یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا
پیروزی ذوب آهن، شکست تراکتور، بیش بازی سرخ آبی ها با حریفاناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱ اسفند ۱٣۹۶ -  ۲۰ فوريه ۲۰۱٨دیدار تیم‌های الغرافه قطر و تراکتورسازی ایران، با برتری سه گله تیم قطری به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، دو تیم الغرافه قطر و تراکتورسازی ایران درورزشگاه ثانی بن جاسم شهر دوحه به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه ۳ بر صفر به سود میزبان خاتمه یافت. گل‌های الغرافه را مهدی طارمی و مدافع تراکتورسازی به ثمر رساندند.

نیمه نخست:
دقیقه ۱۱: نخستین حمله جدی دو تیم توسط الغرافه صورت گرفت که سانتر الحیری با ضربه سر زیبای طارمی همراه شد تا گل نخست این دیدار توسط بازیکن ایرانی الغرافه به ثمر برسد.
دقیقه ۱۷: حرکت الحیری از سمت راست با عبور از مهدی‌زاده همراه شد که این بازیکن در موقعیتی تک به تک با المیدا قرار گرفت اما دروازه‌بان تراکتورسازی به زیبایی ضربه هافبک الغرافه را دفع کرد.
دقیقه ۲۱: اشتباه گریگوف در خط دفاع باعث شد تا طارمی صاحب توپ شود و این بازیکن در موقعیت تک به تک قرار بگیرد. مهاجم الغرافه که می‌خواست با پاس در عرضی اشنایدر را مقابل دروازه خالی قرار دهد، پاسش توسط گرگوف قطع شد اما دومین اشتباه متوالی این مدافع اوکرانی باعث شد تا او گل دوم الغرافه را به اشتباه وارد دروازه تیم خودی کند.
دقیقه ۲۴: ضربه آزاد محمد ابراهیمی را یوسف حسن از روی خط دروازه برگشت داد.
دقیقه ۳۲: اشتباهات متوالی سیمه گریگوف باعث شد تا سائلام تعویض زودهنگامی انجام دهد و ایرانپوریان را به جای این مدافع اوکراینی به میدان بفرستد.
دقیقه ۳۶: پاس زیبای ایرانپوریان ابراهیمی را در موقعیت گلزنی قرار داد که توپ این بازیکن وارد دروازه شد اما کمک داور پیش از آن آفساید بازیکن تراکتورسازی را اعلام کرده بود.
دقیقه ۴۰: خطای فاسیانو روی نادری باعث شد تا داور برای تراکتورسازان اعلام پنالتی کند. مهدی مهدی‌پور پشت این توپ قرار گرفت اما یوسف حسن پنالتی را مهار کرد.
دقیقه ۴۴: پاسکاری تراکتورسازان توپ را به ابراهیمی رساند و این بازیکن پس از دریبل دو مدافع الغرافه توپ را برای ایرانپوریان کاشت اما ضربه بغل پای مدافع پیش‌تاخته تراکتورسازی به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

نیمه دوم:
دقیقه ۵۳: پاس زیبا و در عمق مادیبو به طارمی رسید که شوت این بازیکن از زاویه بسته را المیدا به کرنر فرستاد.
دقیقه ۶۳: حرکت زیبای پهلوان با سانتر این بازیکن همراه شد که ضربه ایرانپوریان را دروازه‌بان الغرافه به کرنر فرستاد.
دقیقه: کرنر تراکتورسازی و ضربه مهاجم این تیم را مدافع الغرافه از روی خط برگشت داد.
دقیقه ۶۶: الموید به جای حیری به زمین آمد.
دقیقه ۷۳: سانتر ایرانپوریان با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد که باز هم با درخشش دروازه‌بان الغرافه دروازه این تیم باز نشد.
دقیقه ۷۶: توپ در محوطه جریمه به طارمی رسید که شارژ این بازیکن توسط ایرانپوریان، باعث شد داور برای الغرافه اعلام پنالتی کند اما طارمی این پنالتی را هدر داد.
دقیقه ۷۹: سانترهای متوالی تراکتورسازان توپ را به ایرانپوریان رساند که پاس در عرض این بازیکن آزادی را در محوطه شش قدم صاحب توپ کرد که ضربه این مهاجم جوان با بی‌دقتی به بیرون رفت.
دقیقه ۸۵: سانتر پهلوان باعث شد تا آزادی در موقعیتی مناسب قرار بگیرد اما ضربه سر آزاد را حسن یوسف از روی خط بیرون کشید.
دقیقه ۹۴: مهدی طارمی با عبور از نادری تک به تک شد اما پاس در عرض این بازیکن با دفع ناقص تراکتورسازان به خود این مهاجم رسید تا او بتواند گل دوم خود و گل سوم تیمش را به ثمر برساند.
ترکیب تراکتورسازی: جوردی مارتینز، گرگوف سیمه، محمد نادری، محمدرضا مهدی‌زاده، رضا شربتی، مهدی کیانی، سلیمان کرپیچ، مهدی مهدی‌پور، احسان پهلوان، محمد ابراهیمی و ارسلان مطهری.
ترکیب الغرافه: عمر مادیبو، رابرت، الشماری، مفتاح، مهدی طارمی، وسلی اشنایدر، الحیری، یوسف حسن، علاالدیندیگو آمادو، عبدالعزیز حاتم.


هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا؛
ذوب‌آهن اولین سه امتیاز آسیایی را گرفت
عبور سخت از لوکوموتیو


ذوب آهن ۲ - لوکوموتیو ازبکستان ۰ / پیروزی با دو گل در ابتدا و انتهای نیمه دوم
تیم فوتبال ذوب آهن با نتیجه ۲ بر صفر موفق به شکست دادن لوکوموتیو ازبکستان شد.
به گزارش وب سایت نود ، دو تیم ذوب آهن ایران و لوکوموتیو ازبکستان در چارچوب رقابتهای هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا برابر هم قرار گرفتند که در پایان نماینده ایران موفق به پیروزی شد.
این دیدار در نیمه اول گلی نداشت ولی ذوب آهن در ابتدا و انتهای نیمه دوم توسط تبریزی و حسینی به گل رسید تا تیم پیروز میدان شود.
ترکیب ذوب آهن:
رشید مظاهری، محمد نژاد مهدی، گئورگ ولسیانی، خالد شفیعی، سید محمد رضا حسینی، قاسم حدادی‌فر، بختیار رحمانی، مرتضی تبریزی، میلاد فخرالدینی، حمید بوحمدان و کی‌روش استنلی
ترکیب لوکوموتیو:
نستروف، توختاخوجائف، ماخارادزه، یالداشیف، کریم اف، علی بایف، عبداله اف، زوتیف، بیکمایف، میرزایف
دقایق حساس:
دقیقه ۱۳: پاس در عمق حدادی فر در محوطه جریمه به گئورگ ولسیانی رسید که ضربه این بازیکن ثمری برای ذوب آهن نداشت
دقیقه ۳۹: بازیکنان ذوب آهن که بی محابا حمله می کردند روی یک ضد حمله غافلگیر شدند و بازیکنان لوکوموتیو با یک پاس در عمق در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار گرفتند که رشید مظاهری در مصاف تک به تک موفق بود.
دقیقه ۴۶ ( گل اول ذوب آهن) : ارسال حسینی روی یک ضربه کاشته با ضربه سر مرتضی تبریزی از داخل شش قدم به گل اول ذوب آهن تبدیل شد
دقیقه ۴۷: ضربه از راه دور تبریزی توسط نستروف مهار شد
دقیقه ۶۵: پاس پشت پا ولسیانی پشت محوطه جریمه به کی روش رسید که ضربه این بازیکن توسط نستروف مهار شد
دقیقه ۶۸: ضربه از راه دور رشیدف در ۲ مرحله توسط مظاهری مهار شد
دقیقه ۷۲: ضربه کاشته حسینی به فاصله کمی به بیرون رفت
دقیقه ۸۸: شوت علی بائف از پشت محوطه جریمه به آسمان رفت
دقیقه ۹۲ ( گل دوم ذوب آهن): کرنر ارسالی از جناح راست رجب زاده با اشتباه فاحش مدافعین لوکومتیو در دفع توپ همراه شد تا توپ در شش قدم در مقابل محمدرضا حسینی قرار گیرد و این بازیکن از این فرصت نهایت استفاده را برد و گل دوم ذوب آهن را به ثمر رساند
دقیقه ۹۵: ضربه کاشته رجب زاده به دیوار دفاعی لوکومتیو برخورد کرد و در برگشت هم مجددا رجب زاده به سمت دروازه شلیک کرد که ضربه او توسط نستروف مهار شد


پیش بازی السد- پرسپولیس: نبرد صدرنشینی با ژاوی

سه‌‌شنبه اول اسفند ۹۶، هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸
السد قطر- پرسپولیس (گروه A)
ساعت ۱۹:۰۰ در ورزشگاه جاسم بن ثانی دوحه
پرسپولیس، موفق ترین تیم ایران در لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ در سال ۲۰۱۸ هم شروعی مقتدرانه در این رقابتها داشت و در گام اول سه-صفر نسف قرشی را شکست داد.
پرسپولیس در گروهی مطلوب قرار گرفته، به نظر می رسد السد و پرسپولیس برای سرگروهی رقابت خواهند کرد، الوصل امارات و نسف قرشی هم شانس زیادی نخواهند داشت.
پرسپولیس و السد بازیهایشان را برد شروع کردند. حالا در دومین گام پرسپولیس میهمان السد است. روی کاغذ این دیدار سخت ترین بازی پرسپولیس در مرحله گروهی به شمار می‌رود. پرسپولیس اگر می خواهد در این گروه صدرنشین شود باید در این بازی موفق عمل کند. سرگروهی پرسپولیس این تیم را از بازی با الاهلی عربستان در مرحله حذفی معاف خواهد کرد.
صدرنشین لیگ ایران این روزها در اوج قرار داد، این تیم با اتکا به گلزنی‌های علی علیپور هم در ایران و هم در آسیا یک مدعی نشان داده است. پرسپولیس برای برد راهی قطر شده است.
مطمئنا نکته جالب این بازی مصاف پرسپولیسی‌ها با ژاوی، ستاره سابق بارسلوناست.
پرسپولیس با تیمی آماده راهی دوحه شده و احتمالا با همان ترکیب آشنای چند بازی اخیرش به میدان می رود.
السد فصل قبل سوم شد و در جام حذفی به قهرمانی رسید، این تیم این فصل در رده دوم قرار دارد. هدایت السد بر عهده ژوسوالدو فریرا ۷۱ ساله است. این مربی چهره شناخته شده‌ای است که سالها در تیم های بزرگ پرتغال مربی گری کرده است. این تیم که سابقه دو قهرمانی در آسیا را دارد، تیم باکیفیتی است و پرسپولیس شبی سخت در دوحه خواهد داشت. السد در هر پنج بازی قبلی خود پیروز شده است و هر دو تیم در اوج قرار دارند.
دیگر چهره قابل توجه السد، مرتضی پورعلی گنجی مدافع ایرانی این تیم است.
آمار
*السد ۱۴ بار با ایرانی ها بازی کرده است که صاحب ۳ برد، ۶ مساوی و ۵ باخت شده است. این تیم در لیگ قهرمانان با پرسپولیس مصافی نداشته است.
*السد سال قبل در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در ضربات پنالتی به استقلال باخت.
*این بازی یازدهمین تقابل پرسپولیس با تیم های قطری در لیگ قهرمانان آسیاست. پرسپولیس در ۱۰ بازی قبلی ۴ پیروزی، ۳ شکست و ۳ تساوی به دست آورده است.
*پرسپولیس فصل گذشته در مرحله گروهی با الریان قطر هم گروه بود در بازی رفت سه –یک به الریان باخت و در بازی برگشت دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند. در یک هشتم نهایی هم با لخویا بازی کرد، بازی رفت در تهران صفر-صفر شد، پرسپولیس بازی برگشت را یک-صفر برد.
*بازی فردا صدمین دیدار آسیایی پرسپولیس است.

دیگر بازی گروه:
نسف قرشی ازبکستان -الوصل امارات


پیش بازی استقلال- الهلال: غول‌های آبی به‌هم رسیدند

سه‌‌شنبه اول اسفند ۹۶، هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸
استقلال ایران- الهلال عربستان(گروه D)
ساعت ۱۹:۰۰ در ورزشگاه سیب مسقط عمان
به گزارش وب سایت برنامه نود، گل ارزشمند علی قربانی در واپسین دقایق دیدار الریان- استقلال باعث شد تا استقلال شروعی امیدوار کننده در گروه مرگ داشته باشد.
استقلال در سخت ترین گروه ممکن قرار گرفته است و الهلال عربستان، الریان قطر و العین امارات سه تیم نام آشنای فوتبال آسیا، هم گروه‌های آبی‌ها محسوب می شوند. هر چهار تیم مدعی صعودند. دو تساوی در روز اول نشان داد که معادلات این گروه کاملا پیچیده خواهد بود.
استقلال فردا در دومین گام میزبان تیم قدرتمند الهلال عربستان است. الهلال، فینالیست آسیا در فصل گذشته، رقیبی آشنا برای فوتبالدوستان ایرانی است.
الهلال فصل قبل شش بار مقابل ایرانی ها به میدان رفت و همین تیم دو نماینده ایران، استقلال خوزستان و پرسپولیس را حذف کرد.
قهرمان عربستان این فصل هم در صدر جدول لیگ عربستان قرار دارد و تقریبا با همان تیم فصل قبل قدرتمندترین حریف استقلال محسوب می شود.
استقلال پس از آمدن وینفرد شفر به تیم به مراتب بهتری تبدیل شد و قطعا حریف دست و پا بسته ای مقابل آبی های عربستان نخواهد بود.
استقلال میزبان این بازی است اما به دلیل مشکلات بین ایران و عربستان این بازی در عمان برگزار خواهد شد. هفته قبل تراکتورسازی از این بابت ضربه خورد و باید دید فردا بازی در عمان برای استقلال چگونه خواهد بود. احتمالا بیشتر تماشاگران طرفدار الهلال خواهند بود.
آبی‌های تهران و ریاض حریفانی قدیمی برای هم محوسب می شوند، آنها ۲۶ سال در فینال آسیا هم مقابل هم قرار گرفتند که الهلال در ضربات پنالتی به پیروزی رسید. این دو تیم پس از پنج سال به هم رسیدند.
غیبت مرد سال آسیا
الهلال در این فصل هم مدعی قهرمانی در لیگ عربستان است. هدایت این تیم همچنان برعهده رامون دیاز آرژانتینی است. بازیکنان این تیم هم تقریبا همان بازیکنانی اند که فصل قبل مقابل پرسپولیس بازی کردند. در ترکیب بازیکنان خارجی تیم البته تغییراتی ایجاد شده است. عمر خربین سوری یکی از آشناترین بازیکنان الهلال است. مرد سال آسیا در سال ۲۰۱۷ البته مصدوم است و به بازی فردا نمی رسد. الهلال مصدومان دیگری هم دارد ادواردو برزیلی، نواف العابد، عبدالله عطیف، سلمان الفرج هم غایب اند.
الهلال برای پرکردن خلاء این مصدومان دو بازیکن جدید از مراکش و آرژانتین خرید. اشرف بن شرقی مراکشی احتمالا در جام جهانی هم برابر ایران بازی خواهد کرد. در جمع استقلال ها هم پژمان منتظری، بویان و میلاد زکی پور مصدوم اند و به نبرد آبی ها نمی رسند.
نکته دیگری که می تواند به سود استقلال تمام شود بازی کردن الهلال در بین دو دیدار آسیایی‌اش است این در حالی است که استقلال در این حدفاصل استراحت کرد. الهلال چند روز پیش در لیگ عربستان در خانه الشباب به میدان رفت و دو-یک پیروز شد.
هر دو تیم یک امتیازی اند و می دانند که نباید فردا ببازند.
آمار
*الهلال در لیگ قهرمانان آسیا ۲۵ بار با تیم های ایرانی بازی کرده که حاصلش ۱۱ برد، ۸ باخت و ۶ تساوی بوده است.
*استقلال فصل قبل ۶ بار با ایرانی ها بازی کرد که نباخت و به سه برد و سه تساوی رسید. در مرحله گروهی با پرسپولیس دو بار مساوی کرد، در یک هشتم نهایی دو بار استقلال خوزستان را شکست داد و در نیمه نهایی یک برد و یک مساوی مقابل پرسپولیس داشت. الهلال سابقه بازی استقلال، صبا باتری، مس کرمان، ذوب آهن، سپاهان، پرسپولیس، فولاد، استقلال خوزستان و تراکتورسازی را دارد.
*استقلال و الهلال سه بار در لیگ قهرمانان باهم بازی کردند که دوبار الهلال برده و یک مرتبه استقلال.
*در مجموع استقلال و الهلال تاکنون هفت بار باهم بازی کردند که سهم استقلال دو برد، دو مساوی و دو باخت بوده است. استقلال البته هر دو تساوی خود را در ضربات پنالتی باخته است.
*استقلال تا به امروز ۱۴ بار با تیم های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا( گروهی و پلی آف) بازی کرده است که حاصلش ۶ برد، یک مساوی و ۷ باخت بوده است. این تیم فصل قبل با تعاون هم گروه بود که رفت و برگشت این تیم را برد. استقلال مجموعا در لیگ قهرمانان آسیا با تیم های الهلال، اتفاق، الاهلی، الشباب، التعاون و الاتحاد عربستان بازی کرده است.
*استقلال تا به حال ۱۹۹ گل در آسیا زده است و در بازی با الهلال به دنبال گل دویستم است.
*استقلال دو بار قهرمان جام باشگاه های آسیا شده، الهلال هم همینطور.

دیگر بازی گروه:
العین امارات- الریان قطر


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست