یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

با رویدادهای آخر هفته
۱.۵ میلیون توریست، پوزخنداینفانتینو، پنجمی در آسیا و داستان کشتیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۱ اسفند ۱٣۹۶ -  ۲ مارس ۲۰۱٨* یک و نیم میلیون توریست خارجی برای جام جهانی روسیه
خبرگزاری تاس اعلام کرد یک و نیم میلیون توریست خارجی برای جام جهانی روسیه به این کشور می‌روند.
به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از خبرگزاری تاس، بیش از یک و نیم میلیون توریست خارجی انتظار می‌رود در طول بازی‌های جام جهانی روسیه به این کشور سفر کنند.
این خبری بود که اولگ سافونوف، رییس آژانس توریسم دولت روسیه در اختیار خبرگزاری‌های این کشور قرار داد.
این مقام مسئول همچنین اعلام کرد که جام جهانی روسیه تاثیر بسیار مثبتی بر اقتصاد و صنعت توریسم در این کشور خواهد داشت و باعث تغییر و دگرگونی اقتصاد کشور روسیه خواهد شد. همچنین انتظار می‌رود با نزدیک شدن به زمان جام جهانی جمعیت بیشتری خواستار حضور در پنهاورترین کشور جهان برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شود.
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ۱۴ ژوئن آغاز می‌شود و تا پانزدهم جولای ادامه‌ خواهد داشت. یازده شهر روسیه میزبانی این رویداد بزرگ را بر عهده خواهند داشت تا سرنوشت بیست و یکمین دوره جام جهانی در مسکو و ورزشگاه لوژنیکی رقم خورد.

* پرتاب بطری و نارنجک، پوزخند اینفانتینو و عجز فوتبال ایران
لحظاتی که هواداران استقلال در گوشه میدان به سمت بازیکنان پرسپولبیس بطری و نارنگی پرتاب می کردند، دوربین روی چهره رییس فیفا زوم کرد که لبخند روی لبانش خشکیده بود و بعد از ثانیه هایی لبخندی به نشانه پوزخند زد.
حضور اینفانتینو از نکات قابل توجه دربی ٨۶ بود. از آن حوادثی که معمولا در فوتبال جهان سوم کمتر اتفاق می افتد اما از این فرصت طلایی چنان که باید استفاده نشد به خصوص جایی که عده ای در با نارنجک و بطری تلاش کردند که به او بفهمانند آزادی و ایران امن نیست.
به گزارش تابناک ورزشی، لحظاتی که هواداران استقلال در گوشه میدان به سمت بازیکنان پرسپولبیس بطری و نارنگی و نارنجک پرتاب می کردند، دوربین روی چهره رییس فیفا زوم کرد که لبخند روی لبانش خشکیده بود و بعد از ثانیه هایی لبخندی به نشانه پوزخند زد. همین تصویر می تواند به تنهایی نشان دهد که رییس فیفا تا چه میزان نسبت به عمق مشکل در سکوهای فوتبال ایران اطلاع پیدا کند. این حماقت محض آن هم در لحظاتی که در میدان بین دو تیم اختلاف و درگیری نبود و البته استقلال یک گل از حریف پیش بود، چه دلیل دیگری جز اقدام علیه آبروی فوتبال ایران می تواند داشته باشد؟

* سفر رئیس فیفا به تهران برای حل تنش ها بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان
به گزارش خبرگزاریهای داخلی، پایگاه خبری یورو اسپورت آلمان مدعی شده است که سفر جانی اینفانتینو، رئیس فیفا به ایران برای حل تنش‌ها و مشکلات موجود در مسئله رویارویی نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی بوده است.
یورو اسپورت با اشاره به اختلافات سیاسی میان دو کشور، مدعی شده که سفر دبیرکل سابق یوفا به ایران برای میانجیگری جهت رفع موانع سیاسی در بُعد فوتبالی روابط دو کشور بوده است.
این پایگاه خبری به نقل از اینفانتینو در مورد جلسه‌ای که با حضور مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش ایران داشته، نوشته است: «کاملاً مشخص است که سیاست باید از فوتبال خارج باشد و فوتبال هم باید از سیاست خارج باشد».
یورو اسپورت در ادامه آورده که با وجود اختلافات سیاسی میان ایران و عربستان اینفانتینو تأکید کرده که این اختلافات نباید روی فوتبال آنها تأثیر بگذارد و به نقل از رئیس فیفا آورده است: «بدون شک اختلافات سیاسی در تمام دنیا میان کشورها وجود دارد، اما همیشه بهترین راه حل این است که مانند همه تورنمنت‌ها و در سایر کشورها، بازی‌های رفت و برگشت در خانه دو تیم برگزار شود».
یورواسپورت سپس به خودداری سعودی‌ها از بازی در ایران اشاره کرده که استقلال تحت هدایت سرمربی آلمانی‌اش، وینفرد شفر را هم در تقابل با الهلال عربستان سعودی تحت تأثیر قرار می‌دهد.
در همین حال پایگاه خبری فرانسه (AFP) هم به سفر اینفانتینو به ایران اشاره داشته و نوشته است که رئیس فیفا مراتب نگرانی سعودی‌ها از سفر نمایندگان‌شان به ایران از بابت عدم تأمین امنیت آنها در این کشور را انتقال داده است. AFP به نقل از اینفانتینو نوشته است: «مسلماً تضمین‌هایی برای تأمین امنیت باید وجود داشته باشد و امنیت تیم‌ها تأمین شود».

* استعفای روسای هیات های استانی کشتی در حمایت از خادم
* درخواست تشکیل مجمع فوق‌العاده
بدنبال استعفای رسول خادم رییس فدراسیون کشتی، روسای هیات های کشتی سراسر کشور نیز استعفای خود را اعلام کردند.
به گزارش ایسنا، بدنبال استعفای رسول خادم رییس فدراسیون کشتی، بلافاصله اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی نیز استعفای خود را از ادامه فعالیت در کشتی اعلام کردند.
حال با گذشت یک روز از استعفای خادم، اینبار کلیه روسای هیات های کشتی استان های سراسر کشور در حمایت از خادم، استعفای خود را اعلام و از وزیر ورزش خواستند دستور برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی را صادر کند.
سید حسین مرعشیان رییس هیات کشتی خوزستان در گفتگو با ایسنا، با اعلام خبر استعفای دسته جمعی روسای هیات های استانی در حمایت از رسول خادم اظهار کرد: همچنین روسای هیات های کشتی در درخواستی کتبی به رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی و دبیر مجمع این فدراسیون، از وی خواستند از وزیر ورزش به عنوان رییس مجمع بخواهد تا سریعا دستور برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی را برای رسیدگی به اتفاقات رخ داده صادر کند.

* درخواست کمیسیون کشتی‌گیران برای بازگشت رسول خادم
کمیسیون ورزشکاران کشتی ایران با انتشار بیانیه‌ای از مجمع فدراسیون کشتی خواست با استعفای خادم مخالفت کند.

* واکنش خادم به استعفای روسای هیات های کشتی
رسول خادم از روسای هیت های کشتی خواست برای حفظ انسجام و بزرگی کشتی با قدرت به کار خود ادامه دهند.
به گزارش ایسنا، سید حسین مرعشیان رییس هیات کشتی خوزستان با تایید این خبر گفت: ما در حال رایزنی با روسای هیات‌های کشتی برای پیدا کردن یک راهکار برای متقاعد کردن خادم برای ادامه فعالیتش بودیم. وی ادامه داد: یکی از این راهکارها برگزاری مجمع فوق العاده است که در حال رایزنی در این زمینه بودیم.
مرعشیان خاطرنشان کرد: علی رغم تمام این صحبت ها، رسول خادم پس مطلع شدن از موضوع، از ما خواست که به تمامی روسای هیات های کشتی اعلام کنیم، با حفظ انسجام و همدلی که رمز موفقیت کشتی در سال های اخیر بوده، تنها به فکر موفقیت این رشته باشند و به فعالیت خود با قدرت ادامه دهند.

* پنجمی ایران در کشتی فرنگی آسیا با ۳ طلا و یک نقره
تیم ملی کشتی فرنگی با ۳ مدال طلا و یک نقره و ۱۲۹ امتیاز در میان ۱۶ تیم در رده پنجم رقابت های قهرمانی آسیا قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، در پایان رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در بیشکک پایتخت قرقیزستان، تیم ملی کشتی فرنگی ایران با ۳ مدال طلای حسین نوری در ۸۷، سید مصطفی صالحی زاده در ۹۷ و بهنام مهدی زاده در ۱۳۰ کیلوگرم ، تک مدال نقره محمدعلی گرایی در ۷۲ کیلوگرم و عنوان پنجمی شیرزاد بهشتی طلا در وزن ۶۰ کیلوگرم با ۴ پله سقوط نسبت به دوره قبل، در جایگاه پنجم آسیا قرار گرفت.
۵ فرنگی کار دیگر ایران در این رقابت ها شامل رضا خدری در ۵۵، کرامت عبدولی در ۶۳، محمد الیاسی در ۶۷، مجید خلیلی در ۷۲ و یوسف قادریان در ۸۲ کیلوگرم نیز با نمایشی ضعیف از دور رقابت ها کنار رفتند.
تیم های قرقیزستان، قزاقستان و ازبکستان در رده اول تا سوم این رقابت ها جای گرفتند. این رقابتها با رده بندی جدید امتیازدهی اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد.
در شیوه جدید امتیازدهی، کشتی گیری که صاحب مدال طلا می شود ۲۵ امتیاز، مدال نقره ۲۰ و مدال سوم مشترک ۱۵ امتیاز کسب می کند و به ترتیب برای جایگاه های پنجم مشترک تا دهم نیز ۱۰، ٨، ۶، ۴ و ۲ امتیاز درنظر گرفته خواهد شد.

رده بندی ۱۰ تیم برتر این رقابت ها به شرح زیر است:
۱- قرقیرستان ۱۵۷ امتیاز
۲- قزاقستان ۱۵۶ امتیاز
۳- ازبکستان ۱۴۸ امتیاز
۴- ژاپن ۱۴۱ امتیاز
۵- ایران ۱۲۹ امتیاز
۶- چین ۱۱۶ امتیاز
۷ - هند ۹۲ امتیاز
۸ - کره جنوبی ۶۶ امتیاز
۹- عراق ۳۴ امتیاز
۱۰- تاجیکستان ۳۴ امتیاز

* بسکتبال ایران در رده بیست و چهارم جهان و اول آسیا
در رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی بسکتبال بعد از پنجره دوم انتخابی جام‌جهانی تیم‌ ‌ملی ایران دو پله سقوط داشته اما همچنان بهترین رده تیم‌های آسیایی را در رنکینگ فیبا دارد.
تیم‌ ‌ملی بسکتبال ایران بعد از یک شکست در پنجره نخست انتخابی جام جهانی، با بازگشت همه بازیکنان به ترکیب پنجره دوم را قدرتمند شروع کرد و دو برد کسب کرد. فدراسیون جهانی بسکتبال بعد از این مسابقات رده‌بندی جدید خود را اعلام کرده که در این رنکینگ ایران دو پله سقوط داشته و در رده بیست و چهارم جهان قرار گرفته‌است.
چین هم سقوط داشته و در رده بیست و هشتم قرار گرفته‌است.
استرالیا حریف جدید کشورهای آسیایی اما شرایط خوبی در رده‌بندی فیبا دارد و دهم است.
آمریکا، اسپانیا و فرانسه رده‌های اول تا سوم رنکینگ فدراسیون جهانی بسکتبال را در اختیار دارند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست