسی و خانوادهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲٨ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱۹ مارس ۲۰۱٨اخبار روز - بخش ورزشی: شنبه گذشته به دور از شفاف سازی و رعایت استانداردهای جاری در برگزاری دیدارهای دوستانه تیمی محلی و بدون تشکیلات فنی و ساختار سازمانی بنام سیرالئون در تهران مقابل تیم ایران قرار گرفت و چنان شد که طرفداران پر و پا قرص کادر فنی و تیم بشدت از آن انتقاد و انجام آن بازی را نکوهش کردند.
ایران دو بازی تدارکاتی اتی با تیمهای تونس و الجزایر نیز بیش رو دارد که بازی با تونس پنچ شنبه همین هفته در تونس برگزار می شود. سایت ها و خبرگزاری های داخلی گزارش افشاگرانه ای را در باره بازی با الجزایر منتشر کرده اند که به همراه مطالب دیگر در زیر از نظرها می گذرد:


کریمی به کی روش: آدم بزدل باشه اما دلال نباشه
علی کریمی باز هم به کی روش تاخت و این بار البته خود کی روش مقصر است که مخالف خود را با لقب تکراری بزدل خطاب کرد.
به گزارش تابناک ورزشی، پس از دیدار ایران و سیرالئون، کارلوس کی روش در نشست خبری پس از بازی از جنگ داخلی اش در ایران گفت: واقعیت مطلب این است که در چند ماه گذشته مشکلات زیادی داشتیم و زجرهای زیادی را تحمل کردیم و دروغ ها افتراها و تهمت های بزدلانه زده شده و تهدیدهایی که روی موبایل ها و ایمیل های ما ارسال شده. چه توقعی دارید.
علی کریمی امروز در واکنش به این صحبت های کی روش نوشت: تو اگه انقدر شجاعی، اسم افراد رو نام ببر!!؟؟ اگه منظورت منم فقط با یه جمله جوابت رو میدم، ادم بزدل باشه ولی دلال نباشه مستر... طبیعتاً نباید از فدراسیون ٥ستاره (که الان ٦ستاره شده) انتظار داشت جلوتو بگیرن، ولی مستر موزامبیکی که توی کشورت پرونده ات مفتوح هست باید بدونی که من، مثل تاج و دارو دستش نیستم که هر حرفی بزنی یا هر کاری دلت بخواد بکنی، یادت نره. تو بهتره به فکر دلالیت باشی مستر!!

گزارش
اسناد تکان دهنده از کارشکنی شریک کی‌روش برای لغو بازی ایران ــ الجزایر

سند منتشرشده نشان می‌دهد شرکت فرانسوی الاصل EVOL که کی‌روش آن را شریک خود معرفی کرده، برای مشکل‌تراشی در برنامه‌های تیم ملی تحرکاتی انجام داده است. چرا این شرکت قصد داشته کار را خراب کند؟ چرا فدراسیون در خصوص نقش فردی به نام بامداد میرزایی پاسخ روشن نمی‌دهد؟
یکی از بخش‌های بحث برانگیز صحبت‌های کی‌روش پس از دیدار با سیرالئون جایی بود که گفت: «باید از شریک‌مان شرکت «ایوُل EVOL» تشکر کنم و مسئول اجرایی تیم ملی، آقای بامداد (میرزایی)!! به این دلیل که در طول مدت زمان بسیار کوتاهی در چند روز گذشته توانست بازی را مهیا کند و این بازی انجام شد...». موضوعی که ابهامات بسیار زیادی را به وجود می‌آورد.
به گزارش تابناک ورزشی، بامداد میرزایی که ایجنت یا همان دلال فوتبال است در تیم ملی حضوری فعال دارد و در رختکن تیم، هتل، اردوها و حتی رسمی‌ترین مراسم‌های تیم ملی از جمله قرعه‌کشی جام جهانی نفر اولی است که کنار کی‌روش دیده می‌شود. بارها در خصوص حضور او در تیم ملی سوال پرسیده شده است و این فرد یک بار خود را به خبرنگار تسنیم، مدیر اجرایی تیم ملی معرفی کرد؛ در حالی که اگر اینگونه است باید حکم رسمی از سوی فدراسیون برای او صادر می‌شد.
در خصوص این فرد و نحوه فعالیت او در کنار تیم ملی و اینکه اصلاً به چه عنوان کنار تیم ملی حضور دارد، صحبت‌های زیادی شده است اما مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت به عنوان دبیرکل فدراسیون هیچ وقت در این باره موضع روشنی نداشته‌اند. تاج در یکی از نشست‌های خبری خود که ۱۵ مهرماه ۹۶ در سالن روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد، پاسخگوی خبرنگاران بود اما شاید ذره‌ای فکر نمی‌کرد در خصوص بامداد میرزایی از او سوال پرسیده شود. با این حال وقتی رئیس فدراسیون فوتبال با این سوال مواجه شد که «نقش بامداد میرزایی که یک ایجنت فوتبال است در تیم ملی چیست که در اردوها با رسانه‌ها برخورد دارد و حتی خودش را به‌عنوان مدیر اجرایی تیم معرفی می‌کند، تصریح کرد: بامداد میرزایی برخی مسائل اردویی را در تیم ملی برنامه‌ریزی می‌کند. به طور مثال او اردوی روسیه را فراهم کرده که برنامه‌ریزی خوبی هم داشته است، اما اینکه مدیر اجرایی یا هر کسی چیزی بگوید نیست، چون این فرد هر مسئولیتی که در تیم ملی داشته باشد خود من اعلام می‌کردم.»
آنطور که در چارت عمومی تیم ملی مشخص است، مهدی خراطی به عنوان مدیر اجرایی در تیم ملی فعالیت می‌کند، اما گویا این ظاهر ماجراست و صحبت‌های رئیس فدراسیون یا درست نیست یا او را در جریان چارت اصلی تیم ملی قرار نداده‌اند؛ چرا که کی‌روش در نشست خبری خود، بامداد میرزایی را مسئول اجرایی تیم ملی خطاب کرد. در واقع یک ایجنت فوتبال آنقدر به ساختار تیم ملی نزدیک شده که کارلوس کی‌روش در نشست رسمی خود او را مسئول اجرایی تیم ملی یا همان مدیر اجرایی معرفی و از او تشکر می‌کند.
آن عده از افرادی که با نقدشدن حضور این ایجنت در کنار کارلوس کی‌روش و تیم ملی مقابله می‌کنند و می‌گویند حضور این فرد تضمین کننده بازی‌های دوستانه تیم ملی است یا بی‌خبر از همه جا هستند یا اینکه... این ظن همیشه وجود داشته که هماهنگی بیشتر دیدارهای دوستانه تیم ملی توسط شرکت «EVOL SPORT» صورت می‌گیرد، اما هیچ‌گاه کسی به صورت رسمی این موضوع را اعلام نمی‌کرد تا اینکه کارلوس کی‌روش این شرکت هماهنگ کننده دیدار ایران و سیرالئون معرفی و حتی این شرکت را با لفظ «شریک‌مان» خطاب کرد. موضوعی که شاید در کمتر جایی اتفاق می‌افتد که سرمربی تیم ملی یک کشور از یک شرکت که کارهای هماهنگی بازی و جابه‌جایی بازیکن را انجام می‌دهد یا به لفظ عامیانه در فوتبال «واسطه‌گری» می‌کند، تشکر کند. با این حال کارلوس کی‌روش این کار عجیب را هم انجام داد، از این جهت که فردی مورد نظر در شرکت مورد نظر دارای منافعی است و حالا طبق گفته کی‌روش، گویا کار به شراکت هم رسیده است.
جالب‌ترین نکته اما شاید اینجایی باشد که برخی تحرکات از سوی شرکت «EVOL SPORT» برای برهم زدن برنامه‌های تیم ملی رقم خورده است. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی که ۱٣ آذرماه میهمان برنامه ۹۰ بود، در این برنامه اعلام کرد تیم ملی ۲ ژوئن ۲۰۱٨ (۱۲ خردادماه ۹۷) در تهران به مصاف الجزایر خواهد رفت و این دیدار بدرقه تیم ملی به جام جهانی خواهد بود. کی‌روش در آن زمان اعلام کرد: «این دیدار را با ارتباط‌های شخصی از طریق برخی دوستانم فراهم کرده‌ایم و ۹۵ درصد قطعی شده است». با این حال جالب است شریک او یا همان شرکت «EVOL SPORT» در تلاش برای به هم زدن این برنامه بود و جالب اینکه تاریخ بازی نیز تغییر کرد!
نکته جالب اینجاست ایجنت‌هایی که هماهنگی دیدار ایران و الجزایر را در تاریخ ۱۲ خردادماه ۹۷ هماهنگ کرده بودند، ٨ دسامبر ۲۰۱۷ (۱۷ آذرماه ۹۶) ایمیلی خطاب به محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال ارسال می‌کنند. رونوشت این ایمیل که از طرف ژروم شامپانیه نامزد پیشین ریاست فیفا نیز برای افراد مختلفی از جمله مهدی تاج، کارلوس کی‌روش و... ارسال می‌شود. در این ایمیل آمده است: (یوسف حجیوب که در زیر به نامش اشاره شده رئیس شرکت McSport است که دیدار ایران و الجزایر را برای تاریخ ۲ ژوئن (۱۲ خرداد ۹۷) هماهنگ کرده بود.)

«بعدازظهر بخیر آقای دبیرکل عزیز
دکتر یوسف حجیوب و من وظیفه داریم به اطلاع شما برسانیم که اطلاعات همگرا به ما نشان می‌دهد کمپانی EVOL با افراد مختلف در الجزایر و در جاهای دیگر تماس گرفته تا برای دیدار دوستانه ایران و الجزایر مشکلاتی ایجاد کند، این در حالی است که دو فدراسیون پیش از این انجام این بازی را در تاریخ ۲ ژوئن (۱۲ خردادماه) در تهران تأیید کرده بودند.

در بین شایعاتی که مطرح شده، ما شنیده‌ایم:
- الجزایر تیم «ب» خود را به ایران خواهد فرستاد.
- به دلیل بازی دیگری که الجزایر با برگزاری آن موافقت کرده، گفته شده که آنها علی‌رغم نامه تأییدیه‌ای که داریم، به تهران نخواهند آمد.
ما می‌دانیم که چنین رفتارهایی در دنیای ما رایج است، اما بر اساس ارزش‌های اخلاقی‌مان بابت این موضوع متأسفیم.
ما می‌خواهیم اطمینان حاصل پیدا کنیم که تمامی چیزها طبق برنامه از پیش تعیین‌شده برای برگزاری بازی‌مان در تهران در جریان است».

سوالی که اینجا مطرح می‌شود اینکه چرا شرکت «EVOL SPORT» قصد داشته کار را خراب کند؟ آیا غیر از این است که ایجنت‌ها و شرکت‌هایی که کار هماهنگی بازی و اردو را انجام می‌دهند، از هماهنگی دیدارهای دوستانه سود مالی نصیب‌شان می‌شود؟ سوال اینجاست که شرکت «EVOL SPORT»که کی‌روش آن را شریک خود خوانده چرا قصد داشته در برنامه بازی دوستانه تیم ملی با الجزایر اخلال ایجاد کند؟ آیا قصد داشته این بازی را لغو و خودش برای هماهنگی آن اقدام کند؟ چرا تاریخ و زمان این دیدار تغییر کرد؟ اینها همه سوالاتی است که فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، محمدرضا ساکت و حالا خود کی‌روش به عنوان شریک شرکت مورد نظر باید به آن پاسخ بدهند.
آنطور که از ایمیل ارسال شده به محمدرضا ساکت پیداست، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی پس از ارسال ایمیل از موضوع با خبر شده‌اند. آیا آنها از تحرکات شرکت EVOL با خبر شده و هیچ برخوردی صورت نداده‌اند؟ چطور می‌شود که این شرکت برای برهم زدن برنامه‌های تیم ملی پیش از جام جهانی اقدام کند، برخوردی با آن صورت نگیرد و حتی دوباره فرصت هماهنگی بازی به این شرکت داده شود و سرمربی تیم ملی هم به صورت رسمی از آن تشکر کند؟ آیا این مسئله ارتباطی به شراکت کارلوس کی‌روش با این شرکت دارد؟ چرا فدراسیون فوتبال که سال‌هاست در خصوص فردی به نام بامداد میرزایی مورد سوال قرار می‌گیرد، پاسخ روشنی در این خصوص نمی‌دهد؟ این اتفاقات پیش از این هم در مورد چند بازی دوستانه ایران مسبوق به سابقه بوده که تحرکاتی برای برهم زدن بازی‌های دوستانه صورت گرفته تا شرکت مورد نظر هماهنگی آن بازی یا بازی جدیدی را انجام بدهد. چرا حراست فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و جوانان، نهادهای نظارتی و... مقابل چنین تحرکاتی که به منافع ملی کشور ضربه می‌زند، نگرفته و نمی‌گیرند؟


مسی: بهترین همواره برنده نمی‌شود
ستاره آرژانتینی بارسلونا تاکید کرد که در فوتبال همواره بهترین پیروز نمی‌شود و برای او خانواده مهم‌تر از هر چیزی است.
به گزارش ایسنا و به نقل از الموندو، تیم ملی فوتبال آرژانتین با فوق ستاره‌ای به نام مسی که در اختیار دارد یکی از شانس‌های اصلی کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه است.
لیونل مسی در گفت‌وگویی که با الموندو داشت سخنان جالبی را بر زبان آورد. او گفت: در همه دنیا به آرژانتین همچون یک قهرمان نگاه می‌کنند و انتظار دارند که این تیم در جام‌جهانی قهرمان شود اما من نگاه دیگری دارم. نمی‌خواهم قبل از آنکه زمان چیزی فرا نرسیده درباره‌اش فکر کنم. آنچه که باعث می‌شود هر چیزی را فراموش کنم بازی کردن با فرزندانم است.
او ادامه داد: خانواده برای من مهم تر از هر چیزی است و در اولویت قرار دارد. طبیعتا من شکست و یا تساوی را دوست ندارم اما نگاهم به مسائل متفاوت است. فوتبال بازی است که همه در آن پیروزی را دوست دارند اما باید این را هم دانست که همیشه در فوتبال بهترین پیروز نمی‌شود.


احضار و تحقیقات از فرد مشکوک
به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، مدت‌هاست فردی در کنار تیم ملی فوتبال ایران حضور دارد که درباره نحوه فعالیت، عملکرد و وظایف او حرف‌وحدیث‌های زیادی به گوش می‌رسد.
پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این فرد به دلیل فعالیت‌های مشکوک مالی و مبهم بودن نقش و سمتش در کنار تیم ملی روز شنبه توسط نهادی نظارتی احضار و تحقیقات مقدماتی از وی انجام شده است. شائبه‌هایی مبنی بر شراکت مالی این فرد با برخی از افراد در کادر تیم ملی و پرداخت‌‌های خلاف ضابطه فدراسیون فوتبال به وی نیز مطرح است که این نهاد نظارتی در حال پیگیری موضوع است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست