یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

در بی ۸۶ به کام استقلال
دستگیری دو خانم، بازگشت استقلال و پرسپولیس به اصل خویش


• دستگیری دو خانم، بازگشت استقلال و پرسپولیس به اصل خویش ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۰ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱ مارس ۲۰۱٨اخبار روز- بخش ورزشی: گذشته از حضور رئیس فیفا در استادیوم آزادی و درگیری های هواداران دو تیم قبل از شروع بازی، مهمترین روی داد بیش از بازی دستگیری دو تماشاگر خانمی بودند که هر کدام طرفدار سرخ و آبی ها بودند و قصد ورود به ورزشگاه آزادی و تماشای دربی ۸۶ را داشتند، که سرانجام به گفته بعدی نیروی انتظامی بانوان هم‌اکنون در محل مناسبی نگهداری می‌شوند که پس از اتمام بازی راهی منزل خواهند شد. هر چند تلاش شده بود که تلویزیون برای اولین بار در تاریخ ورزشی نظام جمهوری اسلامی پخش زنده داشته باشد تا چراغ سبزی کاذب به جیانی اینفانتینو رئیس فیفا نشان دهند اما باز ثانیه هائی سانسور اعمال می شد. در دقیقه ۴۵ بازی خلیل زاده در یک قدمی دروازه استقلال توپ را به آسمان زد ولی هواداران پرسپولیس به گمان گل یک نارنجک دستی را به سکوها پرتاب کردند. در بین دو نیمه ماموران انتظامی برای دستگیری فرد خاطی وارد سکوها شدند. این در حالی است که از هواداران دو تیم خواسته شده بود که با توجه به حضور اینفانتینو از اقدامات حاشیه ای خودداری کنند.
تدبیری که برانکو برای دیدار با استقلال اندیشیده بود هم عجیب و غریب بود و هم با تفکرات وی سازگاری نداشت حال چرا به چنین نتیجه ای رسیده بود باید خود دلایل آن را باز گو کند. در حالی که در نیمه نخست استقلال طراوت و شادابی زیادی در بازی داشت و خوب بازی کرد بر عکس پرسپولیس کم تحرک و شتاب زده و بی برنامه نشان داد. با این که در مجموع در نیمه نخست بازی در سطح کیفیتی فوتبال مدرن روز جهان در داربی های دیگر نبود اما گل وریا غفوری که روی اشتباه محض دفاع پرسپولیس که خیلی پرشتباه بود بدست آمد و یک دقیقه بعد نیز باز نوبت به وریا غفوری رسید تا با اشتباه محرز خود گل تساوی را تقدیم پرسپولیس کند ولی شجاع خلیل زده مدافع مقصر در گل استقلال در سه قدمی دروازه توپ باد آورده را به جای این که گل کند مثل یک مدافع استقلالی به خارج فرستاد.
در نیمه دوم ابتدا تماشاگران با پرتاب سنگ و میوه و سایر اشیای در دست به داخل زمین فضای آرامی را برای رئیس فیفا ترسیم کردند!! بعد از این واقعه استقلال به ماهیت خود بازگشت و پرسپولیس هم نشانه هائی از اصل خویش را در این نیمه نشان داد و بازی یکطرفه از ابتدای این نیمه تا انتهای زمین استقلال جریان داشت و استقلال با تمرکز در دفاع و دفع توپها به هر سو و پرسپولیس با مالکیت توپ و کنترل بازی ولی بی خطر یک فوتبال کسل کننده را ادامه دادند.

گزارش دقایق بازی به نقل از ایسنا
تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس از ساعت ۱۵:۴۵ امروز (پنج‌شنبه) با قضاوت علیرضا فغانی در داربی هشتاد و ششم به مصاف هم رفتند و شاگردان شفر در پایان با تک گل وریا غفوری به پیروزی رسیدند.
گزارش لحظه به لحظه این بازی را در ادامه می‌خوانید:
ساعت ۱۵:۴۵؛ دیدار با سوت علیرضا فغانی آغاز شد.
دقیقه۴: بازی بیشتر در میانه‌های میدان دنبال می‌شود و بازیکنان با اشتباه‌های پی در پی، توپ لو می‌دهند.
دقیقه ۷: اولین موقعیت بازی توسط دایوش شجاعیان ایجاد شد و این بازیکن با پاس داخل عمق چپارف در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد اما ضربه‌اش به آسانی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه ۱۲: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس به دلیل ناهماهنگی رسن و امیری از دست رفت.
دقیقه ۲۳: وحید امیری بعد از چند حرکت تکنیکی در پشت محوطه جریمه، ضربه آرامی را روانه دروازه استقلال کرد و توپ به راحتی در اختیار رحمتی قرار گرفت.
دقیقه ۲۴: سانتر فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان را در موقعیت گلزنی خوبی قرار داد اما ضربه سر این بازیکن در سقف دروازه پرسپولیس فرود آمد.
دقیقه ۲۶: تیام با پاس چپارف با بیرانوند تک به تک شد اما ضربه زمینی این بازیکن توسط دروازه‌بان پرسپولیس به کرنر رفت.
دقیقه ۲۹: فرشاد احمدزاده در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد و پرسپولیسی‌ها معتقد بودند مجید حسینی روی او خطا کرده است.
دقیقه ۳۵: شوت فرشاد احمدزاده از پشت محوطه جریمه بعد از برخورد به مدافع استقلال به کرنر رفت.
دقیقه ۴۳: وریا غفوری از داخل محوطه جریمه توانست گل اول تیمش را به ثمر برساند. ضربه او بعد از برخورد به دیرک، وارد دروازه شد.
دقیقه ۴۵: بهترین موقعیت پرسپولیس در نیمه اول توسط شجاع خلیل‌زاده از دست رفت و ضربه او در چند متری دروازه استقلال با فاصله اندک به بیرون رفت.

دقیقه ۴۷: برتری استقلال در میانه میدان باعث شده موقعیت‌سازی از شاگردان برانکو گرفته شود.
دقیقه ۵۲: علی‌ علیپور شانس خود را از پشت محوطه جریمه استقلال آزمایش کرد اما ضربه‌اش در اختیار رحمتی قرار گرفت.
دقیقه ۶۰: اولین تعویض بازی توسط برانکو انجام شد و منشا به جای رسن به زمین آمد.
دقیقه ۶۲: پرسپولیس با آمدن منشا، هجومی‌تر شده و با حرکت این بازیکن، امیری صاحب موقعیت شوت‌زنی شد اما ضربه این بازیکن قدرت لازم را نداشت و توپ در اختیار رحمتی قرار گرفت.
دقیقه ۶۴:ضربه برگردان علیپور از کنار دروازه به بیرون رفت. البته داور قبل از این ضربه، خطای منشا را گرفته بود.
دقیقه ۶۷: شوت فرشید اسماعیلی در ضد حمله با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶۷: صادق محرمی به جای کامیابی‌نیا وارد زمین شد. همچنین علی قربانی جای فرشید اسماعیلی را گرفت.
دقیقه ۷۵: احمد نوراللهی جایگزین ربیع‌خواه در زمین شد.
دقیقه ۸۲: نفوذ چندین‌باره صادق محرمی از جناح راست، بی نتیجه ماند.
دقیقه ۸۸: چند حمله پی در پی شاگردان برانکو با دفاع همه جانبه استقلالی‌ها همراه بود.
دقیقه ۹۲: آرمین سهرابیان به جای چپاروف وارد زمین شد.
دقیقه ۹۵: در حالی که بیرانوند نیز برای حمله جلو کشیده بود، سید جلال حسینی توپ را از بالای سر او، به بالای دروازه استقلال فرستاد.

کارت‌های زرد: بابا تیام، وریا غفوری، فرشید اسماعیلی

ترکیب استقلال: سیدمهدی رحمتی، وریا غفوری، روزبه چشمی، مجید حسینی، امید نورافکن، فرشید باقری، امید ابراهیمی، سرور جپارف، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان و مامه بابا تیام

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، بشار رسن و علی علیپور


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست