یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ششمین روز اعتراض و اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه


• پس از بازداشت های گسترده روز گذشته، امروز دوشنبه ۱۶ بهمن کارگران بخش های کشاورزی و کارخانه، تجهیزات، مهندسی و بازرگانی با تجمع در محوطه شرکت به اعتراض چند روزه ی خود ادامه دادند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۶ بهمن ۱٣۹۶ -  ۵ فوريه ۲۰۱٨


اتحادیه آزاد کارگران ایران: امروز دوشنبه ۱۶ بهمن کارگران بخش های کشاورزی و کارخانه، تجهیزات، مهندسی و بازرگانی با تجمع در محوطه شرکت به اعتراض چند روزه ی خود ادامه دادند.

این کارگران دیروز با یورش گسترده نیروهای گارد ویژه با تبانی کارفرمای شرکت، در میان سکوت و اغماض مقامات و نهادهای اداری و ذیصلاح هفت تپه و شوش، تعداد زیادی از همکارانشان را با دستبند و پابند دستگیر کردند و فضای رعب و وحشت را به جای پاسخگویی به خواست بر حق شان حاکم کردند.
همین امر باعث شد تا امروز شعله های خشم و عصیان کارگران فوران کند و آنان در ادامه اعتراضاتشان، متحدتر و مصمم تر از روزهای گذشته ششمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند.
کارگران ابتدا در محوطه جلوی دفتر مدیریت تجمع کردند و بعد به سمت قسمت یارد رفتند و دروازه ی شرکت را بستند و مانع خروج تریلی های بارگیری شدند.
سرکوبگران می پنداشتند که با حمله، بازداشت و در غل و زنجیر کردن کارگران، خواهند توانست بدون اینکه چندین ماه حقوق های معوقه را پرداخت کنند و این بار حتی نه با وعده و وعید، بلکه با زور و سرکوب عریان دوران برده داری، کارگران را وادار به کار با شکم گرسنه کنند.
امروز کارگران و بازنشستگان نیشکر هفت تپه با تجمع در محوطه شرکت نشان دادند که دوران سرکوب و بگیر و ببند و در غل و زنجیر کردن نیروی کار به پایان رسیده است و شان، کرامت و شرافت کارگران نیشکر هفت تپه را به جهانیان نشان دادند که هرگز زیر بار ستم زندگی نمی کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست