یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

وجدان های بیدار پیگیر وضعیت آتنا دائمی و گلرخ ایرایی باشند


• آرش صادقی در اعتراض به ضرب و شتم و انتقال همسرش گلرخ ایرایی و آتنا دائمی نامه‌ای سرگشاده به حسن الزید کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل و خانم عاصمه جهانگیر نوشته است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۲ بهمن ۱٣۹۶ -  ۱ فوريه ۲۰۱٨


آرش صادقی کنشگر مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که ایام حبس خود را بصورت تبعیدی در این زندان سپری می کند در اعتراض به ضرب و شتم و انتقال همسرش گلرخ ایرایی و آتنا دائمی علاوه بر اقدام به اعتصاب غذا، با نگارش نامه‌ای سرگشاده به آقای حسن الزید کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد و خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران نگرانی خود را از بابت این مسئله ابراز کرده. او در قسمتی از این نامه نوشته است “در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای برای اینجانب یا خانم گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی مسئولیت مستقیم آن بعهده قوه قضائیه و اطلاعات سپاه و نیز مسئولان سازمان زندان ها است”. آرش صادقی که از هفتم بهمن‌ماه سال جاری در واکنش به مسئله فوق اعتصاب غذای خود را شروع کرده خود به دلیل اعتصابهای پیشین در وضعیت نامناسبی از بابت سلامتی به سر می‌برد و نیازمند رسیدگی جدی پزشکی و تغذیه تحت نظر پزشک است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، متن نامه آرش صادقی چنین است:

جناب آقای حسن الزید کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد
سرکار خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران
همانطورکه مستحضر هستید بیش از یکسال از بازداشت همسرم می‌گذرد و در این مدت بارها اقدام به نوشتن نامه های مختلف کرده‌ام و در حالی‌که سال گذشته پس از ۷۲ روز اعتصاب غذا با قول آزادی همسرم و رسیدگی مجدد به پرونده از طرف مقامات قضایی به اعتصاب خود پایان دادم و به دلیل همان اعتصاب با بیماری های کلیوی و گوارشی زیادی از جمله نارسایی قلبی، آریتمی، کوچک شدن کلیه ها، زخم معده، کولیت اولسروز در ابتدا و انتهای روده بزرگ و کوچک مواجه شدم که به همین دلیل در حاضر بیش از ۱۵ قلم دارو از جمله مزالازین، سولفاسالازین، وارفارین، پروپرانول ۴۰، اسویکس کلو پیدو گرل و… را استفاده می‌کنم.

چند ماه پس از پایان اعتصاب با فشار های سازمان اطلاعات سپاه اعاده دادرسی همسرم در دیوان عالی کشور رد گردید و در روز های اخیر ضمن تشکیل پرونده‌ی جدید برای وی و یکی دیگر از دوستانمان به نام آتنا دائمی، پس از احضار نامبردگان به بند امنیتی دو الف زندان اوین (متعلق به اطلاعات سپاه) پس از ضرب و شتم آنان را به زندان قرچک ورامین که مختص زندانیان خطرناک می‌باشد منتقل کرده‌اند.

اینجانب علی‌رغم مخالفت دوستان و همبندیانم به این وضعیت نامناسب جسمی که همگان در این مدت شاهد آن بوده‌اند ناچارا بدلیل این برخوردها و ضرب و شتم و انتقال همسرم گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی از روز شنبه ۷ بهمن در اعتصاب غذا می‌باشم. به این دلیل اعلام می‌دارم در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای برای اینجانب یا خانم گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی مسئولیت مستقیم آن بعهده قوه قضائیه و اطلاعات سپاه و نیز آقایان جهانگیری رئیس کل سازمان زندان ها، مصطفی محبی مدیر کل سازمان زندان های استان تهران و نیز آقایان چهارمحالی رئیس زندان اوین و یوسف مردی رئیس حفاظت زندان اوین و عباس خانی رئیس بهداری زندان اوین می‌باشد که سه تن اخیر با پرونده سازی جدید و ضرب و شتم باعث انتقال گلرخ و آتنا گشته‌اند.

این انتقال بدون شک با هماهنگی سازمان زندانها و مدیر کل زندان های استان تهران صورت گرفته است.

از تمامی نهاد ها و دادگاه های بین‌المللی علیه این افراد اعلام جرم می‌کنم و از شما و تمامی وکلای حقوق بشری و نیز تمامی و نیز تمامی وجدان های بیدار در خواست دارم ضمن رسیدگی به این شکایت پیگیر وضعیت گلرخ و آتنا باشید.

با سپاس فراوان

آرش صادقی - چهارشنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۹۶ - زندان گوهردشت کرج (رجایی شهر)


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست