یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا
شکست ذوب آهن، تساوی استقلال، عزم پرسپولیس و تراکتور برای برداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱٣ مارس ۲۰۱٨دیدار تیم‌های استقلال و العین در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، دو تیم فوتبال استقلال و العین از ساعت ۱۹ و از گروه D در ورزشگاه آزادی و با حضور بیش از هشتاد هزار نفر برابر هم قرار گرفتند که این دیدار در پایان برنده نداشت و دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دادند تا استقلال همچنان صدرنشین گروه خود باقی بماند.
تیام در دقیقه ۴۱ از روی نقطه پنالتی تک گل استقلال را در این دیدار به ثمر رساند و شیوتانی نیز در دقیقه ۷۸ دروازه نماینده ایران را باز کرد.
نیمه نخست
دقیقه ۱۰: سانتر زمینی وریا غفوری با دفع ناقص مدافع العین همراه شد که توپ به امید ابراهیمی رسید اما شوت محکم این بازیکن از داخل محوطه جریمه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۲: کرنر تیم العین به پشت محوطه جریمه برگشت داده شد که شوت سرکش سالم با اختلافی کم از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.
دقیقه ۲۴: توپ در پشت محوطه جریمه به عمر عبدالرحمن، کاپیتان العین رسید که ضربه کات‌دار و زیبای این بازیکن را حسین حسینی با کمک تیر دروازه به کرنر فرستاد.
دقیقه ۳۲: خطای برمان باعث شد تا اولین کارت زردی این دیدار از العین باشد.
دقیقه ۳۹: سانتر زیبای جپاروف با ضربه سر منتظری همراه شد که دروزاه‌بان العین برگشت داد و چشمی نتوانست از ریباند استفاده کند و توپش از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۱: خطا بر روی اسماعیلی را داور پنالتی تشخیص داد. مهاجم سنگالی استقلال یعنی تیام پشت توپ قرار گرفت و توپ را به تور دروازه چسباند تا نماینده ایران با یک گل پیش بیفتد.
دقیقه۴۱: اعتراض زیاد دروازه‌بان العین باعث شد تا از داور کارت زرد بگیرد.
نیمه دوم
دقیقه ۴۶: خسرو حیدری به جای وریا غفوری به میدان آمد
دقیقه ۵۱: پاس در عمق بازیکنان العین، مارکوس برگ را با حسینی تک به تک کرد که ضربه ارام این مهاجم صعودی را حسینی برگشت داد.
دقیقه ۵۴: پاسکاری بازیکنان استقلال توپ را در محوطه ئجریمه به شجاعیان رساند اما ضربه زمینی هافبک آبی‌ها را دروزاه‌بان العین در دو ضرب مهار کرد.
دقیقه ۶۰: علی قربانی به‌جای تیام مصدوم وارد زمین شد.
دقیقه ۶۱: پاس در عمق عمر عبدالرحمن به مارکوس برگ رسید که شوت پشت محوطه این مهاجم را حسینی به زیبایی برگشت داد.
دقیقه ۶۴: سانتر امید نورافکن به شجاعیان رسید که شوت این بازیکن برگشت داده شد و در ادامه پاس در عرض هافبک استقلال به ابراهیمی رسید اما شوت این بازیکن از روی نقطه پنالتی با بی‌دقتی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۵: العین نخستین تعویض خود را انجام داد و احمد خلیل جای خود را محمد الاحبابی داد.
دقیقه ۷۸: تغییر منطقه زمین بازیکنان العین، توپ را به شیوتانی رسیاند و این بازیکن پس از یک‌و دو با یسلم و حرکت در عرض، ضربه کات‌دار خود را روانه دروازه حسنی کرد که توپ وارد دروازه شد و گل تساوی العین به ثمر رسید.
دقیقه ۸۵: پاسکاری و حرکت روبه جلو بازیکنان العین توپ را به مارکوس برگ رساند اما این مهاجم سوئدی باز هم فرصت را از دست داد و ضربه‌اش با بی‌دقتی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۹۰: پاس اسماعیلی به علی قربانی رسید که این بازیکن پس از عبور از مدافع مستقیم خود، ضربه‌اش را به سمت دروازه زد که گلر العین با یک دست توپ را برگشت داد تا مانع از پیروزی استقلال شود.
دقیقه ۹۲: استقلال آخرین حملات خود را برای زدن گل پیروزی انجام داد اما ثمری نداشت و فرشید اسماعیلی بخاطر خطای شدید روی دروازه‌بان حریف با کارت زرد جریمه شد.
ترکیب استقلال: حسین حسینی، امید نورافکن، پژمان منتظری، روزبه چشمی، وریا غفوری، امید ابراهیمی، فرشید باقری، داریوش شجاعیان، سرور جپارف، فرشید اسماعیلی و مامه تیام
ترکیب العین: خالد عیسی، اسماعیل احمد، مارکوس برگ، عمر عبدالرحمان، احمد برمان، محمد عبدالرحمان، مهند سالم، احمد خلیل، محمد احمد، سوکاسا شیوتانی

در دیگر دیدار این گروه تیم الریان موفق شد ۲-۱ الهلال عربستان را شکست دهد.
در این گروه استقلال با ۶ امتیاز و باتوجه به مساوی در خانه حریف صدرنشین است و الریان با همین تعداد امتیاز در رده دوم قرار دارد. العین و الهلال نیز در رده‌های سوم و چهارم باقی‌ماندند.

هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا؛
الوحده امارات ذوب آهن را شکست داد
دومین باخت قلعه نویی در آسیا


تیم فوتبال ذوب آهن در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا مقابل الوحده تن به شکست داد.
به گزارش خبرنگار مهر، در یکی از مسابقات هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا و از ساعت ۱۸:۳۰ امروز دوشنبه، تیم ذوب آهن در امارات به مصاف الوحده رفت و در نهایت با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد. این اولین برد الوحده در لیگ قهرمانان آسیا و دومین باخت امیر قلعه نویی در این فصل از مسابقات است.
الوحده در اولین وقت تلف شده نیمه اول توانست گل برتری را توسط سباستین تاگلیابو به ثمر رساند. نماینده امارات در نیمه دوم هجومی تر ظاهر شد و محمد باتنا (۵۷) و محمد الاکبری (۶۵) گلهای دیگر الوحده را وارد دروازه ذوب آهن کردند.
در دیگر بازی گروه دوم، تیم الدحیل قطر با نتیجه ۲ بر یک تیم لوکوموتیو ازبکستان را از پیش رو برداشت. با احتساب نتایج امروز، تیم الدحیل با ۱۲ امتیاز صدرنشین است، ذوب آهن با ۶ امتیاز در رده دوم قرار دارد و لوکوموتیو و الوحده هم ۳ امتیازی هستند.

هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا؛
پیروزی الریان قطر مقابل الهلال عربستان در گروه استقلال


تیم فوتبال الهلال عربستان در دیدار مقابل الریان قطر شکست خورد.
در چارچوب هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا امروز دوشنبه تیم الریان قطر در خانه خود به مصاف الهلال عربستان رفت که این مسابقه با نتیجه ۲ بر یک به سود نماینده قطر خاتمه یافت.
عبدالرزاق حمدالله و تاباتا در این بازی برای الریان گلزنی کردند. الهلال هم در دقیقه ۹۰ از روی نقطه پنالتی توسط یاسر القحطانی به گل رسید.
الریان با این نتیجه، ۶ امتیازی شد و الهلال هم ۲ امتیازی و در قعر جدول باقی ماند.
این مسابقه از گروه چهارم لیگ قهرمانان برگزار شد.

لیگ قهرمانان آسیا
پرسپولیس به‌دنبال حفظ صدرنشینی در امارات
آخرین امید برای زنده‌ماندن تراکتورسازی


تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی امروز (سه‌شنبه) اولین بازی‌های خود را در دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان انجام خواهند داد.
به گزارش تسنیم، در روز دوم از هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امروز دو نماینده دیگر کشورمان به مصاف حریفان خود خواهند رفت. روز گذشته استقلال در ورزشگاه آزادی برابر العین امارات با نتیجه یک بر یک متوقف شد و ذوب‌‌آهن با نتیجه ٣ بر صفر مغلوب الوحده امارات شد.
پرسپولیس ۶امتیازی در دبی میهمان الوصل است و تراکتورسازی با تک امتیازی که در بازی‌های رفت کسب کرده در اولین بازی‌اش در تبریز در این رقابت‌ها، میزبان الجزیره امارات خواهد بود.

تراکتورسازی ــ الجزیره
شاگردان ساغلام در دور رفت بازی‌ها عملکرد ناامیدکننده‌ای داشتند و فقط در بازی آخر مقابل الجزیره توانستند به‌زحمت یک مساوی بگیرند این در حالی است که این تیم هنوز موفق به گلزنی در این مسابقات نشده است. تراکتورسازی در هیچ یک از بازی‌هایش در دور رفت نتوانست از امتیاز میزبانی بهره ببرد. آنها خوب می‌دانند تنها راه امید و زنده ماندنشان کسب پیروزی در بازی امروز است. تراکتورسازی امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به حمایت هوادارانش دارد و انتظار می‌رود ورزشگاه یادگار در زمان برگزاری این بازی پر شود.
رضا شربتی تنها غایب نماینده کشورمان در بازی با الجزیره است که به‌خاطر مصدومیت این بازی را از دست داد. ساغلام در نشست خبری پیش از این بازی تیمش سعی کرد امید را در تیمش زنده کند و قول یک بازی خوب را از سوی تیمش داد. هواداران پرشور تراکتورسازی این انتظار را از مربی گران‌قیمت ترکیه‌ای‌شان دارند که حداقل پیشرفتی با او در بازی‌های پیش‌ِرو داشته باشند.
الجزیره در دور رفت رقابت‌ها با وجود اینکه در دو بازی میزبان بود تنها ۴ امتیاز کسب کرد و اگر امروز مقابل تراکتورسازی بازنده باشد پشت سر این تیم قرار خواهد گرفت. جالب اینکه دو تیم ۵ بار تا اینجای لیگ قهرمانان با هم مصاف داشته‌اند که تراکتورسازی در این ۵ بازی فقط ۴ امتیاز (یک باخت و یک تساوی) به حریف اماراتی خود داده و امروز این شانس را دارد تا چهارمین بردش را برابر این تیم جشن بگیرد.
داوران چینی قضاوت این دیدار را به‌عهده خواهند داشت.

الوصل ــ پرسپولیس
پرسپولیس دیگر نماینده کشورمان با ۶ امتیازی که در دور رفت بازی‌ها کسب کرده امیدوار است امروز با کسب یک برد دیگر صعودش را به مرحله بعد بازی‌ها تا حد زیادی قطعی کند. الوصل در بازی رفت حریف چندان قدری برای پرسپولیس نشان نداد اما از اردوی این تیم خبر می‌رسد تعدادی از مصدومان آنها از جمله فابیو لیما برزیلی آماده بازی امروز هستند و این امر نشان می‌دهد سرخپوشان کار به‌مراتب سخت‌تری نسبت به بازی رفت پیش‌ِرو دارند.
الوصل تیم بدون امتیاز گروه C رقابت‌ها است و دیگر چیزی برای از دست دادن نخواهد داشت و با تمام قوا به مصاف نماینده کشورمان خواهد رفت تا حداقل برای کشورش آبروداری کرده باشد.
پرسپولیس بعد از شکست در دربی با یک برد روحیه‌بخش مقابل الوصل توانست از نظر روحی و روانی به شرایط خوب گذشته خود برگردد و امروز هم با تمام نفراتش در ورزشگاه زعبیل به مصاف تیم اماراتی خواهد رفت. به‌نظر می‌آید برانکو باز هم قصد استفاده از محسن مسلمان و گادوین منشا را در ترکیب اصلی ندارد و با همان ترکیب بازی قبل خود به میدان خواهد رفت.
برانکو خوب می‌داند تیمش برای سرگروهی رقابت تنگاتنگی با السد دارد و به همین خاطر ٣ امتیاز این بازی برای آنها بسیار حیاتی است. قضاوت این مسابقه را داوران چینی به‌عهده خواهند داشت.
برنامه بازی‌های امروز در منطقه غرب به‌شرح زیر است:

گروه A
تراکتورسازی ــ الجزیره امارات، ساعت ۱۶
الاهلی عربستان ــ الغرافه ساعت ۲۰:۴۵

گروه C
الوصل امارات ــ پرسپولیس، ساعت ۱٨:۴۵
السد ــ نسف‌قارشی ۱٨:۴۵.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست