یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کشاورزان اصفهانی به نماز جمعه این شهر پشت کردند


• کشاورزان معترض اصفهان در اعتراض به انتقال حق‌آبه‌شان به یزد به نماز جمعه آمده اند، شعار دادند و برگزاری نماز را به تعویق انداختند. آن ها به تریبون نماز جمعه پشت کرده و شعار دادند: «رو به میهن، پشت به دشمن» ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۵ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱۶ مارس ۲۰۱٨کشاورزان معترض اصفهان در اعتراض به انتقال حق‌آبه‌شان به یزد به نماز جمعه آمده اند، شعار دادند و برگزاری نماز را به تعویق انداختند. مجتبی میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان وعده به رحمت الهی و نزول باران از آسمان داد، اما کشاورزان معترض به تریبون نماز جمعه پشت کردند. آن‌ها در همان حال شعار می‌دادند: «رو به میهن، پشت به دشمن». از ۴ اسفند تاکنون این دومین بار است که معترضان از تریبون نماز جمعه برای بیان اعتراضاتشان استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ها، ۳۵۰ هزار نفر در شرق استان اصفهان از طریق کشاورزی گذران می‌کنند. انتقال ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب از حق‌آبه استان اصفهان به یزد، زندگی آن‌ها را به خطر انداخته است. در سال ۹۵ مسئولان استان اصفهان به کشاورزان قول داده بودند که ۲۰۰ میلیون متر مکعب از آب پشت سدها را به کشاورزی در شرق اصفهان اختصاص دهند اما به این وعده عمل نکردند. این امر سبب شده که کشاورزان اصفهان از یک ماه پیش به این سو در اعتراض به انتقال حق‌آبه‌شان به یزد تجمعاتی را برگزار کنند. ۱۸ اسفند عده پرشماری از کشاورزان معترض به سوی تأسیسات انتقال آب به راه افتاده بودند که یگان ضد شورش وارد عمل شد و کار به درگیری کشید.


جمعه ۲۵ اسفند دامنه اعتراض کشاورزان به نماز جمعه کشید. کشاورزان با سر دادن شعارهایی مانع از شروع نماز جمعه شده بودند:
«تکلیف ما روشن شه، نماز جمعه شروع شه»آن‌ها با کف زدن‌ها و سوت‌زدن‌های پیاپی مانع از آن می‌شدند که امام جمعه اصفهان خطبه اول نماز جمعه را آغاز کند. کشاورزان شعارهایی هم بر ضد صدا و سیمای جمهوری اسلامی و دولت روحانی سر دادند. «صدا و سیمای ما، ننگ ما ننگ ما» و همچنین «روحانی دروغگو، زاینده‌رود ما کو»، «عزا عزاست امروز، زندگی کشاورز روی هواست امروز» از دیگر شعارهای کشاورزان بود:
مجتبی میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان وعده به رحمت الهی داد و از کشاورزان خواست که «غذا سر سفره دشمن» نگذارند. او گفت خداوند صدای ناله کشاورزان را می‌شنود و با بارش رحمت الهی آن‌ها را سیراب می‌کند. کشاورزان معترض اما به تریبون نماز جمعه پشت کردند و شعار دادند:
«رو به میهن، پشت به دشمن».


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست