یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

۴ کشته و ۱۸۰۰ مجروح در حوادث چهارشنبه سوری


• حوادث چهارشنبه سوری امسال نیز به دلیل عدم استاندارد مواد محترقه و بی احتیاطی مردم موجب صدمات زیادی شد. ماموران انتظامی با حضور در خیابان ها تعدادی به گفته ی خود «هنجارشکن» را بازداشت کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱٣ مارس ۲۰۱٨همزمان با جشن های چهارشنبه ی آخر سال، ماموران امنیتی نیز روانه ی خیابان ها و کوچه ها شدند تا جوانانی را که به گفته ی حکومت «هنجار شکنی» می کنند، بازداشت کنند و جلوی جشن و شادی و سرور را بگیرند. بنابر آمارهای اعلام شده از سوی مقامات امنیتی و انتظامی حدود سی نفر در تهران و آذربایجان غربی بازداشت شده اند.

رییس پلیس تهران بزرگ اعلام کرد ۱٣ نفر به دلیل هنجارشکنی و استفاده از مواد محترقه خطرناک در پایتخت بازداشت شدند. به گزارش ایرنا، سردار حسین رحیمی عصر سه شنبه شب در مرکز فرماندهی و مانیتورینگ پلیس تهران بزرگ در جمع خبرنگاران، افزود: افراد بازداشت شده تا پایان تعطیلات نوروز مهمان پلیس خواهند بود.
رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه هنجارشکنان و برهم زنندگان نظم و آرامش عمومی دستگیر و تا پایان تعطیلات نوروز مهمان پلیس هستند، افزود: علاوه بر دستگیری اخلال‌گران، خودروی آنها نیز توقیف و تا پایان تعطیلات در پارکینگ خواهند ماند.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز اعلام کرد ۱۴ نفر از مخلان نظم و امنیت عمومیِ چهارشنبه سوری در این استان دستگیر شدند.

آخرین آمار تلفات حوادث چهارشنبه سوری؛ ۴ کشته، ۱۷۹۹ مصدوم
اورژانس کشور شب گذشته اعلام کرد: تاکنون هزار و ۷۹۹ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در کشور مصدوم شده اند. چهار نفر نیز تاکنون در این حوادث جان خود را از دست داده اند.
پیرحسین کولیوند ساعت ۱۹ و ۲۰ دقیقه سه شنبه - در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری افزود: از این تعداد تاکنون ۲۴ مورد قطع عضو در کشور داشته ایم که ۱۵٨ نفر از موارد سوختگی از نوع درجه متوسط و شدید( درجه دو و سه) بوده است و ۱۵۷ نفر دچار آسیب در ناحیه چشم شده اند.
وی گفت: ۶۵ درصد از مصدومان حوادث چهارشنبه سوری -امروز- در گروه سنی ۶ تا ۱٨ سال بوده اند.
کولیوند اضافه کرد: از مجموع ۴۶۴ نفر مصدوم حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری که در چند روز گذشته ثبت شده است، ۱٣۵ نفر از صبح امروز- سه شنبه- دچار آسیب شدند که ۵۶ نفر از این تعداد دچار سوختگی درجه دو و سه شده اند.
پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: با مرگ یک مرد ٣۵ ساله در اردبیل در حوادث چهارشنبه سوری تعداد کشته های این حوادث به چهار نفر رسید.
به گفته وی چهار فوتی حوادث چهارشنبه سوری امسال در شهرهای تهران، زنجان، اردبیل و کرج بوده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست