یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

لیگ قهرمانان آسیا - اروپا
شکست و برد برای سرخ آبی ها، تساوی بارسا و برد بایر مونیخاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲ اسفند ۱٣۹۶ -  ۲۱ فوريه ۲۰۱٨تیم فوتبال پرسپولیس ایران برابر السد قطر با نتیجه ۳-۱ مغلوب شد.
در ادامه هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از گروه C پرسپولیس ایران در ورزشگاه جاسم بن حمد مهمان تیم السد قطر بود که این دیدار در نهایت با شکست ۳ بر ۱ شاگردان برانکو همراه بود.
به گزارش ایسنا، گل‌های السد را در این دیدار بغداد بونجاح در دقایق ۳۶ و ۵۱ و بولم خوخی در دقیقه ۶۶ به ثمر رساندند. تک گل پرسپولیس را سیامک نعمتی در دقیقه ۹۳ به ثمر رساند.
نیمه نخست:
دقیقه ۴: ابوبکر در حرکتی توپ را روی دروازه ارسال کرد که علیرضا بیرانوند اجازه نداد فرصتی در اختیار مهاجمان السد قرار بگیرد و توپ را مهار کرد.
دقیقه ۵: بغداد بونجاح حرکتی را از سمت چپ آغاز کرد و در ادامه با یک ضربه پای چپ دروازه را هدف قرار داد که توپ او به بیرون رفت.
دقیقه ۱۱: بغداد بونجاح باز هم پشت محوطه پرسپولیس توپ را در اختیار گرفت اما این بار شوت او را بیرانوند مهار کرد.
دقیقه ۲۶: سفیدپوشان السد باز هم از سمت چپ حرکتی را آغاز کردند تا دروازه پرسپولیس را تهدید کنند. ارسال سفیدپوشان السد پدرو میگوئل را در فرصت خوبی برای گلزنی قرار داد اما ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۹: وحید امیری پشت محوطه جریمه السد توپ را در اختیار گرفت و با عبور از یک بازیکن وارد محوطه جریمه شد که در ادامه پاس او برای منشا فرصت خوبی برای این مهاجم ایجاد کرد اما ضربه مهاجم سیه چرده پرسپولیس با بی‌دقتی او به بیرون رفت.
دقیقه ۳۳: حمید اسماعیل با حرکت از سمت راست قصد داشت توپ را برای مهاجمان السد ارسال کند که با دخالت بیرانوند این فرصت از دست رفت.
دقیقه ۳۶: شجاع خلیل‌زاده پشت محوطه جریمه پرسپولیس روی بازیکنان السد مرتکب خطا شد که داور یک ضربه ایستگاهی در اختیار سفیدپوشان قطری قرار داد. در ادامه ضربه بغداد بونجاح با برخورد به دیواره دفاع پرسپولیس به سمت چپ محوطه جریمه رفت. سپس با ارسال توپ روی دروازه مجددا فرصت بسیار خوبی برای بونجاح ایجاد شد تا با یک ضربه سر دروازه پرسپولیس را این مهاجم الجزایری باز کند.
نیمه دوم:
دقیقه ۴۸: وحید امیری حرکت خوبی را درون محوطه جریمه السد انجام داد اما ضربه او را دروازه‌بان حریف مهار کرد.
دقیقه ۵۱: باز هم شاگردان فریرا باز هم پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شدند و این بار هم بغداد بونجاح با ورود به محوطه جریمه با یک ضربه پای راست دروازه پرسپولیس را باز کرد.
دقیقه ۵۴: ارسال توپ روی دروازه پرسپولیس با اشتباه شجاع خلیل‌زاده همراه بود که در ادامه ژاوی هرناندز توپ را در اختیار گرفت اما ضربه پای راست این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۶: وحید امیری با یک پاس زیبا برای فرشاد احمدزاده او را در یک فرصت گلزنی قرار داد اما این بازیکن نتوانست ضربه سر را بزند.
دقیقه ۶۶: بولم خوخی با یک ضربه پای راست از پشت محوطه جریمه دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد و گل سوم تیمش را به ثمر رساند.
دقیقه ۶۹: پرسپولیسی‌ها صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و در ادامه وحید امیری با استفاده از این ضربه توپ را روی دروازه ارسال کرد. در حالی که کمال کامیابی‌نیا در تلاش بود با استفاده از این موقعیت دروازه حریف را باز کند اما توپ را دروازه‌بان حریف مهار کرد.
دقیقه ۹٣: حرکت رو به جلوی شاگردان برانکو در محوطه جریمه السد با چند پاسکاری همراه بود که در نهایت سیامک نعمتی با یک شوت دقیق دروازه السد را باز کرد.
ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، شجاع خلیل‌زاده، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، فرشاد احمدزاده، وحید امیری (احمد نوراللهی دقیقه ۷۱)، علی علیپور، گادوین منشا (بشار رسن دقیقه ۶۴).
ترکیب السد قطر: سعد الشیب، حمید اسماعیل، مرتضی پورعلی گنجی، پدرو رورو، عبدالکریم حسن، سالم الحجری، ژاوی، یاسر ابوبکر، اکرم عفیف، بغداد بونجاح، علی اسدالله.


پیروزی ارزشمند استقلال مقابل الهلال

تیم فوتبال استقلال با یک گل از سد الهلال گذشت.
به گزارش ایسنا، دیدار تیم‌های استقلال و الهلال عربستان در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با برتری یک بر صفر استقلال به پایان رسید. تک گل این بازی را مامه تیام در دقیقه ۴۶ به ثمر رساند.
نیمه نخست:
در نیمه اول، بازی برابر و متعادلی از سوی دو تیم ارائه شد و سهم استقلالی‌ها در حملات خطرناک بیشتر از حریف سعودی بود. آنها در همان اوایل بازی و در دقیقه ۶ فرصت خوبی داشتند و تداخل غفوری و تیام باعث شد تا این فرصت از دست برود.
شاگردان شفر در دقیقه ۱۳ هم فرصت خوبی داشتند ولی شوت غفوری در داخل محوطه جریمه الهلال را حبسی دروازه‌بان این تیم به کرنر فرستاد.
آبی‌های ایرانی در دقیقه ۲۱ بهترین فرصت خود را از دست دادند و تیام از مقابل دروازه الهلال نتوانست دروازه این تیم را باز کند و شوت او در نهایت یک کرنر به همراه داشت.
اولین فرصت تیم الهلال هم در این نیمه در دقیقه ۲۷ بدست آمد و شوت محکم علی البولایحی را رحمتی به خوبی دور کرد.
دیگر فرصت خوب تیم الهلال یک ضربه ایستگاهی در دقیقه ۳۸ بود که بن شرقی این ضربه را زد و توپ او با اختلافی اندک از بالای دروازه استقلال به اوت رفت.
در ادامه این دیدار بازی متعادلی از سوی دو تیم ارائه شد تا اینکه در دقیقه ۴۲ مامه تیام در مقابل دروازه الهلال می‌توانست گل بزند اما ضربه سر کم جان او را حبسی براحتی در آغوش گرفت. در نهایت بعد از این فرصت بازی آرام دنبال شد و این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید.
نیمه دوم:
هنوز ثانیه‌های زیادی از آغاز نیمه دوم نگذشته بود که شوت مامه تیام در دقیقه ۴۶ با برخورد با عبدالله الحفیظ به گل اول استقلال تبدیل شد و همین گل باعث شد تا روند بازی کاملا یک طرفه به سود استقلال شود و آبی‌ها چندین و چند فرصت مناسب را بدست‌ آورند و از جمله این فرصت‌ها در دقیقه ۵۴ بود که ارسال ابراهیمی برای غفوری با ضربه سر این بازیکن همراه شد ولی حبسی با واکنشی دیدنی توپ را دفع کرد.
در ادامه استقلالی‌ها فشار خود را بیشتر کردند و در یک فرار عالی از سوی شجاعیان، او با حبسی تک به تک شد و این دروازه‌بان با تجربه اشتباه کرد و خارج از محوطه جریمه توپ را دفع کرد که باعث شد با کارت قرمز داور جریمه شود.
بعد از اخراج دروازه‌بان الهلال، استقلالی‌ها با وجود اینکه فرصت‌های خوبی داشت، رو به بازی احساسی آورد و فاصله گل‌های خود را بیشتر نکرد و در نهایت استقلال این مصاف مهم را با برتری یک بر صفر به پایان رساند.
ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، وریا غفوری، مجید حسینی، روزبه چشمی، خسرو حیدری، فرشید باقری، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی (محسن کریمی ۸۹)، سرور جپارف و مامه بابا تیام (علی قربانی ۷۷)


مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا
توقف چلسی برابر بارسلونا در شب جشنواره گل بایرن مونیخ


دیدار حساس چلسی و بارسلونا در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برنده نداشت اما بایرن مونیخ به راحتی توانست بشیکتاش را شکست دهد.
به گزارش ایسنا، مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا از سه‌شنبه شب از سر گرفته شد که در مهم‌ترین بازی بارسلونا در استمفورد بریج برابر چلسی قرار گرفت. این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
در نیمه اول با وجود اینکه مالکیت توپ در اختیار بارسای مهمان بود اما فرصت‌های گل چلسی بیشتر بود. شاگردان آنتونیو کونته برخلاف انتظار، تیم برتر ۴۵ دقیقه نخست بودند و دوبار به شدت دروازه تیم کاتالانی را تهدید کردند. ویلیان دو شوت به سمت دروازه آبی اناری ها زد که در عین ناباوری هر دو ضربه اش به تیرک برخورد کرد. در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم بارسا بازی بهتری به نمایش گذاشت. شاگردان ارنستو والورده به دنبال گلزنی بودند اما دفاع فشرده آبی های لندن مانع از گلزنی شان شد. چلسی نیز از ضد حمله بهره می برد. بالاخره گل نخست به نام ویلیان به ثبت رسید. او دروازه بارسا را در دقیقه ۶۲ باز کرد. در ادامه مهمان به گل رسید. اشتباه خط دفاعی چلسی باعث شد توپ به آندرس اینیستا برسد و او مانند همیشه یک پاس خوب به لیونل مسی داد. مهاجم آرژانتینی با یک ضربه دقیق دروازه چلسی را باز کرد و بالاخره توانست برابر این تیم پس از هشت بازی ناکامی گلزنی کند. در ادامه تلاش های دو تیم برای به ثمر رساندن گل پیروزی بی نتیجه بود و این بازی برنده نداشت.
در دیگر بازی سه شنبه شب بایرن مونیخ میزبان بشیکتاش بود و توانست با نتیجه پنج بر صفر پیروز شود.
اخراج ویدا در دقیقه ۱۶ بازی در رقم خوردن چنین نتیجه ای تاثیر گذار بود. بایرن در دقایق پایانی نیمه اول توسط توماس مولر به گل رسید. تیم آلمانی در نیمه دوم راحت تر به کار خود ادامه داد و به تعداد گل هایش افزود. کومان در دقیقه ۵۳ گلزنی کرد. سپس مولر با به ثمر رساندن گل سوم تیمش دبل کرد. روبرت لواندوفسکی نیز توانست نامش را به عنوان گلزن در این بازی به ثبت برساند. او در دقیقه ۸۸ دبل کرد.
مرحله رفت یک‌هشتم نهایی امشب (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار به پایان می رسد. سویا به مصاف منچستریونایتد می رود و شاختار برابر رم قرار می گیرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست