یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

از کناره های زاینده رود تا شب های پاریس
ایده خریدنی نیست، دود داور به چشم استقلال، لیورپول در آرامشاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۶ اسفند ۱٣۹۶ -  ۷ مارس ۲۰۱٨اخبار روز - بخش ورزشی: بر خلاف هیاهو و جنجالهای تبلیغاتی پاری سن ژرمن در دو بازی رفت و برگشت با نتایج ٣بر ۱ و دو بر یک مغلوب تیم رئال مادرید شد و از ادامه مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا باز ماند. درباره علت ناکامی این تیم متمول فرانسوی اظهارنظرهای متعدد و مختلفی طی دو هفته اخیر و به ویژه سه روز گذشته صورت گرفته، اما اظهار نظر آریگو ساکی مربی صاحب نام ایتالیائی در مورد عملکرد تیم فرانسوی از جنس دیگری است. به گزارش خبرگزاریها ساکی گفته است:

رئال با حریفی بسیار ضعیف مواجه شد. پی اس جی تنها گروهی از بازیکنان است اما بازی حلقه مفقوده این تیم است. توصیفش سخت است اما این همه ی تفاوت دو تیم در بازی سه شنبه شب بود. ایده ها قابل خریدن نیستند. پی اس جی کمبودهای زیادی دارد.

قبل از شب های شیرین پاریس برای کهکشانی ها، ذوب آهن در کناره های زاینده رود خشک شده به استقبال آتش چهارشنبه سوری رفت و با دو گل الوحده امارات را مغلوب کرد و شانس خود را برای صعود افزایش داد. در همین شب نیز استقلال تهران میهمان بنفش پوشان اماراتی بود و در شبی که داور مالزیائی اشتباهات فاحش در قضاوت داشت و دود آن نیز به چشم استقلال رفت برابر میزبان خود با نتیجه ۲ بر ۲ به تساوی رسید ولی با وجود این تساوی هم چنان در صدر باقی ماند. گزارش دیدارها را در زیر پی گیری می کنیم:

تیم فوتبال رئال مادرید در دیدار برگشت مقابل پاری‌سن ژرمن به پیروزی رسید تا با برتری در هر دو مسابقه رفت و برگشت راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، تیم های فوتبال پاری‌سن ژرمن و رئال مادرید دیدار برگشت خود در مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا را سه شنبه شب در پاریس برگزار کردند که در پایان رئال مادرید ۲ بر یک پیروز شد.
بازی را هر دو تیم تهاجمی شروع کردند و در این بین رئال مادرید اجازه نداد پاری‌سن ژرمن بر توپ و میدان مسلط شود. میزبان خوش شانس بود که تا قبل از دقیقه ۲۰ روی ضربه راموس دروازه خود را بسته نگه داشت.
بهترین موقعیت رئال مادرید در دقیقه ۳۸ روی اشتباه تیاگو سیلوا در دفع توپ نصیب کریم بنزما شد اما مهاجم فرانسوی رئال مادرید در موقعیت تک به تک با دروازه بان حریف نتوانست گلزنی کند.
در دقیقه ۴۰ نیز نوبت به دی ماریا رسید تا در یک موقعیت خوب صاحب موقعیت شود که ضربه او را ناواس دفع کرد. پس از آن نوبت به امباپه رسید تا موقعیت خود را از دست بدهد.
ضربه سری که رونالدو در دقیقه ۵۰ روی سانتر مارسلو زد و به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت نخستین خطر نیمه دوم بود.
رونالدو یک دقیقه بعد با پرشی بلند روی تیر دوم به زیبایی دروازه میزبان را باز کرد. آلوز در دقیقه ۵۱ توپ را در میانه میدان از دست داد و آسنسیو با پیشروی توپ را به واسکز سپرد تا او با سانتر دقیق خود رونالدو را در موقعیت گلزنی قرار دهد. این دوازدهمین گل رونالدو بود. ستاره پرتغالی برای نهمین بازی پی در پی بود که در لیگ قهرمانان گلزنی می کرد.
پاریسی ها بعد از این گل به بازی احساسی روی آوردند. در دقیقه ۶۵ مارکو وراتی که یک کارت زرد داشت به شدت به داور اعتراض کرد و بخاطر همین اعتراض کارت زرد دوم را دریافت کرد و اخراج شد تا کار برای میزبان دشوارتر از قبل شود. دقایقی بعد ضربه آسنسیو به تیر عمودی دروازه پاری‌سن ژرمن اصابت کرد.
تیم پاری‌سن ژرمن در دقیقه ۷۰ موفق به گشودن دروازه رئال مادرید شد. ضربه سر پاستوره در شلوغی دروازه مادرید را ناواس برگشت داد اما توپ در میان مدافعان به ادینسون کاوانی اصابت کرد و درون دروازه رئال مادرید رفت تا گل به نام این بازیکن ثبت شود.
رئال مادرید در دقیقه ۸۰ گل دوم خود را به ثمر رساند. دفع ناقص مدافعان میزبان این فرصت را به کاسمیرو داد تا با یک ضربه بغل پا کار را تمام کند.
تلاش میزبان برای خلق معجزه فایده نداشت و این رئال مادرید بود که توسط واسکز بار دیگر تیر دروازه حریف را هدف گرفت.
پاری‌سن ژرمن که در بازی رفت ۳ بر یک مغلوب رئال مادرید شده بود در مجموع ۵ بر ۲ بازنده شود و از گردونه مسابقات کنار برود.
تیم متمول پاریسی فصل گذشته نیز توسط بارسلونا از لیگ قهرمانان حذف شد و این بار با خرید نیمار و امباپه قصد داشت بر بام اروپا بایستد که مصدومیت نابهنگام نیمار همه برنامه های این تیم را بر هم زد. اگرچه این تیم در بازی رفت و با حضور نیمار هم ۳ بر یک بازنده شده بود.

لیگ قهرمانان اروپا؛
لیورپول راهی مرحله یک چهارم نهایی شد

تیم فوتبال لیورپول با تساوی خانگی مقابل پورتو به مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.
تیم فوتبال لیورپول سه شنبه شب دیدار برگشت خود مقابل پورتو در مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا را در ورزشگاه آنفیلد برگزار کرد و برابر این تیم به تساوی بدون گل دست یافت.
در این بازی یورگن کلوپ از بازیکنان اصلی خود استفاده نکرد و بیشتر به یاران نیمکت نشین خود میدان داد.
لیورپول که بازی رفت را ۵ بر صفر برده بود در مجموع با همین نتیجه پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا؛
پیروزی ذوب‌آهن برابر الوحده
افزایش شانس صعود شاگردان قلعه‌نویی

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با پیروزی برابر الوحده امارات شانس خود برای صعود به مرحله بعدی مسابقات را افزایش داد.
به گزارش خبرنگار مهر، در روز دوم از هفته سوم رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه تیم فوتبال ذوب آهن در ورزشگاه فولادشهر میزبان تیم الوحده امارات بود که این بازی با برتری ۲ بر صفر شاگردان قلعه نویی به پایان رسید. مرتضی تبریزی (۳۴ و ۷۳) برای ذوب آهن گل زد.
در این دیدار که تماشاگرانی استقبالی از آن نکرده بودند، ذوب آهن در نیمه اول بیشتر از حریف اماراتی صاحب توپ و میدان بود و با گل دقیقه ۳۴ مرتضی تبریزی مزد برتری اش را هم گرفت اما تیم الوحده نیز موقعیت هایی را روی دروازه میزبان ایجاد کرد اما نتوانست به گل برسد.
در نیمه دوم ذوب آهن صاحب موقعیت های زیادی شد و می توانست تعداد گل هایش را چند برابر کند اما فقط یک بار روی ضربه آرام مرتضی تبریزی و اشتباه عجیب دروازه بان الوحده به گل رسید تا سه امتیاز این دیدار را از آن خود کند.
شاگردان امیر قلعه نویی با این پیروزی ۶ امتیازی شدند و شانس خود برای صعود از گروه دوم مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا را افزایش دادند. در این گروه تیم الدحیل قطر با انجام دو بازی ۶ امتیازی است و شانس اول صعود به مرحله بعد است. تیم لوکوموتیو تاشکند ۳ امتیازی است و الوحده امارات نیز بدون امتیاز در انتهای جدول قرار دارد.

هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا؛
داور مالزیایی علیه استقلال
یک امتیاز برای آبی‌های ایران

تیم فوتبال استقلال که صدرنشین گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا است در سومین دیدار برابر العین درحالی پیروزی را از دست داد که داور بازی دو پنالتی اشتباه برای حریف گرفت.
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه رقابت های روز دوم از هفته سوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه تیم فوتبال العین میزبان استقلال بود که این دیدار با تساوی ۲ به ۲ به پایان رسید. مامه تیام (۲۵ و ۷۳) برای استقلال و برگ (۶۳) و احمد خلیل (۸۷ - پنالتی) برای العین گل زدند.
استقلال در این دیدار با سید حسین حسینی، سید مجید حسینی (۸۴ پژمان منتظری)، روزبه چشمی، وریا غفوری، امید نورافکن، فرشید باقری، امید ابراهیمی، سرور جپاروف، داریوش شجاعیان(۸۰ خسرو حیدری)، فرشید اسماعیلی و مامه تیام (۹۰ علی قربانی) به میدان رفت.
شاگردان شفر که برای ادامه صدرنشینی خود در گروه چهارم به کسب امتیاز از این دیدار نیاز داشتند، از همان ابتدا بازی منطقی و با برنامه ای را در دستور کار خود قرار دادند و هر چند در نیمه اول صاحب موقعیت هایی شدند اما نتوانستند دروازه میزبان اماراتی را با خطر جدی مواجه کنند.
هر چند که العین هم نتوانست دروازه استقلال را با خطر جدی مواجه کند و اکثر زمان بازی توپ بین بازیکنان دو تیم در گردش بود.
در شروع نیمه دوم استقلال نمایش خوبش در نیمه اول را هم ادامه داد و با تفکرات کادر فنی اجازه بازیسازی به تیم میزبان را نداد. در دقیقه ۵۲ این دیدار کار خوب سرور جباروف و پاس عالی او برای فرشید اسماعیلی یک موقعیت خوب را برای استقلال ایجاد کرد که پاس این بازیکن را تیام با تیزهوشی و حضور به موقع روی تیر اول به گل استقلال تبدیل کرد.
پس از این گل درحالی که استقلال تلاش می کرد با پاس های پرتعداد سرعت بازی تیم العین را کاهش دهد اما میزبان با پاس های سرعتی سعی در جبران گل خورده داشت که بالاخره در دقیقه ۶۳ یک لحظه غفلت بازیکنان استقلال باعث شد «برگ» با ضربه ای آرام و البته دقیق دروازه حسینی را باز کند.
در دقیقه ۷۳ بن یعقوب داور مالزیایی در اقدامی عجیب و در حالی که بازیکن العین درون محوطه جریمه تمارض به خطا کرد، یک ضربه پنالتی برای العین اعلام کرد که یک دقیقه بعد «برگ» این ضربه را زد که حسینی البته توپ را دفع کرد و در برگشت هم مجددا با فوق واکنشی تماشایی توپ را دفع کرد.
ثمره کار خوب حسینی را چند دقیقه بعد استقلال دید و بازهم همکاری فرشید باقری و پاس او برای تیام گل دوم آبی پوشان را به همراه داشت. تیام که روی گل اول به خوبی خط دفاعی حریف را «بریده» بود در گل دوم هم همین کار را کرد و توانست دروازه حریف را باز کند.
در دقیقه ۸۷ داور مالزیایی دوباره یک اشتباه بزرگ را مرتکب شد و به سود العین یک پنالتی گرفت. این پنالتی را احمد خلیل در جهت خلاف حرکت حسینی به گل دوم تبدیل کرد. بعد از این گل علی قربانی جانشین تیام شد تا خط حمله استقلال جان تازه ای بگیرد اما وقت های اضافه هم نتوانست به این خواسته آبی ها کمک کند.
تیم فوتبال استقلال با این تساوی ۵ امتیازی شد و همچنان در صدر جدول گروه چهارم باقی ماند و تیم العین هم ۳ امتیازی شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست