یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شهردار تهران استعفا کرد


• احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران خبر استعفای محمدعلی نجفی شهردار پایتخت را تایید کرد و گفت آقای نجفی استعفای کتبی خود را تقدیم شورا کرده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲٣ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱۴ مارس ۲۰۱٨احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران خبر استعفای محمدعلی نجفی شهردار پایتخت را تایید کرد و گفت آقای نجفی استعفای کتبی خود را تقدیم شورا کرده است. مسجدجامعی گفت: روند بررسی استعفای شهردار تهران باید براساس قانون در شورا مطرح و بررسی شود.

این در حالیست که ساعتی قبل عبدالرحیم کرکه‌آبادی - مدیرکل دفتر شهردار تهران - گفت: استعفایی وجود ندارد، اینها شایعاتی است که پیامد جلسه‌ دو شب پیش شهردار با اعضای شورای شهر بوجود آمده است. در حاشیه رونمایی از تندیس آقای هاشمی همه اعضا گفتند آنها ۲۱ نفر نیستند و ۲۲ نفرند و در واقع گفتند حمایت از فعالیت‌های شهرداری، راهبردهایی که اتخاذ شده و مبارزه با فسادهایی است که شهرداری مجدانه پیگیری می‌کند. به گفته وی، این شایعات پس از سند تغییر و تحول و ارسال اسناد تخلفات به قوه قضاییه بوجود آمده است: گروه‌هایی بودند که گمان می‌کردند شهردار و تیم جدید شهرداری در باتلاقی که تیم قبلی درست کرده بودند، فرو بروند اما با اقدامات اکنون شهرداری از این باتلاق خارج شده است.

در همین حال، یک عضو پیشین شورای شهر تهران درپیام توییتری خود درباره شایعه استعفای شهردار تهران گفت: با این رفتارها و چنین عملکردی نیازی به ستون پنجم دشمن نداریم، خودمان تیشه به ریشه‌ها خواهیم زد. رحمت‌الله حافظی در توییتر خود نوشت: "مدیر منصوب شهردار سابق مراسم رقص در برج میلاد را تدارک می بیند، شهردار فعلی به دادستانی احضار می‌شود سپس با وثیقه آزاد می شود، نهایتا استعفا می‌دهد. با این رفتارها و چنین عملکردی نیازی به ستون پنجم دشمن نداریم، خودمان تیشه به ریشه‌ها خواهیم زد."

گفتنی اینکه در مراسم ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز مادر به میزبانی شهرداری تهران در برج میلاد، چند دختر بچه زیر ۹ سال رقصیده بودند که همین موضوع به یک جنجال تبدیل شد و رسانه‌های اصولگرا موج سنگینی علیه شهردار تهران به راه انداختند. دادستانی تهران نجفی و برگزار کنندگان این جشن را احضار و برای آنان پرونده قضایی تشکیل داد. برخی خبرهای تایید نشده هم حاکی بود که برخی دستگاهها، شناسنامه‌های دختربچه‌ها را درخواست کرده تا سن دقیق آنها را برآورد کنند. در عین حال دادستان تهران خبر احضار و بازجویی از دختربچه‌ها را تکذیب کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست