یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

زنان بازداشت شده در تجمع اعتراضی روز جهانی زن آزاد شدند


• پس از گذشت پنج روز،، عصر دوشنبه، ۱۴ زن بازداشت‌شده در تجمع روز جهانی زن آزاد شدند؛ با این وجود کماکان ۶ تن از مردان بازداشت شده در این روز علی‌رغم تامین وثیقه و وعده آزادی در بازداشت به سر می‌برند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱٣ مارس ۲۰۱٨پس از گذشت پنج روز از بازداشت عده‌ای از زنان و مردان بازداشت شده در تجمع اعتراضی روز جهانی زن (۸ مارس) در تهران، عصر روز دوشنبه ۲۱ اسفند، ۱۴ زن بازداشت‌شده در این تجمع از زندان قرچک ورامین آزاد شدند؛ با این وجود کماکان ۶ تن از مردان بازداشت شده در این روز علی‌رغم تامین وثیقه و وعده آزادی در بازداشت به سر می‌برند. طی روزهای گذشته شماری از خانواده‌های افراد بازداشت شده در مقابل زندان اوین و قرچک ورامین در انتظار آزادی فرزندانشان نشسته و خواستار آزادی فوری آنها شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۱۴ زن بازداشت شده در تجمع اعتراضی روز جهانی زن (۸ مارس) در تهران، امروز از زندان قرچک ورامین آزاد شدند اما کماکان ۶ تن از بازداشت شدگان مرد همچنان در زندان بسر می برند؛ در این تجمع که مقابل وزارت کار برگزار شده بود حدود ۸۰ نفر بازداشت شدند اما اکثر بازداشت شدگان با قید التزام در همان ساعات اولیه آزاد شدند.

زنان بازداشت شده که از روز جمعه به زندان قرچک ورامین منتقل شده بودند صبح روز دوشنبه برای رسیدگی به پرونده‌شان به دادسرای اوین منتقل شدند، روز گذشته یکی از مسئولان دادسرای اوین به خانواده این افراد اعلام کرده بود که فیش حقوقی دولتی با حکم کارگزینی برای قرار کفالت و سند برای وثیقه به همراه داشته باشند.

اسامی تعدادی از بازداشت شدگان که آزاد شدند “مهشید پوراسدی، بنفشه جمالی، زهره اسدپور، پرستو الهیاری، آزاده بهکیش، آذر گیلانی، مولود حاجی زاده، عاطفه خسروی، مرضیه امیری، زهرا احمدی، بهار اصلانی، سودابه رخش، شهلا انتصاری، آینا یعقوبی” اعلام شده است.

پیش از این زنان بازداشت‌شده به زندان قرچک منتقل شده بودند و طی تماس تلفنی با خانواده‌هایشان از عدم دسترسی مناسب به آب و وسایل بهداشتی خبر داده بودند.

شماری از خانواده‌های بازداشت شدگان مرد نیز همچنان در انتظار آزادی عزیزانشان در مقابل زندان اوین و فشافویه هستند، اسامی این افراد “مهرداد فلاحی، پیمان چهرازی، علی سالم، جواد عباسی توللی، کاوه رستم‌خانی و علی افسونگر” می باشد.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران دیروز در حلسه شورای معاونان به ایرنا گفته بود “پلیس با اخذ دستور قضایی تعدادی از تجمع‌کنندگان روز زن را دستگیر کرد که تعدادی از آنان آزاد و برخی از آن‌ها نیز بازداشت شدند که تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت؛ چرا که تشکیل تجمعات در معابر باید با اخذ مجوز قبلی و نباید با اقدامات ساختارشکنانه توأم باشد و پلیس مکلف است با اقدامات ساختارشکنانه مقابله کند”.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست