یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مجری برنامه نود علی کریمی را تهدید کرد
منع از کنفرانس، گرفتن حکم جلب، شنیدن صدای اعتراض، حمایت مسعوداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۷ بهمن ۱٣۹۶ -  ۶ فوريه ۲۰۱٨* فردوسی پور: علی کریمی به خودم توهین می‌کرد گذشت می‌کردم !!
عادل فردوسی پور می گوید اگر علی کریمی در کنفرانس خبری به خودش توهین می‌کرده، حتما گذشت می‌کرد.
به گزارش تابناک ورزشی، مجری برنامه ۹۰ نسبت به رفتار علی کریمی در نشست خبری‌اش واکنش نشان داد و گفت: «او با رفتارش به بینندگان برنامه ۹۰ توهین کرد.» پس از بازی سپیدرود رشت مقابل استقلال خوزستان علی کریمی در کنفرانس خبری اش لوگوی برنامه نود را از روی میکروفون آن جدا کرد و آن را به طرفی پرت کرد! رفتاری که مشابه آن را شاید تا به حال انجام نداده بود. دربرنامه دیشب نود, فردوسی پور درباره این صحنه گفت: «اگر کریمی به خودم توهین می کرد گذشت می کردم اما او به لوگوی برنامه نود به شما بینندگان توهین کرد که این قابل گذشت نیست.»

* علی کریمی از حضور در نشست های خبری منع شد!
سرمربی سپیدرود رشت که پیش از این در نشست‌های خبری پاسخگوی شرایط و نتایج تیمش بود در اقدامی جدید از سوی سازمان لیگ از این نشست‌ها منع شد.
به گزارش تابناک ورزشی، علی کریمی که طی روزهای اخیر عصیان جدیدی را علیه فدراسیون فوتبال و اتفاقات حاشیه‌ای فوتبال ایران آغاز کرده، امروز با اعلام سازمان لیگ برتر با توجه به آنچه که نداشتن کارت مربیگری عنوان شده از حضور در نشست‌های خبری منع شده است. این اقدام سازمان لیگ به نظر می‌رسد بی ارتباط با اتفاقات آخرین نشست خبری او بعد از دیدار مقابل استقلال خوزستان نباشد؛ جایی که او بعد از حواشی رخ داده در این بازی صحبت‌های تندی را مطرح کرد و بادگیری یکی از برنامه‌های تلویزیونی را به دلیل بی‌توجهی به این اتفاقات در آورد و پرت کرد.
سعید فتاحی در توضیح دلیل ممانعت از حضور علی کریمی در نشست خبری اینطور توضیح داده است: طبق قانون تنها سرمربیان حق حضور در نشست خبری را دارند. آقای کریمی کارت مربیگری دارند و علیرضا امامی فر سرمربی سپیدرود است. مربی در صورتی می‌تواند در نشست خبری حاضر شود که سرمربی قادر نباشد به دلیل تاخیر در پروازها و مسائلی از این قبیل حضور به عمل بیاورد.فتاحی افزود: سرمربیان باید در نشست خبری راجع به مسائل فنی و بازی صحبت کنند و در صورت تخلف کمیته انضباطی با آنها برخورد می‌کند.

* هشدار فدراسیون فوتبال
در اطلاعیه هشدار گونه روابط عمومی آمده است:
«شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان، پیرو خواست و یا با اطلاع فدراسیون فوتبال نبوده است؛ اما پست‌های آقای کریمی همگی قابل پیگیری است که اگر این روال توهین‌آمیز تغییر نکند، فدراسیون فوتبال، مطابق قوانین جاری کشور اقدام خواهد کرد. اگر آقای علی کریمی و یا هر یک از اهالی محترم فوتبال، به دنبال رسیدن به پاسخی هستند، باید پرسش خود را محترمانه مطرح کنند و البته فدراسیون فوتبال خود را مکلف می‌داند پرسش‌های محترمانه اهالی فوتبال را در همه زمینه‌ها پاسخ بدهد.»

* حکم جلب ام را بگیرید!
بی بی سی - علی کریمی، ستاره سابق فوتبال ایران و سرمربی تیم سپیدرود رشت از شکایت ستاد امر به معروف و نهی منکر اصفهان از خود خبر داده است.
آقای کریمی در اینستاگرام خود نوشته که دلیل این شکایت انتشار دو پست در اینستاگرام بوده است که یکی از آنها با عکس مقبره کورش چاپ شده و دیگری با عکس دو فوتبالیست ایرانی که در یک بازی باشگاهی مقابل یک تیم اسرائیلی حاضر شده بودند. علی کریمی در پست تازه خود گفته که حاضر است خودش را معرفی کند و وعده داده که برای اعاده حیثیتش تا آخر خواهد رفت.
او در متنی که در اینستاگرام منتشر کرده به مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال هم اشاره کرده و خطاب به "دوستان تاج" گفته که هیچ جا نمی‌رود و آنها می‌توانند حکم جلبش را بگیرند.

«دوستان عزیز ، ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان (اصفهان) از من بابت این پستهایی که میبینین شکایت کرده!!!!؟خواستم عارض شم خدمت دوستان تاج که من هیچ جا نمیرم و شما میتونین حکم جلب منو بگیرین ، یه پی ام بدین من خودم میام ، خودمو معرفی میکنم، شما زحمت نکشین، خسته میشین! یا شما حکم جلب من و میگیرین یا من اعاده حیثیت میکنم و تا اخرش میرم»

* حق اعتراض در فوتبال ایران
علی عالی .اعتماد
١- فوتبال در ایران استاندارد نیست؛ انگار تمرینی است برای «به درِ بسته خوردن». آدم‌ها هم چاره‌ای ندارند جز عادت به بازی در این فضای غیراستاندارد. غریبه‌ها هم بعد از مدتی می‌آموزند چگونه به این وضع عادت کنند. از کارلوس کی‌روش اگر بگذریم، بیشتر مدیران، مربیان و بازیکنان یاد گرفته‌اند که چگونه در این فضایِ بسته روزگار بگذرانند و بخشی از اقتصادِ ورشکسته فوتبال ایران باقی بمانند. فوتبال ایران شبیه اتاقی است با سقف کوتاه و انباشته از اسباب و اثاثیه‌هایی کهنه و قدیمیِ یادگار آدم‌های گذشته. این فوتبال ربطی به اینجا و امروزِ ما ندارد. کمبود «حرف حق» چنان مشکل لاینحل فراگیری است که بعد از مدتی آدم‌ها دیگر به آن فکر هم نمی‌کنند.
٢- مردانی که می‌توانستند اعتبار فوتبال ایران باشند قید حضور در این فوتبال را زده‌اند: وحید هاشمیان و مهدی مهدوی‌کیا. علی کریمی و علی دایی هم ماندند و شدند نمادی از مبارزه با فساد در فوتبال ایران. صدایی که با وجود برخی تلاش‌ها، ساکت نشدند. برای ماندن، همرنگ این فوتبال غیراستاندارد نشدند. آنها هم می‌توانستند مثل خیلی‌های دیگر در تار و پود فوتبال تنیده شوند و بدونِ احساس نیازِ به روزشدن، باقی بمانند و تیم داشته باشند اما متفاوت ماندند.
٣- در دنیایِ فوتبال ایران، ما خودمان را فقیر نمی‌دانیم. بلکه خودمان را بهترین تماشاگران دنیا می‌دانیم، خودمان را پیشرفته می‌نامیم و از تعداد جام‌ها، تعداد قهرمانی‌ها و تعداد عنوان‌ها نام می‌بریم. شرایط به سویی رفت که ما همه در شرایطی کمابیش یکسان زندگی کنیم و در فوتبال فعال باشیم. مدیر، مربی، بازیکن، خبرنگار و هوادار وارد چرخه‌ای شدند که از هم جدا نشوند که خطاها دیده نشود که اشتباهات سرپوش گذاشته شود. خوبیِ این رویکرد این بود که همه ما مثل هم شده بودیم و بدی این بود که خودمان این‌را نمی‌دانستیم. این، همان چیزی است که واقعیت را از ما دور می‌کند. لایه‌های متفاوت از واقعیتی متفاوت. از آرمان‌های متفاوت. معناهایی که با آنها بار آمده بودیم و با همه وجود به آن باور داشتیم. مثل همین که اگر جادوگر نداشته باشیم، موفقیت دور از دسترس است. مثل اینکه اگر دلال نداشته باشیم، بازیکن خوب نمی‌توانیم جذب کنیم. باور اینکه برای حمایت باید با خبرنگاران و رسانه‌ها، قرارداد داشته باشیم. مثل اینکه اگر بخشی از قرارداد را به مدیر و مربی ندهیم، جذب باشگاه نخواهیم شد. مثل مربی‌ای که آموزش دیده از حریف جاسوسی کند تا به ترکیب آنها پی ببرد. از این دست مثال‌ها بسیار است.
٤- علی کریمی و علی دایی به وضعیت عجیب فوتبال ایران اعتراض دارند. او فریاد زد: « یک بطری به زمین پرت کردند چهل میلیون تومان ما را جریمه کردند.
این جریمه روی چه حسابی است؟» تا جایی که ما می‌دانیم در فوتبال ایران هیچ منطقی پشت این‌جور تصمیم‌گیری‌ها نیست. دلیلش قطعا هواداران نبوده، خواستن یا نخواستن آنها که اهمیتی ندارد، آنها بهتر است سرشان به کار خودشان گرم باشد.به‌نظر می‌رسد همه‌چیز مربوط به «مصلحت عالی» است. مردانی که نشسته‌اند و دور از بطن فوتبال، قانون تعریف می‌کنند. فوتبال ایران تلنباری از خشم‌های فروخورده‌ای است که پشتوانه ندارند، هدایت شده نیستند، بدهکار نیستند اما طلبکار هستندو فریاد می‌زنند بر سر فوتبال ایران و مدیرانش. به علی کریمی‌ها حق بدهیم. صدای آنها باید شنیده شود. او مثل بسیاری دیگر به‌دنبال شفاف‌سازی است.
٤- صدای علی کریمی و علی دایی را بشنویم که به وضعیت فوتبال ایران اعتراض دارند. صدای این فریاد را باید شنید که: « یک بطری به زمین پرت کردند چهل میلیون تومان ما را جریمه کردند. این جریمه روی چه حسابی است؟» چه منطقی در فوتبال ایران چنین تصمیم‌گیری‌هایی را توجیه می‌کند؟ خواست هواداران؟ خواستن یا نخواستن آنها که هیچگاه اهمیتی نداشته است. اصلا بهتر است هواداران در این ملغمه فوتبالی سرشان گرمِ حاشیه باشد تا از متن نپرسند. فوتبال ایران جایی است که منطق در آن جواب نمی‌دهد که تکلیف همه‌چیز را «مصلحت عالی» مشخص می‌کند. مردانی دور از بطن فوتبال که دور هم نشسته‌اند و قانون تعریف می‌کنند. این مصلحت عالی فوتبال ایران را تبدیل کرده به تلنباری از خشم‌های فروخورده‌. فریادهای علی کریمی را باید بشنویم؛ او پشتوانه‌ای ندارد، از جایی هدایت نشده و بدهکار کسی هم نیست اما حق دارد که طلبکار این فوتبال و مدیرانش باشد. به علی کریمی‌ها حق بدهیم و صدای‌شان را بشنویم. این صداها چیزی نمی‌خواهند جز شفاف‌سازی. مگر نه اینکه شفافیت اصل اول مبارزه با فساد است؟

* مسعود شجاعی کاپیتان تیم‌ ملی در پستی اینستاگرامی به حمایت از علی کریمی پرداخت.
به گزارش خبرآنلاین؛ علی کریمی در کانال شخصی خود خبر از شکایت ستاد امر به معروف استان اصفهان به دلیل حمایتش از حاج صفی و مسعود شجاعی خبر داد. در همین راستا مسعود شجاعی با انتشار پستی در اینستاگرام از اسطوره فوتبال ایران حمایت کرد و نوشت:« سلام و عرض احترام به هموطنان عزیز. از پیروزی تیممان در مسابقه حساسی که دیشب داشتیم بسیار خوشحال و مسرور بودم و یکی از بهترین روزهای دوران حرفه‌ایم را سپری کردم اما ناگهان یک خبر تلخ،شیرینی این برد را کمرنگ کرد!!متاسفم که علی کریمی نابغه ورزش ایران و فوق ستاره فوتبال آسیا، به خاطر من و احسان حاج‌صفی به دردسر افتاده. علی کریمی وجدان بیدار فوتبال ایران است و کسی در شرافت، خوش قلبی و میهن دوستی او تردیدی ندارد. علی کریمی یک سرمایه بزرگ برای ورزش و جوانان ایرانی است و باید قدرش را بیشتر بدانیم. من و احسان هم بدون منت و با تمام قوا، سرباز این سرزمین عزیز هستیم و گمان نمی‌کنم حمایت از ما، گناه باشد!»

* سخنگوی باشگاه سپیدرود: ما تشخیص می‌دهیم علی کریمی به نشست خبری برود نه سازمان لیگ
به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، فرهاد خراسانی درباره اینکه سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ اعلام کرده است از این پس علی کریمی به دلیل نداشتن مدرک سرمربیگری حق شرکت در نشست‌های خبری را ندارد، اظهار داشت: در نشست‌های خبری هم سرمربی و هم مربی می‌توانند شرکت کند و تشخیص اینکه چه کسی به نشست برود با باشگاه است نه سازمان لیگ.
وی ادامه داد: این افراد می‌خواهند پس از اتفاقاتی که در این چند وقت افتاده برای تیم ما حاشیه سازی کنند، در غیر اینصورت چه لزومی دارد در این مقطع زمانی چنین تصمیمی بگیرند. این کارها شیطنت است. من به عنوان سخنگوی باشگاه اعلام می‌کنم که ما به شدت از علی کریمی حمایت خواهیم کرد. سازمان لیگ اگر صحبتی دارد باید به باشگاه نامه بزند، اگر مصاحبه کنند ما هم مصاحبه می‌کنیم!
سخنگوی باشگاه سپیدرود در پاسخ به این پرسش که «آیا به نظرش حواشی اخیری که پیرامون علی کریمی پیش آمده به این باشگاه ضربه نمی‌زند؟» گفت: نه در فوتبال چنین اتفاقاتی طبیعی است. در گذشته علی دایی و امیر قلعه‌نویی هم از این حرف‌ها زده بودند. اکنون هم علی کریمی بر اساس اتفاقاتی که افتاده صحبت کرده و مشکلی نیست.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست